Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg visszafele menne az...

Tényleg visszafele menne az időben az ami gyorsabb a fénynél?

Figyelt kérdés
Mielőtt jön a hiszti hogy nincs gyorsabb, igen, elméleti felvetés a tachionokról.

2017. máj. 20. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:

Wadmalac:


"Vagyisvagyisvagyis akkor NEM lesz kauzalitási paradoxon, ha a c alatti világgal bármiféle interakció, sem energia, sem információ, minden interakció kizárt."


Igen, pontosan ezt írtam le a 31-es kommentemben. :) Mert akkor kvázi ezek a részecskék számunka pont úgy léteznének, mint anno az éter, amit nem tudtak kimérni. Vagyis sehogy.

2017. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 dq ***** válasza:

> Az egyik egy egyik rendszer sajátideje, a másik meg egy másiké, ami hozzá képest c-nél kisebb sebességgel mozog.


Két térszerű eseményre NEM tudsz rakni c-nél lassabb megfigyelőt, hogy mindkettőn átmenjen.


A másik megfigyelődnek NEM a sajátidejében történnek különböző sorrendben a dolgok, hanem úgy koordinátázza a világot, hogy véletlenül kisebb t értéket kap, mint nagyobbat.


A specrel meg véletlenül arról szól, hogy ez egyáltalán nem baj.

2017. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 dq ***** válasza:
Illetve a tachionhoz is rendelsz valami rendszert, amelynek már végkép semmi értelme. (vagy, legalábbis ki kéne dolgoznod hogy hogyan működnek ott a dolgok)
2017. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:

dq:


Mit nem értesz azon, hogy van egy repülő részecskéd, és a mozgására merőlegesen ható erőknél gamma*m_0 a tömege, a mozgás irányába esők esetén meg gamma^3*m_0, és hogy ez egy kicsit furcsa és emiatt értelmetlen erőltetni a newtoni fizikának azt a tömeg fogalmát, amely a testek sajátjaként és egyértelműként értelezi ezt a dolgot? Nem érzed, hogy épp az hiányzik az így nevezett tömegből, ami a newtoni fizikában a lényege? És ahogy mondtam, a négyesgyorsulás és a négyeserő között továbbra is érvényes a newtonihoz hasonló formula a nyugalmi tömeggel. Akkor miért ragaszkodjunk a tömegnövekedéshez? A tömeg azért "nő meg", mert a relativitáselméletben az energia, amely nyugalmi rendszerben lényegében maga a tömeg, a négyesimpulzus vektor nulladik komponense, amely Lorentz-busztnál értelemszerűen ugyanúgy transzformálódik, mint a többi komponens. Azaz sebességfüggővé válik. De nem a tömeg, hanem az energia a sebességfüggő. A tömeget ebből származtatod utólag azzal, hogy mesterségesen kikényszeríted az E=mc^2 relációt, ami azonban csak nyugalmi rendszerekre érvényes.


Ez az egész vita egyébként tök lényegtelen, mert a végeredmény szempontjából marhára mindegy, hogy egy egyenletben mit hogyan nevezünk, de a fizika tanítása szempontjából nem. Sajnos Feynman is túl lazán kezeli a dolgokat, hiába Nobel-díjas.

2017. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 Wadmalac ***** válasza:

Most ez lehet, hogy mérhetetlen baromság, és kérem is cáfolni rögtön, ha az, de mi van, ha a világegyetem agyonkeresett sötét anyaga éppen c feletti, ezért nincs semmi mérhető interakció (már persze a gravitációt leszámítva)?

Vagy ez is csak egy bizonyíthatatlan, cáfolhatatlan, vagyis értelmetlen hipotézis?

2017. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:

"Két térszerű eseményre NEM tudsz rakni c-nél lassabb megfigyelőt, hogy mindkettőn átmenjen.


A másik megfigyelődnek NEM a sajátidejében történnek különböző sorrendben a dolgok, hanem úgy koordinátázza a világot, hogy véletlenül kisebb t értéket kap, mint nagyobbat.


A specrel meg véletlenül arról szól, hogy ez egyáltalán nem baj."


Még mindig nem érted. A tachion c-nél gyorsabb. A tachiont keltő fickó sajátidejében (vagyis a saját nyugalmi rendszerének koordinátaidejében) a kibocsátás előbb történt, mint a tőle térszerűen szeparált észlelés. A hozzá képest c-nél kisebb sebességgel mozgó másik fickó számára viszont az észlelés történik előbb az ő sajátideje szerint. Ami meg nem más, mint az ő saját rendszerének a koordinátaideje. Tehát ennek a mondatodnak semmi értelme sincs:


"A másik megfigyelődnek NEM a sajátidejében történnek különböző sorrendben a dolgok, hanem úgy koordinátázza a világot, hogy véletlenül kisebb t értéket kap, mint nagyobbat."


Te szerintem még az alapokat sem érted.

2017. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:

Wadmalac:


A sötét anyagnak van hatása, hiszen kimérhető, hat az ismert anyagra, ezáltal tudunk következtetni a létezésére. Tehát nem értem, mire gondolsz.

2017. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 dq ***** válasza:

[link]


A cikk alján van néhány táblázat arról, hogy melyik évben melyik tankönyvek használták a relativisztikus tömeg fogalmát.


2000-2005-ben megfordult az arány (néhány inkvizítor szellemű cikk hatására) (#13-ban kicsit túlbecsültem az arányt, harmad- vagy negyedkézből származó becslések alapján)


Érdemes megnézni, hogy vannak tankönyvek, amelyek kiadásonként változtatják (piros-zöld-piros, zöld-piros-zöld; az utolsó táblázatban) hogy használják-e a fogalmat.

2017. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 Wadmalac ***** válasza:
Basszus, azt hittem, kitaláltam valamit, erre most találtam egy kupac teoretikus cikket tachionos sötét anyagra.
2017. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 dq ***** válasza:

>

Még mindig nem érted. A tachion c-nél gyorsabb. A tachiont keltő fickó sajátidejében (vagyis a saját nyugalmi rendszerének koordinátaidejében) a kibocsátás előbb történt, mint a tőle térszerűen szeparált észlelés. A hozzá képest c-nél kisebb sebességgel mozgó másik fickó számára viszont az észlelés történik előbb az ő sajátideje szerint. Ami meg nem más, mint az ő saját rendszerének a koordinátaideje. Tehát ennek a mondatodnak semmi értelme sincs


Miért hívod "sajátidőnek" a rendszerben levő események közötti t koordináta különbségét?

Olyan szép szó rá a "rendszeridő".


Természetesen teljesen nonszensz hogy az egyik ember koordinátázása szerint az egyik esemény történik hamarabb, a másik ember szerint a másik. Ilyen nincs, nem is volt. (Einstein kutyaütő.)


Tachionok sem létezhetnek ezért. Kész.

2017. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!