Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik Magyarországon olyan...

Létezik Magyarországon olyan cég, szolgáltatás, ami egy anyagot beküldött minta alapján tud elemezni, megmondani, hogy pontosan mi az?

Figyelt kérdés

Egy műanyag szerű anyagról kéne megtudnom, hogy esetleg miben oldható fel (egy kis elektronikáról szeretném leoldani, szinte tuti biztos, hogy folyékony (a tok anyagára értve) állapotban, lényegében belemártották az elektronikát). Lekaparni sajnos nem tudom, mert szó szerint bele van öntve.

Vagy legalább annyit szeretnék megtudni, hogy milyen anyag az.


Van olyan magyarországi szolgáltatás (esetleg Baranya megye közelében), ami minta alapján meg tudná vizsgálni nekem az anyagot?

Pár, vagy pár tucat grammnyi mintát tudnék összegyűjteni.


Valaki ismer erre megoldást?



2017. febr. 1. 19:05
1 2
 11/15 Walter_Dornberger ***** válasza:

ja még1:

otthon a gáztűzhely lángja is jó.

2017. febr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egyenlőre az otthoni gázláng az elérhető.


De keresgéltem, kérdezősködtem kicsit a neten, és az a sanda gyanúm, hogy epoxygyanta. (felülete fényes, tejfölszínú, lángnál néhol fehéren kormozó) - fotót sajna, mint írtam, egyenlőre nem tudok a gépemre átteni. Azt írták, hogy az az anyagszerkezetéből adódóan sajnos nem oldható, nem igazán leszedhető =(


Egy olyan tippet kaptam még, hogy hőfúvó előtt melegítsem 120 °C-ra, és úgy próbáljam meg kapargatni, úgy jobban lejön.


Van nálam egy darab, hát, délután majd megpróbálkozok vele.


Addig is köszönöm az útmutatásokat!

2017. febr. 2. 09:06
 13/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Látom, kicsomagolásra megoldási potenciál már van elég.


Arra, hogy a gyártó nem akar kommunikálni, szeretnék csak referálni.

Majd fog, amint a reverse engineering révén születik terméketek belőle.

A bíróságon, licenszjog-sértés ürügyén.


Amúgy a bevonóanyag nagy valószínűséggel kétkomponensű epoxigyanta. Két okból szoktak ezzel elektronikát kiönteni, az egyik az ütésállóság, a másik annak megakadályozása, amire készültök.

2017. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy megjegyzés: lángpróbát, azért jobb helyen működő elszívófülke alatt végzik.


A "szenzorod" DHT22 név alatt is fut egy finn BSc dolgozat szerint.


Remélem nem attól a szegedi hőmérséklet szenzoros Kft-től vagytok, akikhez tavaly, már próbáltam jelentkezni......

2017. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem szívatás ez a kérdés?


Egy páratartalom szenzor, ami epoxigyantával ki van öntve, aztán hol megy be a vízpára? :-)


Nekem gyanús volt, amikor ezt írtad.:

"Lefotózni sajnos nem tudtam, mert egy MicroFos okoskodó telefonom van fényképező gyanánt ami most már döglődik, és a WiFi-vel gondok vannak; azaz pontosítok, az elkészült fotókat nem tudtam onnét feltölteni netre."


AM2302: [link]


Hol van ez kiöntve epoxigyantával Kérdező?


DHT-11: [link]

2017. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!