Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért csak az emberi döntések...

Miért csak az emberi döntések alakulnak másképp a párhuzamos univerzumokban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mostanság a témáról és mindehol csak alteregokrol meg különböző döntésekről van szó.En nem hinném hogy egy hatalmas univerzum a körül forog hogy én pl ma kék zoknit vettem fel és létrejön egy másik emiatt ahol mondjuk zöldet, márpedig sokan ilyen hasonlatokkal szemléltetik,de nem tudom mi alapján,erre nem találtam még magyarázatot.

Légyszi olyan válaszoljon aki ért is a fizikához otthon van ebben az elméletben stb és elmagyarázna nekem hogy mi ez az egész alteregos dolog meg hogy a döntéseink univerzumokat hasítanak szét? :D meg hogy olvastam hogy valami quantumfizikai dologgal magyarázzák meg,akkor ezek szerint az emberi döntéseket írja le a kvantumfizika vagy mi ez?


2018. okt. 11. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Te beteg vagy!


Mondok egy általad is érthető példát, a gyerek Hitler futkorászik az utcán és a sofőr hoz egy döntést, hogy fékez árokba hajt kockáztatva a saját életét, vagy elüti.

Te is tudod, hogyan döntött, de mi lett volna, ha nem fékez???

2018. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miért vagyok beteg?
2018. okt. 11. 20:56
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Honnan vetted ezt az egészet?


Eleve a multiverzum kijelentése csak egy feltételezés.

Illetve a Sokvilág a kvantummechanika egy interpretációja... nem is elmélet, eleve felteszi hogy lehetetlen bizonyítani, mert nem érintkezhetünk a másik univerzumokkal.


Mellesleg két dolgot kell megérts:


1. Sehol nem írt egy tudós sem emberi döntésekről. A Many worlds interpretációban minden kvantummechanikai változat szétágazik egy-egy multiverzumba. Pl a Scrödinger macskás gondolatkísérletnél az atom bomlása.


2. Nincs olyan, hogy emberi döntés. A legtöbb tudományos irányzat szerint nem definiálható szabad akarat. Minden döntésünk ok-okozati viszonyként fogható fel.

Avagy a külső és belső állapotokból az agynak nevezett szuperszámítógép kiértékel egy outputot, így dől el jobbra vagy balra mész. Ez persze a kvantumkáosz elmélet szerint lehet nemdeterminisztikus. A Many world értelmezés szerint tehág az agy minden egyes részecske interakciója külön elágazást eredményez. Bizony lehet Hitler "döntésében" egyetlen elektron elnyelődése játszhat szerepet, ami végül kikristályosít egy döntési kimenetelt.

2018. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez például a neuronoknál figyelhető meg jól pl kalcium képalkotásnál.


Adott egy neuron aminek a dendritfájára több ezer másik neuron csatlakozik szinapszisokon. Az hogy kék vagy zöld zoknit húzol reggel, azon múlik, hogy ez a neuron tüzel-e vagy sem (teoretikusan ez egy ilyen minta háló)


A több ezer szinapszison érkeznek az elektromos jelek, és a több ezer másik neuron, még sokezerhez kapcsolódik. Emlékeket olvasnak ki, az aktuális állapotodat tükrözik, asszociációkat hajtanak végre (pl kinézel, süt a nap, kék az ég, kék zokni), és végül ez az ezer szinapszis bemenete összeadódik... ha 499 zöld zoknit döntött, 501 pedig kéket, kisül a neuron és akkor kiadja a motoros kéreg a parancsot és felhúzod a kék zoknit.

Persze ennél jóval bonyolultabb, de az agy ezeken a dendritfákon keresztül végzi a komputációkat.


Ezek pedig milliónyi kis molekula és elektron kölcsönhatásán keresztül érvényesülnek. Ilyen értelemben az, hogy végül átbillent tüzelésbe a zokni neuron, egyetlen töltés/ ion beáramlásán múlhat mondjuk... és ez érvényes volt akkor is, amikor az amerikai pilóta kildotta az atombombát Hiroshima felett...


Sokvilág értelmezés szerint, ha az az utolsó ion nem megy át a membránon (amíg szuperpozícióban létezik, ugye nem tudjuk), akkor nincs atombomba ledobás. Létezhet ilyen világ is.

2018. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Vannak párhuzamos univerzumok:

Ha vannak, ott is emberek élnek?

.

"olyan válaszoljon aki ért is a fizikához otthon van ebben az elméletben"

Rossz helyen kopogtatsz, ez nem a fizikához, hanem az ezotériához tartozó téma!

2018. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ez miért ezotéria?
2018. okt. 11. 22:36
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehet annyit osszeolvasgattam hogy ilyen exisztenciális krízis jött ki nálam ettől az elmélettől hogy több én van és minden megtörténhet.:/
2018. okt. 11. 22:38
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Azért ezoterikus téma, mert jelenleg a tudomány még nem rendelkezik semmiféle információval erről.

Ha viszont érdekelnek a tudományos feltevések, akkor Dávid Gyula videóit keresd, ő nagyon jókat mond erről.

Nem csak ilyen földhözragadt dolgokat, hogy egy ember majd másképp dönt... hanem pl. azt, hogy mi van, ha felcserélődik a gyenge és az erős kölcsönhatás, vagy a gravitáció ereje?

2018. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Akkor erre semmi jel nincs hogy igaz?
2018. okt. 11. 23:18
 10/19 anonim ***** válasza:

De, van 1-2 jel, ami AKÁR ez is lehet.

Csak kicsi az esélye. 99%, hogy valami más oka van.

2018. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!