Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láttam egy gömbvillámot? Ez...

Láttam egy gömbvillámot? Ez gömbvillám volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok tegnap délután 3 kor nagyon nagy vihar volt. Nagyon dörgött vilámlott,és én gondoltam kihúzom a házban az eletronikai cuccokat.Egyszercsak hallotam egy hatalmas villámlást a garázstól.És láttam hogy ott van egy lebegő kb teniszlabda mértű gömbvillám olyan sárgás narancssárgás színe volt és a kocsinak a motor háztetjőjére ilyen kicsi villám nyalábokkal hozzáér.Én gyorsan bementem a nappaliba és a konyhán kersztül bejött a nappaliaba utánam és a tv-n ekezdett villogni a lámpa. nagyon ijesztő volt nem is tudtam hogy hová menjek mert nem mertem a közelébe menni mert féltem hogy fellrobban! gyorsan kinyitottam az ablakot és ki ugrottam rajta gondoltam majd kijön az is.Kb 5 perc múlva nem ott jött ki hanem bejárati ajtón a levélrésen.Felszállt a vezetékhez és pukkant egy rohadt nagyot és szirázott !

kérlek ne figurázatok ki erre van bizonyíték is mert a szomszédok is halloták a pukkanást!



2017. máj. 24. 19:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
87%

A gömbvillámos történet előfordul, még ha nagyon ritkán, akkor is. Ez egy elektromos jelenség. Szerintem az ionizált elektron tömeget a saját elektron szökésének (szivárgásának) a mágneses tere tarthatja össze pártíz másodpercig is.


Kérdező, mit is tanítasz, ezotériát vagy ufonautikát?

Eddig még hitelesnek tűnt amit elmondtál, de a hozzá fűzött fantáziád, hogy tanítasz és ufók... kémszondák hát.

2017. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Jó ez csak magán vélemény volt..

Igen kémiát tanítok😃

2017. jún. 16. 08:32
 23/23 EagleHUN ***** válasza:

A gömbvillámokra vonatkozóan van egy olyan elmélet is hogy a villámlások által keltett mikrohullámok koherenciája okozza.


Vagyis ahol ezek a hullámok összeérnek ott elegendő az energia hogy ionizálódjon a levegő. És mivel ezek a mikrohullámok haladnak a térben, így ez a közös pont is elmozdul ennek megfelelően.


Minél több villám gerjeszti annál erősebb lesz és annál bonyolultabb (hektikusabb) elmozdulásokat végezhet.


Japán tudósok kísérleti kamrában létrehoztak ilyesmit.

2017. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!