Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Föld Mars távolság? Gyermekkén...

Föld Mars távolság? Gyermekként végeztem egy számítást, forma1-esek előnyben xdxd. (A számítást kb 30éve végeztem) /40f

Figyelt kérdés
Anno kiszámoltam közepes föld-mars távolságnàl,ha egy forma-1es pilóta nyílegyenes pályán haladna a földről a marsra padlógàzzal,mennyi idő alatt érne oda(már nem tudom hány km/h t számoltam akkor..de kb 300felett nem sokkal).Zero légellenállással,és ha sosem fogyna ki az üzemanyag.A megfejtéseket évben kérem.

2017. júl. 6. 21:03
1 2
 11/12 2*Sü ***** válasza:

> Szerintem senki nem tudja, hogy mennyi lenne egy F1 kocsi végsebessége vákuumban.


No igen. Mert ha valahogy út vezet oda, akkor mondjuk „mesterséges gravitáció” kell ahhoz, hogy az autót az úton tartsa. És az mekkora? Ha túl nagy, akkor a tapadási súrlódás is elég nagy lesz. Ha túl kicsi, akkor meg az autó az út egyenetlenségei miatt ugrálhat, és akkor hiába nyomja a gázpedált.


Ha nincs út, akkor meg a kerék csak pörög magában, amiből nem lesz mozgási energia. Maximum a kipufogógázzal lehet kvázi sugárhajtóműként számolni. Csak akkor meg ott az a fránya gravitáció és az ebből adódó szökési sebesség, amit így soha nem tudna átlépni az a versenyautó.


#10: > Alain Prost-nak lehet 57év lett volna ;;))


Nagyszerű, hogy bemondasz ilyen számokat, csak a probléma az, hogy maga a feladat rosszul meghatározott, fizikai szempontból pontatlan, aluldefiniált, többféleképpen értelmezhető. Ilyen alapon ki lehet úgy pótolni az általad meg nem adott paramétereket, körülményeket, hogy bármilyen kellően nagy válasz jó legyen, akár 57 év, akár 207 év, akár egymillió év is, de akár az is, hogy soha nem ér oda.

2017. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
79%

En tudom a valaszt: sosem erne oda, mert a Forma1-es auto sebessege nem eleg, hogy elhagyja a Fold koruli palyat.


Illetve a kerekek a semmin nem tudnak megkapaszkodni.


(Ezenkivul ezt remelem nem gondoltad komoly kerdesnek, mert nyilegyenes palyan egy darab osztas, es ket darab google kereses - egy tavolsag es egy versenyauto sebesseg. Ez a 9 eves unokaocsemnek sem okozna komoly gondot kiszamolni... :D )

2017. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!