Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vannak a csillagok?

Miért vannak a csillagok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 18:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:
Kérdeztem azt is mi a szerepük az Univerzumban erre totál beindult mindenki a hülyeséggel. Szerintem ennyivel le is zárható a kérdés
2018. aug. 8. 16:36
 32/75 anonim ***** válasza:

"mi a szerepük az Univerzumban"

Szerintem is zárjuk le. :)

2018. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:
Miért az nem szerep hogy a Nap Napként funkcionál? Nem tölti be azt a SZEREPET hogy melegíti a környezetét? Minek kell fogalmakon lovagolni? Ki mondta hogy vallási szerepre gondolok vagy tudom is én...
2018. aug. 8. 16:46
 34/75 anonim ***** válasza:

Ezzel vigyázni kell, kérdező.

A csillagok valóban lehetővé teszik pl. azt is, hogy élet alakuljon ki. Ugyanis volt pl. olyan időszak a világban, amikor egységesen 30 fok volt a hőmérséklet mindenhol - csakhogy ez rövid ideig tartott, utána hűlt tovább.


De ettől még a csillagot ez nem érdekli, nem szándékosan csinálja. És valószínűleg senkinek nem volt az a szándéka, hogy egy csillag hosszú ideig egyforma környezetet, meg bolygókat teremtsen maga körül, csak éppen így alakult.

Amúgy sok csillag van, amire ez nem igaz, mert pl. kettőscsillag, vagy rapszodikusan viselkedik, hatalmas kitörésekkel.


Szóval a válaszok, amelyeket megjegyeztél, jók - de nem a kérdésedre válaszolnak. A célokat az ember találja ki, az életben viszont általában csak okok és következmények vannak.

2018. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
75%
A Napnak nem az a szerepe (vagy funkciója), hogy csillagként viselkedjen és melegítse a környezetét. Ez a következménye a fizikának. A csillagok (és úgy általában az Univerzum) létének a tudomány mai állása szerint nincs célja. Pont ezért hozták fel a vallást és az ezotériát, mert ha célokat keresel, akkor arrafelé kell menned, mivel az már filozófia. Arról pedig lehet parttalan vitákat lefolytatni évezredeken keresztül.
2018. aug. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha ezen MÁR túl vagyunk, akkor MÉG miről beszélünk?

Te azt kérdezted, MIÉRT. Erre (talán) kaptál választ. Észrevételeid azt üzeni, nem értetted meg. A természeten az a kérdés, hogy miért, nem értelmezhető úgy, hogy mi célból.

A csillagoknak nincs szerepük. Szerepet az ember ad nekik. Például vannak cipészek. Az a szerepük, hogy cipőt készítsenek, mert az embernek erre szüksége van. A csillagra nincs szüksége, maximum (ha már van, tőle függetlenül), felhasználhatja valamire. Ezáltal szerepet ad neki. Ebben az értelemben lehet szerepük. A keletkezésük értelmében nem lehet.

2018. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 A kérdező kommentje:
Márpedig szerintem minden azért alakul úgy és azért az ami hogy ezáltal az legyen ami van. Ezért a finomhangolás, mindennek annak kell lennie ami. És ilyen értelemben a Nap is azért az ami. Tehát az a szerepe ami. A többi csillagtevékenységre voltam csak kíváncsi hogy milyen funkciókat látnak még el hogy az legyen a világban ami van. Téma ennyi, nem kell győzködni a materializmusról a továbbiakban.
2018. aug. 9. 10:16
 38/75 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit sem értettél meg abból amit írtunk...

Kár...

2018. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 Wadmalac ***** válasza:

"Márpedig szerintem"

A minden tudományos tény ellenére "szerintemek" éppen hogy vallásos, kreacionista, konteós stb. agymenések jellemzői.

Így nincs alapod megsértődni a feltételezésen, hogy pontosan ilyen a gondolkodásod.

Sőt, egyre jobban megalapozod a feltételezés jogosságát.

2018. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 Wadmalac ***** válasza:

"Téma ennyi, nem kell győzködni a materializmusról a továbbiakban."

téma ennyi, nem kell a tudomány rovatban erőlködni nem odavaló teóriákkal.

2018. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!