Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy a bálnák intellige...

Lehet, hogy a bálnák intelligensebbek az embereknél?

Figyelt kérdés

[link]


A bálnáknál 200 milliárd, az embernél 100 milliárd idegsejt van, tudom, hogy az idegek közti kapcsolat mennyisége számít, de 2x annyi idegnél lehet, hogy több kapcsolat is van. Csak ugye a bálnák erőteljesen k stratégista állatok, ezközhasználatra az anatómiájuk miatt sosem volt lehetőségük, de a kommunikációról köztük nem sokat tudunk.


2010. jún. 26. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 A kérdező kommentje:
Ja, most jut eszembe, hogy a holdkompon nem is nagyon voltak számítógépek, hanem a földről végezték a számolásokat... Igen, ebbe is belekötök.
2010. jún. 28. 09:14
 62/82 A kérdező kommentje:

Amúgy meg vita lezárva, mindegyik oldalról, a kérdésemre kaptam értelmes választ:


"Oszlassunk el egy tévhitet. Az ember semmi olyat nem tesz, amit bármely, a helyében lévő más állatfaj meg ne tenne. Ez pedig azért van, mert az embernek tulajdonított pusztító tevékenység pont, hogy nem az intelligencia miatt, hanem annak hiánya miatt van. Ez egyszerű okológia, ilyen elvekkel, mint: minden faj, és egyed a lehető legtöbb erőforrást igyekszik ellenőrzése alá vonni; ökológiai nitche nem marad szabadon; ideális körülmények között minden faj exponenciálisan növel számát stb. És ha ezeket összetesszük ,rájövünk, hogy át lehet ám nevezni a szaporodási ösztönt szerelemnek, de attól még ugyan arról van szó, mint egy kutyánál. Ugyanúgy nem fogja tudni megállni az ember, hogy fialjon túlszaporodásig.

Hogy jön ez az intelligenciához? Az ahhoz kell, hogy kiírtsuk ki tudjuk írtani a ásikat, és a helyére álljunk.

Definekre rátérve, ugyan úgy gátlástalanul pusztítják környezetük, ha tudják. Floridai delfinek pl kitalálták, hogy egymás mellett úszva a partra sodorhatják a halakat, ahol könnyebb őket felkapkodni. Ez gyakorlatilag egy hatékonyabb halászati módszer, mely abszolút nem törődik azal, hogy milyen hatása van a halálományra. Vegyük észre, a haszon a cél! Pusztán azért nem okoz nagy károkat a halállományban a módszer, mert nem csinálják elegen. Mint ahogy az ember se okozna nagy károkat, ha 100000 fosztogatnák a világ erdőit, és nem annyian, ahányan ma vagyunk. De pédaként hozhatnám a Brazilia delfineket, akik a halászok hálóiba kergetik a halat némi maradék fejében. Szintén nem érdekli őket a halállomány változása.

Mégegyszer a lényeg, az ember SEMMI természetellenes viselkedést nem mutat, pont úgy viselkedik, ahogy bármely más állat tenné a helyében.


Visszatérve az eredeti kérdésre: nem a kapcsolatok száma, az agy bonyorultsága számít. Azaz nagyobb agy nem eredményez nagyobb intelligenciát. A gyakorlat alapján a delfinek nem intelligensebbek az embernél, mert folyamatosan olyan tulajdonságokat fedezünk fel náluk, amik az embernél már ismertek, vagy megfordítva, eddig semmi olyan intellektuális képességet nem mutattak amire az ember ne lenne képes. Bár ettől függetlenül kétségtelenül dobogós helyük van."

2010. jún. 28. 09:17
 63/82 anonim ***** válasza:

ma 09:08


Tudom, hogy így hívják őket, de ettől még nem lesz biológiai fogalom a "siker", bárhogy próbálsz terelni.

