Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az energiaMEGMARADÁS törvényév...

Az energiaMEGMARADÁS törvényével mi is a helyzet a feketelyukaknál!?

Figyelt kérdés

Einstein magabiztosan vezette be a köztudatba az energiamegmaradás törvényét : "Energia nem keletkezik és nem vész el, csak átalakul"

Az, hogy nem keletkezik, az rendben, elvégre különben túl könnyű is lenne az élet, nemde?!


Viszont a megmaradással mi a helyzet a feketelyukaknál, ahol az anyag eltűnik, elveszik, nagy büdös semmivé lesz??


2017. ápr. 9. 16:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Naaaa.... ez azért merész kijelentés volt.

Úgy egy száz évvel ezelőtt ilyesmiért Planck bácsitól egy jó kiadós tarkónverés járt volna, szvsz.


Az azért jól ki van számolva.


Amúgy a világegyetem túl szép lenne, ha nem lenne kvantált. ;) Márcsak ezért is nagyobb rá a valószínűség.


Ebben az életben mindannyian megtanuljuk : ami az életet nehezíti, na az létezik és természeti törvénybe van vésve. Ami könnyítené, az csak képzelet marad, s előbb-utóbb ellenbizonyítást nyer.

2017. ápr. 12. 18:25
 12/12 Mojjo ***** válasza:
100%

@11: nem mondtam, hogy ne lenne jól kiszámolva. Természetesen jól van. De te azt állítottad, hogy a Planck állandók olyan diszkrét egységek, ami alá nem lehet menni. A Planck hőmérséklet a maga írtó magas értékével jól mutatja, hogy ez nem igaz.


Az, hogy a világegyetem kvantált-e, vagy sem, nem tudjuk. Az általános relativitáselmélet folytonosnak írja le. Az áltrelen túlmutató legnépszerűbb (bár egyelőre bizonyítatlan) modellünk, a húrelmélet szerint szintén nem kvantált, hanem folytonos. Egy jóval kevésbé népszerű modell, a hurok-kvantumgravitáció szerint kvantált. Ez is egy alátámasztatlan modell. Szóval egyelőre nem jelenthetjük ki, hogy kvantált, sőt a fogadóirodák alighanem arra látnának jóval nagyobb esélyt, hogy nem az.

2017. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!