Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha folytatódik az evolúció,...

Ha folytatódik az evolúció, lehetséges, hogy a csimpánzok is értelmes lényekké fejlődjenek, mint az ember?

Figyelt kérdés
Valaki szerint a csimpánzok már beléptek a kőkorszakba.Erről mit gondoltok?Az is egy érdekes felvetés,hogy az ember ezt hagyná e nekik.Nert nem hiszem,hogy az ember megtűrne maga mellett mégegy tevékenykedő fajt

2017. máj. 18. 23:58
1 2 3
 21/23 Cerevisiae ***** válasza:
94%

Wadmalac: "Tudom, hogy süketnéma-beszédre jól taníthatóak, de az emberi jellegű beszédhez a szerveik nem elég fejlettek."


Hát, olyan nagy evolúciós változás nem kell hozzá, mint ahogy új szerv se. Nyilván a mi őseink se úgy hagyták el a fákat, hogy közben élénken megbeszélték egymás között a napi teendőket. :) - mégis nagyon "gyorsan" kialakultak az artikulált beszédhez szükséges megoldások. Nagyot változtatni ehhez nem kellett, és aligha kétséges, hogy az őseink is először a jel/gesztusbeszédre gyúrtak rá először


A hangképző szervek megváltozásában szerepet játszott a hanghólyag, ami az australopithecusnak még megvolt, de a heidelbergensis-nek már nem, és így persze nekünk sem. Puff neki. Csak redukció történt. Persze kellett más is:


[link]


A nyelvcsont csak változott, ill a gége alacsonyabbra szállt, ill. az is csak módosult, meg finomítások itt ott amott...


Annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de szerintem semmi különös - evolúciós léptékben értve persze. Mindenesetre meghatározó új szerv szükségességéről nem tudok. Szerintem a szilák kialakulása a sziláscetnél "ezerszer" több mutációt igényelt... illetve a delfin kommunikációja meg pláne bonyibb ügy volt a hanghatások képzésével együtt.


Nyilván fog a majmainknak kelleni a kétlábas járás is... De ez se olyan nagy evolúciós durranás. Pikk-pakk összejön, mint a beszélőke is.

2017. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Cerevisiae ***** válasza:
92%

Kreacosok! Eljött a szabadság ígérete...


Büntetlenül szórhatjátok az ökörségeiteket (legalábbis tőlem, de csak...)


Ha 82%-ra lenyomtok, már itt sem vagyok...


Kreacosok! Egységben az erő... Nyomd a pirost orrba szájba...:D

2017. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Wadmalac ***** válasza:

"Annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de szerintem semmi különös - evolúciós léptékben értve persze."

Persze, persze. Fiziológialiag nem nagy változás, de mégis szervi.

Együtt járt azért egyes agyterületek jelentős módosulásával.


És mindez evolúciós mértékben valóban igen rövid idő alatt.

2017. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!