Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértetek ezzel?

Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

"Az állatvilág egészét nézve az ember nem túl érdekes, nem is szép, elég gagyi is, mindenféle betegségek kísérik végig az élete során, és ha kitennék a vadonba, elpusztulna.

Ha a pozitív értelemben vett emberséget leszámítjuk, akkor az ember csak egy bőrzsák, tele sz@rral."


Én teljes mértékben. Ráadásul az ember a legkártékonyabb, legpusztítóbb parazita faj a Földön.



2017. máj. 27. 12:21
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Bármilyen faj, ami kikerül az eredeti, populációját szabályozó evolúciós környezetéből és olyan helyre kerül, ahol nincsenek meg ezek a szabályozó körülmények (illetve az eredeti szabályozó körülményeinél gyengébb korlátozó hatások érik), plusz még az adott környezet előnyösebb számára, nos, az a faj invazívvá válik.

Az meg neki ideiglenesen állatira előnyös, az őslakos fajoknak meg nem 8hosszú távon itt is kialakul a leszabályzás, elfogyó táplálék stb.).

Mi speciel egy globálisan invazív faj vagyunk, aki úgymond a jég hátán is megél. sok olyan faj van a földön, ami tud invazívan terjedni, de szerintem nincs rajtunk kívül még egy, ami ennyire globálisan tud ilyet tenni.


Az élővilág környezettel fennálló harmóniája egy hamis kép, simán a környezet szigorúan bünteti a "túlkapásokat", így hosszú távon csak az önmagát genetikailag megfékezni képes faj él túl.

Belőlünk spec ez a genetikai fék eléggé hiányzik.


Szóval szerintem is elmondható, hogy globálisan az egyik legveszélyesebb faj vagyunk (egyik, mert azért baktériumok vannak versenyképesen aljadékok).


De ez nem elegendő ok a bőrzacskónyi fekália jellemzésre. Gyakorlatilag minden földi élőlényt jellemezhetne így egy mesterséges, gépi intelligencia.

2017. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!