Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy a bálnák intellige...

Lehet, hogy a bálnák intelligensebbek az embereknél?

Figyelt kérdés

[link]


A bálnáknál 200 milliárd, az embernél 100 milliárd idegsejt van, tudom, hogy az idegek közti kapcsolat mennyisége számít, de 2x annyi idegnél lehet, hogy több kapcsolat is van. Csak ugye a bálnák erőteljesen k stratégista állatok, ezközhasználatra az anatómiájuk miatt sosem volt lehetőségük, de a kommunikációról köztük nem sokat tudunk.


2010. jún. 26. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
27%

Gondoljatok már bele. 7 milliárdan vagyunk és a Föld nem képes 10 milliárd embernél többet eltartani. Egyszerűen nincs az a gyors termelés, amivel ez megoldható. És igen az ilyen idióta emberek miatt megy tönkre a világ, mint 18:40-es, aki még csak meg sem próbál a jövőbe látni. B.zmeg, talán rájönnél, hogy rossz irányba haladunk, ez így nem mehet tovább. A cetek azért fognak minket túlélni, mert nem használják ki maradéktalanul a tengereket, hanem csak annyit vesznek el, amennyire szükségük van. Erre a drágalátos fajunk sose lesz képes, mert egyszerűen önző és csak magára gondol, míg ekkora aggyal nyugodtan érdekelhetnék más fajok is. A delfinek valószínűleg gondolnak a jövőre is (ekkora aggyal megtehetik). Talán ezért van még a halászoknak mit ebédelniük, különben már rég kiölhették volna a halakat a vízből. De akkor ugyanott tartanának, ahol az ember és az semmire sem jó. Én csak azt mondom, amit a tudósok mondanak. Évekkel ezelőtt megvizsgálták a ceteket és kiderítették, hogy TÉNYLEG OKOSABBAK AZ EMBERNÉL. Nőjé má fel kisfiam, nem csak te vagy a világon.


A másik dolog pedig az evolúció. Igen tényleg az egész cetek rendje van fönn 60 millió éve, de akkor nézzük példaként a palackorrú delfint. Már 8 millió éve változatlanul él ugyanaz a faj a tengerben. Ez össze sem hasonlítható az ember 200 000-éhez.

2010. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
54%
A kérdező utolsó kis kérdésére a válasz pedig: Semmit nem szívtam, egyszeren csak próbálom az embereket jobb irányba terelni. Gyakorlott wikipédista vagyok, megtehetem.
2010. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
33%

"A cetek azért fognak minket túlélni, mert nem használják ki maradéktalanul a tengereket, hanem csak annyit vesznek el, amennyire szükségük van."


Ezt meg a kisujjadból szoptad, már bocs?


Több száz dokumentált eset van arról, ahogy mind delfinek mint orkák zsákmányállatot ölnek majd nem eszik meg vagy csak pusztán szórakozásból ölnek. Sőt, olyan is, hogy fajtársukat ölik.


Itt egyszerűen arról van szó, hogy nincs meg a lehetőségük arra, hogy annyi kárt tegyenek, amennyi már meglátszódjon ellentétben egy emberrel, aki(k) képes(ek) atombombákat dobálni és hihetetlen károkat okozni.


Ezt a lejárt lemezt meg, hogy jajj jajj az ember majd jól kipusztít mindent maga körül és a saját mocskában döglik majd meg igazán félre lehetne már tenni, mert unalmas.

Amíg valami globális katasztrófa (pl. atomszennyezés) nem teszi lakhatatlanná a földet addig az emberiség simán fennmarad, növénytermelésből, ha kell génmanipuláltból, stb. A beporzást / akár génváltoztatott, önporzó növényekkel megoldották már réges régen, a növényvédelmet vegyszerekkel a károkozók ellen. Műtrágya előállítható. És ennyi. A NASA már évek óta folytat sikeres kísérleteket teljesen zárt növénytermesztésről (tehát nincs külső tápanyag vagy egyéb utánpótlás, csupán energiából állítanak elő táptalajt, stb) a hosszútávú űrutazások felkészüléseként teljes sikerrel.


