Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted mi a tudomány...

Szerinted mi a tudomány legnagyobb és legnehezebb kérdése?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint az "végső" Univerzum eredete (tehát az ősrobbanás előtti kiindulópont keletkezése). Lehetséges, hogy valaha kapunk rá választ (szerintem nem)?

Ui.: kreások kíméljenek



2017. nov. 2. 22:49
1 2 3 4
 21/38 Mojjo ***** válasza:
55%
@20: Fognak finomodni a mérések, igen. De a kvantumgravitáció szempontjából releváns tartományt az elkövetkezendő 1-2 évszázadban nem várható, hogy eléri. Addig meg nagyob kívül vagyunk a releváns tartományon. Értem én, hogy te azt hiszed, hogy valamilyen módon ezek a makronál is makrobb megfigyelések segítenek a mikrovilág titkait megoldani, de ez nem így működik. Gondolj az eddig feltát kvantumos jelenségekre: nincs köztük olyan, ami kozmikus léptékű megfigyeléseknek köszönhető. Olyasmi ez, mintha az alagút-effektust kisbolygók ütközése során figyelhettük volna meg. Vagy bármi kvantumos jelenséget bármi kozmikus esemény kapcsán. Ugye ezeknél a jelenségeknél könnyű belátni, hogy nem ez volt a megfelelő út, sőt, elég viccesen hangzik a felvetés is. A kvantumgravitációval ugyanez a helyzet. Égitestek gravitációs hullámainak megfigyelése nem fog segíteni.
2017. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"nem ismerjük az élet definícióját (először talán ezt kéne leírni)"


Ebben az értelemben élet alatt olyan rendszert értek, ami (megfelelő körülmények között, nem feltétlenül tökéletesen) reprodukálja önmagát. Innen már fel lehet építeni az evolúciót.


"Az nem teljesen igaz, hogy nem volt próbálkozás"


Nem is azt írtam, hogy nem volt próbálkozás, hanem hogy nem sikerült. Aminosavakat nem túl nehéz csinálni. Foszfátokat se. De akárhogy rakosgatod ezeket az építőelemeket, juszt se kezdik el másolgatni önmagukat, mint az élő szervezetek. Pedig ez valamikor, valahol, valahogyan megtörtént.


"De szerintem istenigazából ez egyrészt nem sokat befolyásol a tudományunk felhasználható praktikumának fejlődésén (miközben persze világképi, biológiai nézőpontból tényleg fontos kérdés)"


Nehézség alapján választottam, nem praktikusság alapján. Tény, hogy ha soha nem találjuk meg a választ, akkor nem lesz semmi, és ha megtaláljuk a választ, akkor se nagyon lesz semmi.


"másrészt jó eséllyel megválaszolható lesz sok kérdése, amint megtaláljuk az első valóban IDEGEN életet (akár mmikrobiális szinten). Sőt, szerintem amíg nem találunk más életet, nyitva is marad a kérdés."


Nem látom az összefüggést az idegen élet meg az abiogenezis között. Tegyük fel, hogy találtam egy idegent. Odaadom, megvizsgálhatod, van olyan berendezésed amilyet csak akarsz. Mire tudsz következtetni az abiogenezis tekintetében, és hogyan?

2017. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, már találtak bizonyítékokat arra, hogy a Marson volt élet, sőt, talán onnan származik az itteni. És tudósok rég bizonyították, hogy létrejön kísérletekkel, de lehet, rosszul tudom.
2017. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

"Ebben az értelemben élet alatt olyan rendszert értek, ami (megfelelő körülmények között, nem feltétlenül tökéletesen) reprodukálja önmagát. Innen már fel lehet építeni az evolúciót."

Felvetésed értelmetlen, mert az élet fogalma nem relativisztikus. Tehát akkor azt írd, hogy "önreprodukáló rendszer". Léteznek önreprodukáló molekulák, de attól nem lesznek élők (gondoljunk csak az egyszerűbb autokatalitikus ciklusokra). Olyannyira nem, hogy a reprodukció csak potenciális életkritérium.

És innen (mármint a reprodukció puszta tényéből) nem lehet felépíteni az evolúciót. Ahhoz kell valami öröklődő alrendszer, melyben felléphet változás.

---

Én úgy gondolom, hogy a definícióhoz nem kell megismerni idegen organizmusokat, mivel az élet nem a reprezentálódó formához kötődik.

---

Nem praktikus, de a tudomány nem csak praktikus kérdéseket tárgyal. Egyetlen ilyen aspektusa talán a vírusok kérdése lenne.

2017. nov. 3. 14:49
 25/38 Mojjo ***** válasza:
55%
@23: A marsi életre sajnos nincs bizonyíték, pedig izgalmas lenne. És amire te gondolsz kísérlet, ott "csak" az élet építőköveit sikerült létrehozni.
2017. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 dq ***** válasza:

Szerintem a tudomány kérdései nem rendezhetők nagyság és nehézség szerint.


Szerintem a jövőben lesznek olyan nagyon nagy és fontos problémák, amelyek ma még meg sem fogalmazhatók.


Szerintem az emberiség feladata benépesíteni a viláegyetemet (azt a részét ami elérhető), és megmenteni egy rész összeroppanását/kihűlését/felhígulását akármi, és az örökkévalóságig létezni. Az ehhez szükséges technológiai és társadalom-tudományi problémákat majd meg kell oldani valamikor. (A P=NP vagy az ikerprímsejtés valahogy kevésbé szükséges ehhez. Meg a hajunkra kenhetjük a megoldást, ha elpusztul az univerzum meg minden)


A következő legnagyobb probléma és feladat szerintem a fúziós energia, a globál felmelegedés megakadályozása, a természetes halál legyőzése (örök élet).

2017. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

"természetes halál legyőzése (örök élet)"

Ja tényleg, még most sincs elég ember a Földön. "Mellesleg" a hál potenciális kritériuma az életnek.

2017. nov. 3. 17:21
 28/38 A kérdező kommentje:
*halál
2017. nov. 3. 17:21
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Fúzióról jut eszembe: hidegfúzió...
2017. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Na, sipirc az ezóba. Vagy nem tudomy, hogy Egely Úr agymenéseit hol szokták tárgyalni...
2017. nov. 3. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!