Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az autó sebesség jelzője...

Az autó sebesség jelzője miért km/h?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ha az autó 50 km/h-val halad az azt jelenti hogy 1 óra alatt 50 km-t fog megtenni, de ez csak addig igaz amíg nem lassul és nem gyorsul. Ez így egyáltalán nem pontos. A km/h-t csak azután tudjuk megmondani miután célba értünk, mégis az autó sebességét km/h-ban jelzik. És nem lesz egységes, ha gázt adunk vagy fékezünk akkor az 50 emelkedni vagy csökkenni fog. A km/h-t csak úgy tudjuk meghatározni ha tudjuk a megtett utat(km) és az időt ami alatt ezt az utat az autó megtette, eleve a sebességet hogy tudjuk előre megmondani, vagy sebességmérő a kocsikban milyen elven működik és mi köze van a v=s/t képlethez?

2018. júl. 28. 14:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Természetesen a 200 km/h-t egyszerűbb hova tenni, mert általában nem néhány másodperces utakra indulok el és nem 50-60 méteres távolságokra. Azt viszont tudom, hogy autóval mennyi időbe szokott telni nekem 50 vagy épp 200 km megtétele, mert ilyen utakra már nem egyszer indultam el. Vezettem autópályán is, ami épp az ilyen 100+ km-es távolságokra való ehhez mérhető tempóval.
2018. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 veterán vas ***** válasza:

OK. maradjunk a Te példádnál.

Szóval valaki azt mondja képzeld 200km/h-val mentem.

Te még nem mentél és el szeretnéd képzelni?

Akkor azt mondom: ha már mentél valaha 100-al annak a duplája.

Vagy azt: a városi átlag 50-nek a négyszerese.

Szerintem elfogadható magyarázat.

Sőt ezek sokkal jobban elfogadható magyarázatok, mint az, hogy "tudod, ez 56m/sec".


De fordítsuk meg történetet:

mond azt az átlag autósnak, hogy a sebességed 56m/sec.

Kétféle reagálás várható:

Az egyik beszorozza és annyit mond: aha az 200km/h,

a másik -egyszerűbb típus- visszakérdez: az hány kilométer per óra?


Szerintem 10 megkérdezettből legalább 9 így fog reagálni. ;)

2018. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Az meg nem igaz, hogy ezt nem érdekli senki, mert akármelyik barátomnak ismerősömnek elmeséltem ezt, kiderült, hogy nagyon is érdekli őket, és mellesleg mindegyiknek van kocsija, jogsija és vezetnek is..."


És neked van jogsid? Szoktál vezetni?

2018. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 veterán vas ***** válasza:
Mondjuk az idézett mondatból én is arra következtetek, hogy a Kérdező nem vezet...... ;)
2018. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!