Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy a bálnák intellige...

Lehet, hogy a bálnák intelligensebbek az embereknél?

Figyelt kérdés

[link]


A bálnáknál 200 milliárd, az embernél 100 milliárd idegsejt van, tudom, hogy az idegek közti kapcsolat mennyisége számít, de 2x annyi idegnél lehet, hogy több kapcsolat is van. Csak ugye a bálnák erőteljesen k stratégista állatok, ezközhasználatra az anatómiájuk miatt sosem volt lehetőségük, de a kommunikációról köztük nem sokat tudunk.


2010. jún. 26. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
4%
Idióta barom! Mellesleg nagyon ostoba és önző emberke lehetsz. Megmondtam. Él a büdös kis szamárfészkében a legyekkel, de olvasni nem olvas. TV-be is csak szexfilmeket néz. ÁÁÁÁÁÁÁ, arra van esze, aztán meg itt okoskodik, hogy én nem halok ki, én nem halok ki... Nem fogok egy ilyen tahónak magyarázni. Nem fogadja el a tudomány helyzetét. És Notredamus az apád tudod milye. K.rva gyorsan fel tudja b.szni az ember agyát.
2010. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
24%
Az előző okosságot a hozzászólónak írtam. Kérdezőnek: Nem vagyok próféta, de az igazam mellett kitartok.
2010. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
55%
Figyelj. Most higgadtan közlöm. Az ilyen emberek teszik tönkre a bolygót (lehet, hogy már mondtam, de ez épüljön bele mindenkibe). Eleget magyaráztam már. Nem érdekel, hogy milyen újabb hülyeséget talál ki 60-as IQ-szinttel. Ennél a faszinál még a legbutább bálna is okosabb (csak, hogy összeföggésbe hozzam a kérdéssel). Amúgy, ha jól láttam abban a táblázatban, hogy csak maximális esetben 100 milliárd az ember idegsejt állománya, de az átlag mindössze 11 milliárd. Méret ide vagy oda, ez mégiscsak különbség, méghozzá jelentős. Az elefántnak is 200 milliárd van, tehát még talán ők is okosabbak nálunk, de ebben nem vagyok biztos. Mindegy. Ha nem is a bálna, de a delfin mindenképp okosabb nálunk.
2010. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem csengess az ápolódnak, hogy törölje meg a habzó szádat, és kísérjen vissza a gumicelládba...
2010. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
46%
Dögölj meg. Gondolom ilyenkor magadból indulsz ki. Ugyebár, honnan máshonnan venné az ötleteket? Na mindegy. Ennyit várunk egy 60-as IQ-val rendelkező embertől. Nem hiszem, hogy ezentúl is értelmes válaszokat fog adni.
2010. jún. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
Felejtsük el az egész ügyet! Nem akarok most itt háborúszerű vitákat írni. Jólvan bocsánatot kérek az előző hozzászólótól (végülis mindenkinek megvan a véleménye). Zárómondatként én azt mondanám, hogy a cetek lehetnek okosabbak, mint az emberek. Nekünk itt a szárazföldön rengeteg ragadozóval kellett szembenéznünk és a préda elejtése is nehéz volt. Ha nem találtunk volna fel eszközöket, akkor kipusztultunk volna. Ez járult hozzá később ahhoz is, hogy gépeket gyártsunk. A ceteknek, amikor áttértek a vízi életmódra kizárólag a cápákkal kellett versengeniük, akik már a méretük miatt sem támadtak meg. Így hamar a tengerek urai lettek. A tudósok szerint (hangsúlyozom: a tudósok szerint) a ceteknek megvan a maguknak való esze, hogy reagáljanak a környezet változásaira, akárcsak nekünk. Gondoljuk bele, hogy először, nagyjából 4 millió évvel ezelőtt az Australopithecusok (az első őseink) is tűrték a Dinofelisek és egyéb ragadozók támadását és újabb két millió évnek kellett eltelnie, hogy reagálni tudjanak erre. Az ember mindössze párezer éve vadássza a bálnákat és ne várjuk, hogy ennyi idő alatt "visszavágjanak". Nekik is időbe telik, ahogy nekünk is abba telt. A megfelelő bölcsességünkkel már nyugodtan ki merjük jelenteni, hogy ha a delfin okosabb lenne, akkor tudna számítógépezni. Pár millió év múlva már lehet, hogy eljutnak egy olyan szintre, ahova az ember, de addig, akárcsak mi, tűrik más, erősebb fajok támadásait. Rengeteg megválaszolatlan kérdés van még a tudósok előtt velük kapcsolatban, de mégha nem is okosabbak nálunk, az intelligenciájuk megközelíti a miénket. Az egyik hozzászóló írta, hogy az ember eszközök nélkül egy nyulat is alig bírt volna megfogni, ezzel szemben a delfineknek és bálnáknak mindenük megvolt, hogy az óceán tökéletes ragadozóivá váljanak.
2010. jún. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:

