Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért csak az emberi döntések...

Miért csak az emberi döntések alakulnak másképp a párhuzamos univerzumokban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mostanság a témáról és mindehol csak alteregokrol meg különböző döntésekről van szó.En nem hinném hogy egy hatalmas univerzum a körül forog hogy én pl ma kék zoknit vettem fel és létrejön egy másik emiatt ahol mondjuk zöldet, márpedig sokan ilyen hasonlatokkal szemléltetik,de nem tudom mi alapján,erre nem találtam még magyarázatot.

Légyszi olyan válaszoljon aki ért is a fizikához otthon van ebben az elméletben stb és elmagyarázna nekem hogy mi ez az egész alteregos dolog meg hogy a döntéseink univerzumokat hasítanak szét? :D meg hogy olvastam hogy valami quantumfizikai dologgal magyarázzák meg,akkor ezek szerint az emberi döntéseket írja le a kvantumfizika vagy mi ez?


2018. okt. 11. 20:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor ennek nincs túl sok esélye,akkor miért közlik le híroldalak tényként?
2018. okt. 11. 23:46
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez csak egy természetben előforduló kimért és létező kvantummechanikai jelenség (szuperpozíció) értelmezése.


Hogy melyik interpretáció a helyes, azt nem tudjuk... talán soha nem derül ki.


Az viszont igen érdekes tény, hogy a kvantummechanikai jelenségeknek nincs igazság szerint mérethatára. Nem csak fotonra működik, elektronra éa atomokra is. Persze nyilván ha veled elvégeznék a kétrés kísérletet, akkor elméletben hullámként áthaladhatsz egyszerre mindkét résen és interferenciamintázatot hagy a széttrancsírozott tested a detektorernyőn, gyakorlatban persze nem lehet elszigetelni nagyobb méretű tárgyakat a környezettől.


Ez azért némileg rávilágít, hogy furcsán működnek a dolgok az Univerzumban. Mikro szinten mindenképpen, makro szinten pedig nem fogjuk érzékeljük.

2018. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyébként a bulvár tudományos újságok hozzák le tényként. Arról nem a tudomány tehet, ha az idióta újságírók f...sságokat írogatnak, hatásvadász módon elferdítve az tudósok munkáját.


Neves szaklapokban, mint a Nature, Science soha nem írnak le így tényeket.


...

Szóval összegezve, a kvantumvilágban igen furcsán működnek a dolgok:


[link]


Ennek az egyik értelmezése a sokvilág elmélet, ahol létezik döglött és élő macska is az elágazás után.


[link]

2018. okt. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen most utána néztem a csillagászat.hu-n ott összesen egy cikk van erről és abban is azt írták,hogy ez nem bizonyítható nem vizsgalhato úgyhogy nem tekinthető meg Tudományosnak
2018. okt. 12. 12:25
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon sok mindent lehet olvasni az interneten. Közöttük a többség szemét. Ha te főleg ilyent olvasol, mert nem tudod megkülönböztetni, akkor olyan tévképzeteid lesznek, hogy ahhoz képeszt a legfantasztikusabb mese is igaz.


Nincsenek párhuzamos univerzumok. Van ilyesmi, de ez fizikai probléma, téged nem érint. Az emberi döntések leginkább a döntéshozó ember érintik, senki mást. Vannak nagy hatású emberek (például tudósok, politikusok, olyan, akire sokan figyelnek, az ő döntéseik sok embert is érinthetnek. De csak abban az értelemben, hogy más lesz azoknak az embereknek a sorsa.

Ez nem fizikai probléma, ami az lenne benne, azt hamis emberek állítják (ezért ezotéria).

2018. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azt közlik le tényként, amit találtunk.

Pl. a világűrben egy hatalmas gömb alakú terület, ahol egy kicsit hidegebb van, mint körülötte bárhol.

Ez AKÁR lehet egy másik világegyetem érintése is (bár nem valószínű).

Vagy pedig, ami mostanában volt hír, hogy 4 dimenziós kvantum Hall-effektusra utaló jeleket mértek.

2018. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jó igen igaz,nem jó helyekről tájékozódtam és utána olvastam hogy a nature-n mit írnak erről és ott is óva intettek pl az ilyen könyvektol ahol ezek tényként vannak kezelve és ez inkább filozófia mint tudomány a tesztelhetetlensége miatt
2018. okt. 12. 12:56
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a sokvilág interpretáció érvényes, az akkor sem érint minket. Ez a világ a miénk és csak egy van belőle, nem léphet kölcsönhatáaba a többivel.


Eleve végtelen döntés végtelen felbontású kimenete létezik, emiatt végtelen számban létezünk eszerint. Vagy épp felhőként vagyunk ebben az Univerzumban teoretikusan.


Azért NEM ezotéria a QM interpretációkról gondolkozni. Ez félreértés. Logikailag helyes következtetéseket levonni egyes jelenségekre még lehet tudományos értékű.


Az filozófiai kérdés, hogy miért ilyen furcsa a világunk makro szinten?

Az viszont tudományos, hogy a furcsaságok miből következhetnek. Még ha nem is bizonyítható jelenleg.

2018. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az elmélet eleve nem arra épül, hogy az emberi döntések alakulnak másképpen... Maga a kvantumjelenségek történnek másképpen. Egyik univerzumban átmegy a falon a részecske, a másikon nem. Te vagy nem hallottál még erről az elméletről vagy túl sok sci-fit néztél és valójában arról szól a kérdés.
2018. okt. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!