Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg visszafele menne az...

Tényleg visszafele menne az időben az ami gyorsabb a fénynél?

Figyelt kérdés
Mielőtt jön a hiszti hogy nincs gyorsabb, igen, elméleti felvetés a tachionokról.

2017. máj. 20. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 A kérdező kommentje:

[link]


ezt a képet hogy kell értelmezni?

2017. máj. 20. 22:59
 2/81 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2017. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:
és miért?
2017. máj. 20. 23:28
 4/81 dq ***** válasza:

A te rendszeredben fénysebességnél gyorsabb dolgok egy _másik személy számára_ haladnak visszafelé az időben.


Ha viszont te is képes vagy számodra mondjuk 1.1c sebességű tachionokat előállítani, meg van egy szerkezeted, amelyik szintén képes a saját maga számára 1.1c sebességű tachionokat előállítani, akkor a szerkezetedet eléggé felgyorsítva, üzenetet tudsz küldeni vele a saját múltadba.


(ha csak te vagy képes fénysebességnél gyorsabb tachionokat előállítani, de senki más nem, akkor semmilyen logikai vagy oksági ellentmondás nem áll fenn)

2017. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:
de az üzenet miért a múltba megy ahelyett hogy fénysebességnél gyorsabban, tehát rádióüzenetnél hamarabb érne célba?
2017. máj. 20. 23:55
 6/81 dq ***** válasza:

[link]


Itt egy sematikus x-t grafikon a kommunikációról. A t tengely áll fölfelé, a fény 45 fokos.


Én állok középen, te tőlem balra haladsz (balra fölfelé menő vonal jelképezi a pozíciódat minden t időre), küldesz egy tachiont jobbra (vektor jobbra le). Ez az én rendszeremben "visszafelé halad az időben". A szerkezeted ezt megkapja, pár másodperc múlva ő is küld egy tachiont neked, ezt te hamarabb kapod meg, mint ahogy elküldted volna a sajátodat.


A te rendszeredben az általad küldött tachion előre halad az időben (ha ismered a Lorentz transzformációt, akkor ezt le tudod ellenőrizni). Az én rendszeremben hátra.


Ahogy az én rendszeremben a szerkezeted tachionja is hátrafelé halad, így összességében az információ visszament az időben.


((lehet hogy van ennél rövidebb konfiguráció is))

2017. máj. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 dq ***** válasza:

Az x-t grafikon fogalmát kell csak használni.


Illetve elhinned nekem azt, hogy ha te tőlem balra mész, és küldesz egy tachiont jobbra, akkor ha a te rendszeredben előrefele halad, az én rendszeremben visszafelé teszi. (ha nem hiszed, számold ki)

2017. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
50%

"de az üzenet miért a multba ahelyett hogy simán gyorsabban érkezne"


Azért mert hülyék csak visszabiflázzák amit a matematikai képlet MATEMATIKAILAG kiszámít vagyis amit az egyetemen a fejükbe vertek kőmíves kalapáccsal.


Nem gondolkodnak és az a baj hogy a tekintély elv még csak jobban elvakítja őket ,a magas pontszámok és Dávid Gyula szintén hibás megerősítése teljesen azt a tévhitet erősíti bennük hogy jó amit mondanak de nem.


Ez az átfordulás c n pusztán egy fizikus urban legend . Egyszer valaki elsütötte hogy mi van ha a zárt intervallum végét nem vesszük zártnak hanem tovább visszük az egyenletet és ekkor természetesen minusz előjelet kap az idő és elkezd ugyan úgy számolni csak negatív előjellel és ezt az okos ember mi másként értelmezi mint back to the future.


Ha létezne jelen korban olyan fizikus aki megértette Einstein mit mondott és nem csak azt látná ami az orra elé van rakva akkor világos amit te gondolsz jól az az objektum c felett csupán lassult de ugyan úgy előre haladó órával rendelkezik mert a "c" az ő világában kicsit feljebb van és pont. Ezt nem érti meg Dávid Gyula sem pedig 100év eltelt hogy valaki szájba rágta a c jelentése semmi más mint hogy a test maximális elméleti sebessége. Ha a tachionnak olyan kedve van hogy 26 szoros fénysebességig tud gyorsulni akkor a tachion "c" értéke 26c lesz vagyis csak 26 szoros fénysebességet elérve áll le rajta az óra és ekkor fogja úgy látni a külvilágot ahogy egy hagyományos anyagból készült űrhajó 1c n látná .


Valamiért nem megy át az agyakba hogy a c soha nem jelent semmi mást mint MAXIMÁLIS elméleti sebesség (el nem érhető)

Az egyetemen kapával beleverik a szerencsétlenek fejébe hogy c egy kitüntetett érték ami az anyagi világra vonatkoztatva persze igaz is de a c jelentésének az igazi SÚLYA ekkor elvész és nem arra figyelnek hogy ez csak azt jelöli ki hogy a sebességek nem vehetnek fel végtelen értékeket tehát a sebességvektorod minden esetben VÉGES nagyságú lehet.


Akkor ha a thaiionodnak 26*c a VÉGE akkor kijelenthetjük hogy 25c n még bőven a VÉGE alatt van AZAZ még ELMÉLETBEN sem fordult át rajta mínuszba az idő . Nála elméletben 26c felett fog visszafelé járni az óra de ezt hagyjuk is a francba mert agybajt kapok tőle.Ez a közhely is csak arra volt jó hogy teljesen elhülyítse az eredeti tanítást elsőre megértőket.


És igen ez a részecske vagy nevezd akárminek csak annyiban különbözik egy fotontól hogy egy adott távolságon 26szor hamarabb fog megérkezni hozzád pl ez egy rádió jel és rádiót hallgatsz a példában .


Na most jöhetnek a " 43% os minden szava igaztalanság és ne higgy neki " De én csak azt mondom hogy hinni istenben kell a fizikát meg meg kell érteni és nem benyelni magas pontszámú válaszok tartalmát elsőre . A magas pontszám ilyen disznóolban különben is utal inkább tömegpszichózisra ,bálványkövetésre mint valós minősítésre. Egyszerű fehér ruha effektus , ha valakin fehér ruha van akkor biztos orvos és neki igaza van még ha egy szavát sem értem követem és igazat adok neki rányomok egy pontot.

2017. máj. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 dq ***** válasza:
Ez most mire volt jó? :/
2017. máj. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 Mojjo ***** válasza:
@9: frusztráció kiadására.
2017. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!