Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem működik a generátorom?

Miért nem működik a generátorom?

Figyelt kérdés

Építettem egy minigenerátort. 10 mágnes forog 4 darab sorba kötött tekercs körül. A tekercsek kivezetésénél nem lép fel semmilyen feszültség, amikor megforgatom a szerkezetet. Mi lehet az oka? Nagyon el vagyok keseredve mert két napja csinálom és még nem jött össze :( Örülnék, ha sikerülne megoldást találni de jelenleg tanácstalan vagyok.


Itt egy rajz, kb hogyan is néz ki:

[link]



2018. ápr. 23. 19:07
1 2 3 4
 11/38 Bubuka508 ***** válasza:
Az igaz, hogy elektromágnesekhez kell a vasmag, de tulajdonképpen itt is azok a vasmagos tekercsek.
2018. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

,,Tekercsenként kellenek pólusok"

Ezek szerint ahány tekercs, annyi mágnes? Vagy (esetemben) lehet több is?


,,Minden tekercsbe egy-egy, de légrés nélkül és mind össze legyen kötve."

A vasmag is össze kell legyen kötve, vagy a vasmagos tekercs kell legyen összekötve a rézhuzalon keresztül?

2018. ápr. 23. 20:47
 13/38 A kérdező kommentje:

[link]


Ha csinálnék egy ilyet, az elvileg jó lenne? ( A megfelelő módon összekötve a tekercsek kivezetéseit. )

2018. ápr. 23. 20:57
 14/38 Bubuka508 ***** válasza:
A tekercseket is természetesen össze kell egymással kötni, de a vasmag pólusainak összekötését úgy értem, hogy egységes legyen a vasmag, de 4 pólusa legyen (mivel 4 tekercsed van). Tehát 1 db vasmag, de úgy kialakítva, ahogy most a képeden az a fatest, aminek a végein a tekercsek vannak. A pólusok azok a részei, amik benne vannak a tekercsekben. Az, hogy légrés nélkül, azt jelenti, hogy a vastagságuk egyezzen meg a tekercsek belső átmérőjével, ne legyen kisebb, szorosan legyenek rajtuk a tekercsek. De ilyet házilag elég nehéz készíteni. Elvileg megpróbálhatsz 4 csavart úgy összehegeszteni, hogy megfelelően helyezkedjenek el (ezek a pólusok), de ezeknek az anyaga a mágnesesség szempontjából nem túl ideális, rossz lesz a hatásfoka. De valamit így már kéne produkálnia. Nem tudom, érthető volt-e, elég nyakatekerten írtam le.
2018. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Bubuka508 ***** válasza:
Igen, a rajz szerinti megoldás elvileg jó, ha a vasmagok mágnesesen összeköttetésben vannak egymással.
2018. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Ekkora légrés még a középkobnan sem volt...
2018. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Hm, értem. Hát valóban ötletem sincs, mivel tudnék fémet vágni, ha találnék hozzá alapanyagot. Milyen anyag lenne legideálisabb? Esetleg tudnék rendelni anyagot és megmunkálni, vagy egyből egy modellt kimaratni. Sok segítséget kaptam. Köszönöm szépen, azt hiszem megértettem, hogyan működhetne. :)


Esetleg ha sikerül továbbhaladnom érdekelnének a fejlemények? Ezentúl ha sikerül valamit összehoznom abból egy rész itt született meg.

2018. ápr. 23. 21:09
 18/38 Bubuka508 ***** válasza:
A hozzávaló anyag nevét most hirtelen nem tudom, bár létezik többféle ilyen anyag is. Motortekercselőnél vagy hasonló szakembernél kell érdeklődni. De marni nem lehet, vagy másképp forgácsolni, nem ilyen egyszerű a dolog, mert az ilyesmik nem tömör anyagból vannak, hanem több vékonyabb lemezből, rétegesen összerakva, az örvényáramok csökkentése miatt. Ez további bökkenő, ha ezt nem veszed figyelembe, az szintén beleszól a hatásfokba és melegedni fog neked az egész miskulancia
2018. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Házilag ennyi szaktudás egy motor megépítéséhez édes kevés.


Alapvető hibák:


1. Vasmag rossz. A vasmagnak kellő nagy méretűnek kell lennie, és a tekercstől nem lehet olyan messze, mint az nálad van.


2. Hol van a kommutátor?


3. Légrés túl nagy. Így elenyésző lesz az indukció.


4. Ránézésre a menetszám nagyon kevés.


5. Konstrukció: Nem látok csapágyazást. Forgó gépeknél ez alapvető.



Nagy fába vágtad a fejszédet, szerintem próbálkozz egyszerűbb konstrukcióval.

Egy villamos forgógép működéséhez nem elegendő az, hogy valami hasonlót készítünk ahhoz amik vannak a szines könyvekbe.


Szakértelem kell hozzá, ezen túl néhány villamos számítás közelítő elvégzése is jó lenne.


Mellesleg amit tudonk ajánlani még: Vegyél egy kész motort, szereld szét, és nézd meg hogy hogyan épül fel. Abból tanulhatnál, mert nem minden van leírva a könyvekben.


Konstrukciós megoldásokkal pl. nagyon kevés helyen foglalkoznak.

2018. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Bubuka508 ***** válasza:
Sajnos ez mind igaz, de én azt hittem, a csapágyazásra azért gondoltál a szerkezet végső kivitelénél. A kommutátorról meg én is írtam, úgyszintén a hatásfokról is, hogy ettől a szerkentyűtől ne várj csodákat, esetleg szemléltetésre lesz jó.
2018. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!