18:39


"Mondjuk a sikernek az élőlények (evolúciós) szempontjából az tekinthető, ha az összes utódja életképes marad."


Nem, nincs ilyen fogalom a biológiában, hogy "siker". Az összes utód életképessége pedig vicces felvetés, gondoljunk pl. bizonyos halakra, némelyiknek sok százezer utódjából néhány éri el az ivarérett kort, és ez egy teljesen működőképes stratégia.

2010. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
0%

Úr isten, ti tényleg ennyire sötétek vagytok, hogy a NASA-n akadtok ki?


Ami most high-tech és egy egész "hátország kell hozzá" az 50 év múlva egy teljesen mindennapi dolog lesz és kis túlzással otthon Pista bácsi beüti a laptopba, hogy miylen rizsmagot akar a gép meg kidobja. Ahogy az Apollo program alatt egy egész számítógépterem teljesítménye akkora volt, mint most egy sima servergépé, amihez gyk. bárki hozzáfér a sarki boltban. Kis túlzással a telefonom "okosabb", mint az űrhajó ami leszállt a Holdon...


És az ember kipusztulásáról szó sincsen, maximum arról, hogy amikor eléri a kritikus számot a népesség akkor elkezdik irtani egymást az emberek a kajáért és a végeredmény az lesz, hogy csak a népek töredéke marad fenn, akik viszont képesek lesznek - mint mondtam - addig fennmaradni, amíg a föld lakhatatlanná nem válik.


Aki ezt nem képes feldolgozni és a "NASA"-n van fennakadva annál tényleg intelligensebb egy ámbráscet.

2010. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 A kérdező kommentje:

:D Nem túlzással, hanem tényleg okosabb a telefonod ami leszállt a holdon (megjegyzem még nálad is, de ezt nem nehéz túlszárnyalnia)

A telefonodat meg szerinted az állatok sz*rják? Ja nem? Emberek csinálják? Én csak arra akartam rávilágítani, hogy ha (ahogy te fogalmaztál) megtizedeljük magunkat, nem is lesz olyan egyszerű megtartani a mostanihoz hasonló kényelmes világot. A NASA-n nem kiakadtam, hanem példának hoztam fel.

2010. jún. 28. 08:57
 60/82 A kérdező kommentje:

18:39


""Mondjuk a sikernek az élőlények (evolúciós) szempontjából az tekinthető, ha az összes utódja életképes marad."


Nem, nincs ilyen fogalom a biológiában, hogy "siker". Az összes utód életképessége pedig vicces felvetés, gondoljunk pl. bizonyos halakra, némelyiknek sok százezer utódjából néhány éri el az ivarérett kort, és ez egy teljesen működőképes stratégia."


Az az R stratégia, ott benne van a pakliban, hogy csemege lesz a gyerkőcökből :D Nézz utána a K és R stratégiának. Itt a K stratégiáról volt szó.

2010. jún. 28. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!