Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sugárzó lakás? Átlagos háttérs...

Sugárzó lakás? Átlagos háttérsugárzástól magasabb érték?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt vettem egy lakást Ügyvéd előtt aláírtam a vételi szerződést. 6 millió forintot kifizettünk, jelenleg várom a kölcsönt a vételi ár teljes kifizetéséhez.


Tetnap kíváncsiságból méréseket végeztem Geiger Müller mérővel, kiderült, hogy a megszokottnál magasabb háttérsugárzás van a lakásban és a belső udvarban. 1920-as években épült szigetelő anyag lehet az oka.


Mennyire számít folyamatosan 0.23-0.40 uSv/h terhelés károsnak, ritkán 0.65uSv/h?


Ti beköltöznétek egy ilyen lakásba? Az eladó nem tájékoztatott róla.



2018. jún. 11. 09:10
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Lehet.

Például egy kohósalak terítésben is lehetnek erősen sugárzó rögök, míg a többi közte nem sugárzó.

2018. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ennyire nagy kilengést szerintem nem okoz a kohósalak, főleg nem "pontszerűen", és nem a falaknál. ('20-as években nem építettek kohósalak blokkos falazatú épületet)

Igazából nem tudok ötletelni, ezek az (ha ténylegesen ennyi) értékek magasak, sőt kiugróak.

Mindenképp meg kellene nézni másik eszközzel is.

2018. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi okozza.. mindenesetre az alap sugárzás is magasabb az átlagnál. 0.23 és 0.30 uSv/h
2018. jún. 11. 13:53
 14/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Igazán szerintem esetleg azt kéne kideríteni, mi tud egy ilyen műszerből hamis jelet kicsalni.

Tényleg valószínűtlen, hogy előző lakó némi plutóniumot dugdosott el ide-oda.

2018. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Amennyiben mégis a szigetelés okozná, úgy mindig egy adott ponton mérnék magas értékeket? Például a plafonon? Szomszéd területet egyébként megvette egy orosz befektető, csődbe mentek emiatt nem épült oda 7 emeletes társasház. Közben az építési engedélyt is visszavonták. Remélem nem azért mert valamit tartalmazott az a talaj.
2018. jún. 11. 14:34
 16/22 Wadmalac ***** válasza:
Hát nem nagyon mászkálhatna a csúcsérték.
2018. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ezért nem tudom mire vélni. Jó lenne keresni valakit, akinek szintén van sugárzás mérője. Vagy forduljak szakemberhez? Ki tudná megállapítani, felmérni? 0.24 és 0.35 közötti folyamatos váltakozó értékek, fura
2018. jún. 11. 15:08
 18/22 anonim ***** válasza:

Ez amúgy mennyire veszélyes?


Kohósalakkal terített tető?

2018. jún. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kimutathatatlan az ebből adódó többletterhelés okozta ártalom. (ha van egyáltalán)

Sokkal több egyéb káros hatás ér az élet egyéb területen. Legyen az csak egy röntgen, CT, dohányfüst, napozás, repülés, táplálkozás stb.

2018. jún. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Jó, de nem folyamatosan járok CT-re. :)

Azt meg nem szeretném, hogy mammográfiával megegyező sugárzás érjen folyamatosan.

2018. jún. 12. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!