Úgyhogy ha kidöglik az összes szuperintelligens delfin és kiscica is a földön az emberiség akkor is fennmarad. Csak ha a biológiai rendszerek összeomlanának akkor jóval kevesebb lakosság eltartására lenne lehetőség (nyilván a csóró országok lakosságának 95%-a hullana, a gazdagokénak meg 70%.a)

2010. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
Az összes állat viselkedésének megvan a maga oka. Olyat nem csinálnak, hogy szórakozásból ölnek, olyat viszont igen, hogy azon élesítik a vadászképességüket. Barátom, nem veszed észre, hogy fajok kipusztítása nélkül is ki fogunk pusztulni. Megmondtam, hogy a Föld 10 milliárd ember bír el összesen. Ezen felül nem képes már termelni. A NASA se termel olyan gyors tempóban, hogy ezt megakadályozza. Lehet, hogy ezzel nyer egy kis időt, de így nem folytatódhat örökké. És tudod mit, remélem is. Remélem, hogy az ilyen idióta felfogású emberek a saját mocskukban fognak medögleni. Az evolúció nyugodtan fejlődhetne tovább. Az ember nem arra lett kitalálva, hogy pusztítson, hanem arra, hogy megőrizzen. És amíg ezt nem látja be senki, addig a világ egy kicsit sem fog változni. Én nem a kisujjamból szopom ki a dolgokat. Talán, ha te is olvasgatnál egy kicsit vagy egyszerűen csak kimozdulnál a szamárfészkedből, rögtön megváltozna a nézeted. Ezeket a dolgokat a tudósok már 50 éve kitalálták. Tudták, hogy ez lesz a világ sorsa és igazuk lett (ennyit a jövőbelátásról, nem kell megerőltetned magad, hogy tudd, mi lesz az emberiség sora). A legtöbb tudós szerint, az emberiség nem éli meg a következő jégkorszakot.
2010. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 A kérdező kommentje:

Nem értem miért nem lehet a két véglet közt gondolkodni. Az ökoszisztéma nem fog pár halacska miatt borulni, az ember meg nem fog fennmaradni egy halott bolygón. A NASA hatalmas támogatást kap, más hogy egy kis laborban kísérleteznek, vagy az embereket kell csak abból eltartani.


Amúgy felőlem kipusztulhatnak az emberek, meg a cetek, úgy is lesznek élőlények amik túlélnek mindent. Ezek a jövőben lesznek, szerintem jóval a halálom után. Az unokáim unokái meg szívhatnak, az ő bajuk lesz :D

2010. jún. 27. 21:13
 46/82 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Az meg má minket nem érint. Jó példa erre az Őslények kalandorai (Primeval) című sorozat, ami szerint az állatok alkalmazkodnak az emberhez és végül azok pusztítják ki őket. Lehet, hogy filmes, de van benne igazság.
2010. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
Mégvalami. Nem akkor lesz baj, ha a kipusztul néhány kis halacska, hanem, ha a nagy ragadozók (köztük a cetek és a cápák) pusztulnak ki, akik vadásznak rájuk. Elszaporodnak, elpusztítanak, elpusztulnak stb. stb. Az élet minden egyes láncszemét tiszteletben kell tartani, kivéve az embert, akinek nyilvánvalóan nincs rá szüksége.
2010. jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

Ja :D


A NASA-sat meg kifejtem: szóval, hogy a nagy NASA laborokban termeszthessen mi kell? Na mi? Hátország, mint a háborúban. Akik lehetővé teszik, hogy a gyárakban és a tervezőirodákban létrehozzák a kis géntechnológiás növénytermesztős játékot. Ha ahogy fogalmaztál 70-95% ember megdöglik akkor mi lesz? Igen, hátország kaputt, nincsenek gyárak, mérnökök, stb, és a kis NÁZÁNAK sem lesz lehetősége géntechnológiás növényekkel jáccadozni. A mostani társadalom egy nagyon fejlett, és sebezhető rendszer. Gépek gyártanak gépeket, olyanokat amik egyre kifinomultabb dolgokat hoznak létre.


De nem biztos, hogy kihal az emberi faj, viszont hogy a jelenlegi életstílus nem tartható fönt hosszú távon az fix. A fejlődés, meg a népességnövekedés pláne.

2010. jún. 27. 21:36
 49/82 anonim ***** válasza:
46%

18:40-es vagyok.


Kérdező: azt nem a te kérdésedre reagálva írtam, hanem a kis Nostradamus "okosságaira" (16:41 és 20:08).

2010. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:
Ok, megértem, én sem bírom a prófétákat, még ha egyes gondolataival egyetértek.
2010. jún. 27. 23:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!