Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Beülnél egy teleportáló...

Beülnél egy teleportáló gépbe, ami megsemmisít, majd tökéletesen felépít egy másik helyen, miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

2017. szept. 28. 07:40
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

Nincsen túlélős verzió.

Minden teleport úgy néz ki, hogy átalakítanak fotonokká, és ezt továbbítják.

Ugyanis csak ez megy fénysebességgel. A Csillagkapu is így megy.

Féreglyukban amúgy még az is elképzelhető, hogy lassabban érsz célba, mint kívül.

2020. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 LakatosAnonymus ***** válasza:

#53


Ne kiabálj legyszi.

Amugyis, minden embernek saját belső szemlélő nézete van, ami nagyjából független a lélektől és személyiségtől. A teleport túlsó oldalán létrejön egy UGYANOLYAN ember, UGYANOLYAN belső öntudattal, DE nem UGYANAZ, amelyik azelőtt a teleportban "fájdalommal meghalt".

2020. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nincsen túlélős verzió.


Minden teleport úgy néz ki, hogy átalakítanak fotonokká, és ezt továbbítják."


Jelenleg semmilyen teleport nem létezik, szóval ez erős kijelentés volt.


"Féreglyukban amúgy még az is elképzelhető, hogy lassabban érsz célba, mint kívül."

Ott el. De ha figyeltél volna, én csak a féreglyukkal való hasonlóságra utaltam, én a téridő két pontjának az összeérintését írtam. Természetesen itt is esélyes, hogy a téridő-hajlítás nem csak tér-, hanem időbeli eltérést is jelent, viszont ha az Alcubierre-hajtómű lehetővé teheti az A-ból B-be FTL-nél gyorsabban eljutást, akkor esetlegesen ez is, szóval vagy lassabban kerülsz oda, vagy gyorsabban, vagy azonnal.

De ezt a problémát hagyjuk a jövő mérnökeire.

2020. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 EagleHUN ***** válasza:

A féregjárat és ha már megemlítettétek a csillagkapu valóban jobban preferálható számomra is, mert ezeken a valós anyag lép át és nem fotonokra bontva.


A csillagkapu bár fikció volt ha elemeznénk ott azért szétbontották az anyagot és viszont bőven fénysebesség fölött továbbították másodpercek alatt megérkeztek. Bár lehet voltak olyan részek ahol részletezni próbálták ezt a kitalációt.

Bár ennyi erővel jelenleg még a teleport és a féregjárat is kitaláció, csak ezeknek legalább van valamiféle tudományos alapja is.


Mindenesetre egy féregjárat vagy Warp hajtómű mindenképp szimpatikusabb dolog mint bármilyen szétszedős teleport megoldás.

2020. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 Wadmalac ***** válasza:
100%
Jelen esetben biztonságtechnikai okokból fantáziálok előre, csak hogy tudjam, ha egyszer lesz mibe belépnem, megtegyem-e. :D
2020. szept. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 EagleHUN ***** válasza:
100%

Szerintem Wad ez nekünk már nem adatik meg, én legalábbis a 4x -emmel ebben már nemigen reménykedhetek. Talán a gyermekeim vagy majd egyszer az unokáim.

De azért átgondolni "fantáziálgatni" róla így is jó dolog. :D

2020. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én sem hiszem, hogy egy generáción belül bármi esély lenne, de a forradalmi felfedezések, találmányok közös jellemzője, hogy nem lehet előre megjósolni, mikor fog bekövetkezni.
2020. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 LakatosAnonymus ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy még él mindkét példány. Két teljesen egyforma személy. Egyesek szerint a kettő UGYANAZ, de szerintem csak UGYANOLYANOK. Be is bizonyítom: tegyük fel, hogy fájdalmat gyakorolunk az egyikre. A másolat ezt nem fogja érezni, lehet éppen a meleg napsütést élvezi, és nem is tudnak egymásról. Sem a környezet, sem saját maguk szempontjából NEM LESZNEK AZONOSAK. NEM UGYANAZOK, mivel nem a külsőd határozza meg a személyiséged. Az agyban és a "lélekben" történő folyamatok határozzák meg.
2020. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy a kettő ugyanaz.

Azt mondtuk, hogy tökéletesen ugyanolyan.

Persze addig, amíg fel nem ébrednek, mert onnantól külön utakon indulnak el.

De a teleportálás alapja az, hogy az eredeti megsemmisül.

Innen kezdve pedig teljesen mindegy, hogy a másodpéldány az ugyanaz vagy ugyanolyan - semmi különbség nincs a két eset között.

2020. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 LakatosAnonymus ***** válasza:
De, volt aki azt mondta, hogy UGYANAZ, és hogy mindegy. Valóban teljesen mindegy. De ettől még nem ugyanaz, pedig volt, aki ezt állította.
2020. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!