Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy a bálnák intellige...

Lehet, hogy a bálnák intelligensebbek az embereknél?

Figyelt kérdés

[link]


A bálnáknál 200 milliárd, az embernél 100 milliárd idegsejt van, tudom, hogy az idegek közti kapcsolat mennyisége számít, de 2x annyi idegnél lehet, hogy több kapcsolat is van. Csak ugye a bálnák erőteljesen k stratégista állatok, ezközhasználatra az anatómiájuk miatt sosem volt lehetőségük, de a kommunikációról köztük nem sokat tudunk.


2010. jún. 26. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 A kérdező kommentje:

"jót röhögtem"


http://www.youtube.com/watch?v=cI7IVGyXjw0


Halljuk :D

2010. jún. 28. 12:47
 72/82 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló elég nagy segglyuk lehet. A wikipédián vannak értelmes dolgok, mivel forrásokkal támasztják alá az írásokat. Te kis hülye, erre sosem lennél képes. Megtanulni egy teljes jelölőnyelvet. Az ilyen köcsögök még olvasni is alig tudnak. Inkább neked van 60-as IQ szinted, ami elég súlyos fogyatékosságra enged következtetni. Idióta!
2010. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 A kérdező kommentje:
Jólvan nem kell hülyeségeken vitatkozni. A wikipédiának annyi a titka, hogy le kell csekkolni a forrásokat, mert bizony tényleg olvastam én is hülyeségeket rajta, de javában megbízható az oldal.
2010. jún. 28. 13:00
 74/82 anonim ***** válasza:

12:09


"Sikeresnek azt az állatot tekintjük, amely a legjobban alkalmazkodott környezetéhez."


Tehát a LEGJOBBAN alkalmazkodott? :))))


Gondolom, a LEGJOBBAN-nak meg az a definíciója, hogy a LEGJOBBAN a SIKERES állatok alkalmazkodtak a környezetükhöz :))))

2010. jún. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
60%
Nem, fordítva nem igaz. Először alkalmazkodnia kell és csak aztán lehet sikeres egy kis idő elteltével, például, ha már a tápláléklánc csúcsára verekedte föl magát.
2010. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:

"Először alkalmazkodnia kell és csak aztán lehet sikeres"


Az előbb még azt mondtad, hogy siker = legjobb alkalmazkodás. Most azt mondod, hogy előbb alkalmazkodik, aztán sikeres, ha a táplánc csúcsára emelkedik. Ez két különböző állítás.


Megjegyzem, a vita ott kezdődik, hogy az intelligencia definícióját keressük. Most ezek szerint épp ott tartasz, hogy intelligencia = tápláléklánc csúcsán lenni. De könyörgök, a japcsik megeszik a bálnákat!

2010. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
66%
Én jól írtam le, amikor azt írtam, hogy sikeres egy állat, mert a legjobban alkalmazkodott a környezetéhez. Tehát azért tudott sikeres lenni, mert először alkalmazkodott. Így lesz egy állat sikeres. Az első emberelődök nem lehettek sokkal butábbak nálunk, mégis a nagymacskák gyakori táplálékai voltak. Idővel egyre feljebb verekedték magukat a tápláléklánban (például fegyverkészítéssel), így vagyunk most mi a csúcsragadozók. A bálnák ugyanazt csinálják, amit mi legelősször. Egyenlőre tűrik a vadászatot, aztán ők is alkalmazkodni fognak a dolgokhoz. Most ők azon a szinten vannak, mint őseink 3 millió évvel ezelőtt.
2010. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
64%

Az az inteligens aki környezetét hiánytalanul érzékeli, érzékeléseit helyesen értelmezi, és környezetéhez alkalmazkodik, azt a siker érdekében át is alakitja.

TEHÁT NEM ELVONT FOGALOM

2010. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:

tegnap 09:29


"Az az inteligens aki környezetét ... át is alakitja."


Mi az az "átalakítja"? A hangya hangyabolyt épít, a termesz termeszvárat, a hód gátat. Átalakítják a környezetüket. A bálna és a delfin semmit sem épít, nem alakítanak át semmit (bár mindkettőnek van vízkiszorítása, amit persze nevezhetünk átalakításnak...) Akkor a termesz intelligensebb a delfinnél? Nyilvánvalóan hibás definíció, senki sem ezt érti intelligencián.

2010. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:

06-29 21:03


"Én jól írtam le, amikor azt írtam, hogy sikeres egy állat, mert a legjobban alkalmazkodott a környezetéhez."


Tehát sikeres = legjobban tud alkalmazkodni.


De mi az a legjobban?


"azért tudott sikeres lenni, mert először alkalmazkodott."


Az első definícióban a siker egyenlő az alkalmazkodással, most meg előbb alkalmazkodás jön, aztán siker. Ez teljes fogalomzavar, két különböző definíciót használsz.


"A bálnák ugyanazt csinálják, amit mi legelősször. Egyenlőre tűrik a vadászatot, aztán ők is alkalmazkodni fognak a dolgokhoz."


Ezt honnan tudod? A jövőre hivatkozni nem érv. Lehet olyat is mondani, hogy a giliszták is intelligensek, mert 3 mrd év múlva ők olyanok lesznek, mint most mi, csak hát ez értelmetlenség.

2010. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!