Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tanuljam meg a kémiát...

Hogyan tanuljam meg a kémiát hatásosan?

Figyelt kérdés

10-edikes vagyok, és nem megy ez a tárgy. Akármennyit tanulok nem jön össze 2-3-asnál jobb jegy. Régen odáig voltam érte de elvesztettem azt az érdeklõdést. Ha tanulni akarom csak ülök a könyv fölött, olvasom de nem marad meg.A többi természettudományból jó vagyok, imádom õket.

Kérlek valami tippet adjatok.



2017. ápr. 27. 22:33
 1/6 anonim válasza:
Nekem csak akkor megy a tanulás ha értem is az anyagot.Szerintem próbáld meg logikusan felfogni vagy ha nem érted meg magadtól kérj segítséget.A másik pedig,hogy tapasztalt ki hogyan tudsz a legkönnyebben tanulni,én pl.vizuális úton így mindig különböző színekkel emelem ki a részeket.
2017. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10. osztály, szerves kémia jobb esetben. No ezt a 'könyv fölött ülést' most szüntesd be, mert így nem lehet szerves kémiát tanulni!!


Ami a legfontosabb, hogy legyen előtted írólap, amire levázolod saját magadnak a szerkezeteket, átalakulást, reakciómechanizmust esetleg. Színessel valóban célszerű kiemelni mondjuk, hogy a kettős kötés tesszük fel felbomlik egy brómaddíciókor, majd az helyett a 2 kötésben résztvett C-atom új kötései helyére 'ülnek' a ligandumok (és akkor kiemeled a kiindulási oldalt C=C kettős kötést, majd a termékoldali C-új ligandum-heteroatom egyes kötéseket).


De mindenképpen rajzolj hozzá! Nagyon fontos, hogy ne csak lásd, hanem vizuálisan eltudd adott esetben képzelni magad előtt a szerkezetváltozást pl. Ehhez viszont gyakorolni kell és leírni többször. Kilogikázni melyik út a helyes, melyik vezethet pl. stabilabb szerkezethez.


Ha tudsz angolul, akkor tudom ajánlani a Khan Academy Organic Chemistry topicjait. Találsz ott sok-sok hasznos dolgot, aminek hasznát veheted. :)


Remélem segítettem. Hajrá! Bármi kérdésed akad, vagy esetleg elakadsz valahol írj.

2017. ápr. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik része most a problémás?
2017. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:
Kísérletezéssel.
2017. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudtam hatásosan megtanulni a kémiát, hogy volt otthon egy gyakorló füzetem, és abban minden molekulaszerkezetet lerajzoltam. Szerves és szervetlen reakcióknál egyaránt. A legtöbb ember vízuális típus, és ha a molekulaszerkezettel rajzolod a reakciókat, akkor sokkal könnyebben megérted a logikáját.

Jelentős energiát fektettem ebbe, de megérte, mert egyetemen alig kellett tanulnom, mégis évfolyamelső lettem szigorlaton, annyira erős alapjaim lettek gimi alatt.

2017. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindegyik módszert ki fogom próbálni.
2017. ápr. 29. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!