Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a végtelen univerzumon...

Mi van a végtelen univerzumon túl?

Figyelt kérdés
Mindenen túl van valami. A halál után talán van talán nincs. De akkor mi volt az ősrobbanás előtt? Semmi? Miből lett a semmiségben a mindenség? Ha erre valaki választ ad nekem és azt mondja, hogy a nagy semmiből lett a végtelen mindenség amin túl nincs semmi... Minden esetre engem évek óta foglalkoztat ez a kérdés de sajnos mai napig nem tudtam rájönni egyik kérdésem válaszára sem. Sokaktól olvastam, hogy a végtelen az végtelen. Innen rögtön vissza is fordulnék kérdésem elejére, és ismételgethetném a "végtelenségig" halálomig, vagy míg az áram el nem megy, az internet meg nem szűnik(tehát valamikor ennek is vége lenne)

2018. máj. 16. 12:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod kedves Leon, az elmélet "gyártásának van egy ősidők óta az emberiség értelmes része által elfogadott módszertana. És nem tudom miért, de valahogy az közelebb áll hozzám, mint a te légből kapott, ám rendkívüli öntudattal előadott "elméleted".


Annak a bizonyos módszertannak része például, hogy a tudósnagyságát saját elméletével kapcsolatos szerénysége jellemzi. Mégpedig egyenes arányban és nem fordítottban.


A lényeg: vannak egyszerűen vizsgálható jelenségek és vannak nagyon nehezen vizsgálhatók. Utóbbi esetben lehet, még csak hipotéziseket állítunk fel, ezek jellemzője, hogy nem mond ellent ismert vizsgálatoknak, de lehetséges, hogy megbukik egy későbbi vizsgálaton. Ezt egy tudós tudja, ezért óvatos a fogalmazása. Aki nem tudja, bátran fogalmaz, a tudás nem gátolja a fantáziáját.

2018. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Leon, neked nem elméleted van, hanem egy feltevésed.

Ráadásul olyan, amit egyelőre - még jó sokáig - nem is lehet ellenőrizni.

Dolgozd ki, keress bizonyításokat és cáfolatokat rá. Utóbbiakat azért, mert nagyon ciki, ha ezt más találja meg 2 perc alatt.

Ja, és a bizonyításban ne legyenek olyan szavak, hogy "magától értetődő", vagy "logikusnak tűnik", stb.

2018. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 LeonScottKennedy ***** válasza:
37%

"És nem tudom miért, de valahogy az közelebb áll hozzám, mint a te légből kapott, ám rendkívüli öntudattal előadott "elméleted".

:O Te gondolatolvasó vagy?? Azt a mindenit, teach me master.

Le sem írtam az elméletemet, de te már tudod, hogy légből kapott.

Éppen azért nem osztottam még meg senkivel (kivéve egy hozzáértő emberrel privátban), mert nem akarom nagy dobra verni, ez is csak egy elmélet a sok közül.

Laikus vagyok, nem fogok itt óriási fizikai bizonygatásokba belemenni, mert nem értek hozzá, én az az elmélkedősebb fajta ember vagyok, aki körülnéz maga körül, és levon bizonyos következtetéseket, nem számolás alapján, hanem deduktív gondolkodás alapján. Nyilván ez sosem lesz olyan pontos, mint a számolás alapján levont következtetések, de én, mint egy mezei CNC gépkezelő, aki néha elgondolkodik a körülötte lévő világon (elég gyakran igazából), megelégszem ennyivel.

Őszintén, az elméletem is onnan jött, hogy csak álltam éjszaka az udvaron és néztem a csillagos eget, és a nagy sötétséget, akkor ugrott be a nagy felismerés.

Nyilván nem hangzik túl tudományosnak, de én örülök annak, hogy nem találtam ehhez hasonlót, szóval copynak sem lehet nevezni. És nem, nem hiszem, hogy mostanság megosztanám bárki mással, mert elég hosszú lenne leírni, és még mindig finomítgatok rajta, továbbgondolom, utána nézek dolgoknak stb...

2018. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Wadmalac ***** válasza:
87%

"Laikus vagyok, nem fogok itt óriási fizikai bizonygatásokba belemenni, mert nem értek hozzá, én az az elmélkedősebb fajta ember vagyok, aki körülnéz maga körül, és levon bizonyos következtetéseket, nem számolás alapján, hanem deduktív gondolkodás alapján."

Na pontosan ezzel van a baj, mert az általad kétségbe vont elméletek mögött meg ott áll a matematika, asztrofizika, mérési eredmények, kutatások. Te meg "csak elmélkedsz".

Hidd el ez a tudomány van ma már olyan szinten, hogy ez ide kevés.

2018. máj. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 LeonScottKennedy ***** válasza:

#24:

Azért remélem megélem azt, hogy egyszer majd azt mondod egy kommentemre, hogy "így van". Új életcél kitűzve.

2018. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Azért remélem megélem azt, hogy egyszer majd azt mondod egy kommentemre, hogy "így van"."

Persze, amint a tartalma korrekt lesz.

Tudomány rovatban a tudomány legalapvetőbb követelményeinek ellentmondó véleményekre nem nagyon várhatsz bólogatást.

2018. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!