Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láttam egy gömbvillámot? Ez...

Láttam egy gömbvillámot? Ez gömbvillám volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok tegnap délután 3 kor nagyon nagy vihar volt. Nagyon dörgött vilámlott,és én gondoltam kihúzom a házban az eletronikai cuccokat.Egyszercsak hallotam egy hatalmas villámlást a garázstól.És láttam hogy ott van egy lebegő kb teniszlabda mértű gömbvillám olyan sárgás narancssárgás színe volt és a kocsinak a motor háztetjőjére ilyen kicsi villám nyalábokkal hozzáér.Én gyorsan bementem a nappaliba és a konyhán kersztül bejött a nappaliaba utánam és a tv-n ekezdett villogni a lámpa. nagyon ijesztő volt nem is tudtam hogy hová menjek mert nem mertem a közelébe menni mert féltem hogy fellrobban! gyorsan kinyitottam az ablakot és ki ugrottam rajta gondoltam majd kijön az is.Kb 5 perc múlva nem ott jött ki hanem bejárati ajtón a levélrésen.Felszállt a vezetékhez és pukkant egy rohadt nagyot és szirázott !

kérlek ne figurázatok ki erre van bizonyíték is mert a szomszédok is halloták a pukkanást!



2017. máj. 24. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Na ezért nem szabad viharos időben LSD-zni!
2017. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Ez álom volt leginkább.
2017. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem volt álom és nem volt lsd a közelemben :)
2017. máj. 24. 21:19
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, melyik válaszadónak vannak mélyreható ismeretei a gömbvillám természetéről.
2017. máj. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Tislerics Máté ***** válasza:

Az, hogy a szomszéd is hallotta, még nem bizonyíték. Kéne róla egy felvétel.


Amúgy én is láttam már olyan légköri jelenséget, amit nem tudtam bekategorizálni. Ezért szintén gömbvillámnak hívom. Az csak össze vissza cikázott majd hirtelen eltűnt. Nem volt robbanás, sem szikrák. 1-2 másodpercig tarthatott kb. Nem kérhetem, hogy higgyétek el. Én sem hinném el magamnak. :D És természetesen a kérdező tapasztalata is kérdéses, hogy valóban megtörtént vagy csak trollkodás az egész...


Ha valóban láttad, akkor te úgyis tudod, hogy gömbvillám volt... Vannak hasonló történetek, amik kb. pont ilyennek írják le. Amíg nincs videó, vagy bármi hiteles tárgyi bizonyíték, addig, nem sok mindent lehet kezdeni a témával. Vagy elhiszik, vagy nem...

2017. máj. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az nekem a gömbvillámról olvasottakból összeszedett kitalált sztorinak tűnik, nem sértésnek szánom, de szerintem ezt most csak kitaláltad.


Ne akarj annyira ilyet látni.

Ritkán, de akkor csúnya dolgokat tud művelni.

2017. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 EagleHUN ***** válasza:
90%
Videót mutass róla! Vagy fotót!
2017. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Látom senki nem akar hinni neked.

Sokat olvastam ilyen dolgokról, de azt se hinnám el, ha egyszer kisebb gyerek kormban amikor a nagymamámnál voltam, akkor nem jött volna át az egyik szomszédasszony és nem kezdett volna el mesélni pontosan ehhez nagyon hasonló történetet. Olyan egyszerrű idősebb asszony volt, akiről sok fantázia terméket el lehet képzelni, hd azt nem nagyon, hogy ilyen dolgot épp ahhoz hasonlóan elmeséljen mint ezt Te leírtad. Ez bizony gömbvillám volt. nagyon különleges élmény lehetett. A néni azt mondta, valami kénköves szag maradt utána. Most nem írom le milyen szaga lehetett, elvileg, de majd megírod volt-e és mihez hasonlítanád. Éreztél valami szagot?

2017. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes ez a viszonylag hosszú ideig (több tíz másodpercig) stabil plazma gömb, ahol az összetartó erő nagyobb mint a benne lévő elektronok taszító ereje.


Amikor az autó motorház tető fölött haladt el, és szikrázott a fém felé, akkor csökkent az átmérője vagy a színe?


Egyébként ha egy ilyen lassan mozgó gömbvillámot lassan akár tenyérrel eltolsz magadtól, akkor arrébb megy, Ha van egy gyűrű a kezeden az felforrósodik tőle és megégeti az ujjadat. De ha gyorsan bele kapsz, akkor leégetheti az ujjakat is.


A gyorsan mozgó fényes gömbvillámok a veszélyesek. Volt ami beszáguldott az istállóba vidéken és lyukat égetett a tehénbe és kiment valahol. Volt ami bele ment a vödör vízbe és az felforrt tőle. Ezt még Egelytől olvastam.


Egyébként ha megnézed egy közeli villám széthulló csatornáját, az is gömbökre esik szét.


A következő videón egy valakinek az ablakánál közel lecsapó villámot sikerült videóznia. letöltöttem a youtube downloader-rel és a VLC mediaplayerrel (sok funkciós videó néző) kockánként lelassítva meg lehet nézni, ott látszott, hogy kis gömbökre esett szét az ionizációs csatorna, de azok a gömbök azonnal eltűntek.

Az 1 perc 48-nál vág oda a villám.


https://www.youtube.com/watch?v=VoPhlBkUqlA

2017. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Ezt meg jobb ha nem próbáljuk ki!

Ennek a fickónak nagyon nagy mákja volt, ráadásul kétszer is.


https://www.youtube.com/watch?v=aLxTzDHK170#t=3.199746

2017. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!