Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért olyan különösen elviselh...

Miért olyan különösen elviselhetetlen a fogfájás?

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Mert még nem éreztél más helyen igazi fájdalmat.
2018. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Volt borda repedésem , 3 infarktusom , ficamom , trombózis , több esés és vágás miatti sérülés . Kb egy szinten van mind .
2018. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Mert még senki nem rúgott úgy igaziból tökön :D


Gyanítom, hogy még fiatal lehetsz, és még soha nem volt komolyabb baleseted vagy betegséged. Az első masszívabb fogfájáson viszont az emberek kb. 90%-a átesik kábé 15-18 éves korára. Többnyire ez az egyik ok, amiért a fogfájás az egyik legkellemetlenebb fájdalomként marad meg az emberben, mert általában ez az első olyan igazán átható fájdalom.

A másik ok pedig az, hogy időről-időre előfordul, mivel 32 darab van belőle (plusz a bölcsességfogak), így az emberek többségénél kábé néhány évente frissülni is szokott a fájdalom emléke, így mélyebbre vésődik, intenzívebb érzést kelt felidézéskor vagy újra átéléskor.


Én se valami bajnok foggéneket örököltem, fel is tudom idézni néhány komolyabb szenvedésemet a fogaimmal, sőt, akár újra át is tudom élni a fájdalom egy halvány emlékét az adott fogamban. Viszont volt eltörve a karom is 20 éve, de még csak nem is emlékszem már rá, hogy milyen volt a fájdalom. Orrtörésem is volt vagy 15 éve, de arra sem tudok már visszaemlékezni, pedig az is irtóra tud ám fájni, és biztos hogy fájt is nagyon.

2018. jan. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kérdés jogos és nem rég találták meg az okot.

A fogfájást közvetítő idegszálak átmennek az agy érzelmi központján, vagyis direktben hergelik a szenvedést.

2018. jan. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy a fogfájás, egyszerre fizikai és lelki gyötrelem.
2018. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"mivel 32 darab van belőle (plusz a bölcsességfogak)"


nekem 28db és nem is lesz több

2018. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 32-ben már benne vannak a bölcsességfogak.
2018. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csonttörésnél, egyéb traumánál a hirtelen fellépő fájdalom elviselésébe besegít az adrenalin, és ha komoly a baj, akkor pár órán belül orvosi ellátásra kerül.


Fogfájásnál folyamatos a fájdalom, nem tudja a szervezet, hogy mikor kéne elsütni az adrenalint (nincs vészhelyzet).

Érdemes az első fájdalomnál dokihoz menni.

2018. jan. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!