2010. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:
Jól van, tökmindegy, mivel az egyik fogalom az úgyis teljesen szubjektív (a hatékony) így az egész mondat is az . Magyarán tényleg szubjektív fogalom az intelligencia.
2010. jún. 28. 11:04
 65/82 anonim ***** válasza:
56%
Dehogynincs olyan képességük, amire az ember nem képes. Tudom ezt egy hozzászólótól másoltad, de most válaszolnék neki. A delfineknek van echolokációjuk. Az állatvilágban egyedül a denevérek képesek a visszhangos tájékozódáshoz. Például ez nincs és nem is lesz nekünk. Az emberiség kipusztulásáról még annyit, hogy ki fogunk pusztulni, méghozzá nem is kell hozzá sok idő. Valószínűleg az 50 000 év múlva kezdődő jégkorszakot már nem éljük meg. Az emberek csak nem akarják elhinni, hogy itt a vég. Ezt még a Biblia is megmondta.
2010. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
9%

Itt egy oldal, ami arról szól, hogy hogyan fogunk kipusztulni:


[link]

2010. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
41%
A siker pedig igenis biológiai fogalom. Például: A mosómedve egy sikeres ragadozó, mert minden táplálékforrást ki tud aknázni. Vagy: Az ember a legsikeresebb faj mind közül. És mégegy: A cetek azért lettek ennyire sikeresek, mert hasonlóan gondolkodnak az emberekhez. Ez csak néhány volt a sok példa közül. Sikeresnek azt az állatot tekintjük, amely a legjobban alkalmazkodott környezetéhez. Ilyenek a rágcsálók (kiváltépp igaz ez az egerekre és patkányokra), mert az emlősök világában ő belőlük van a legtöbb faj és a tegtöbb egyed. De sikeresek még a rovarok is, melyek minden egyes katasztrófát túléltek és, ha már mi nem leszünk, a mi helyünket is ők töltik majd be. A jövőről érdemes lenne elolvasni a Vad jövő című könyvet, ami arról szól, hogy hogyan halunk ki és utánunk milyen fajok töltik majd be a megüresedett Földet.
2010. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 A kérdező kommentje:

Az az egy másodperc túlzás ami a linkben volt, aránypárral kiszámolva az 10 év :D


Az ember kihalása tény, semmi sem tart örökké, csak az idő kétes. Tekintve, hogy az éghajlatváltozás kihalásokat indít el, az ember is erre a sorsra jut előbb-utóbb, de jósolni felesleges.


Hát, hogy a siker biológiai fogalom az nem vita tárgya, csak most az intelligenciát ezzel akarta valaki definiálni, így fölösleges meggyőzni azt aki erre rátért.

2010. jún. 28. 12:20
 69/82 anonim ***** válasza:
9%

"A kérdező utolsó kis kérdésére a válasz pedig: Semmit nem szívtam, egyszeren csak próbálom az embereket jobb irányba terelni. Gyakorlott wikipédista vagyok, megtehetem."


Ezt mondanod se kellett volna, erre tippeltem én is, hogy a magyar net egyik dobogós s.egglyukán csináltak tehénfost az agyadból. Soha, egyetlen fórumon nem láttam még annyi idegbeteg, fanatikus, szektás, meg hasonló embert egy helyen, mint a wikipédián (jó, talán még az index.hu fórumán).

Az egyik hülye a globális felmelegedést tekinti a vesszőparipájának, és le akarja dobni az atomot mindenkire akinek nem ez a legfőbb baja éppen, a másik meg egy még onnan is ezer éve kitiltott "egyházalapító", aki azért rendszeresen visszajár, a harmadik valami chegevarás-maós őrült, aki a "rohadt fasiszták" ellen küzd 24 órában.

Asziszed valaki olvassa a sz.arjaitokat? :D Majd biztos onnan képzem magam, ahova bármi elmeroggyant beírhatja a hülyeségét, és azé marad bent, akinek több ideje van ezzel foglalkozni, vagy több haverja van ott.

Na jó, néha én is használom, de csak állat-bogár-rovarhatározónak, annak még viszonylag jó, bár az itteni írásaid után már abban se vagyok biztos. De végülis mindegy, engem se érdekel különösebben, hogy hány szeme volt a bogárnak, amit épp lecsaptam :)

További jó acsarkodást, jót röhögtem.

2010. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 A kérdező kommentje:

A wikipédia egy része pedig tényleg jó! Mindenhol vannak hülyék és értelmesek. Ennyi. A környezetvédelem meg nem arról szól, hogy lecsapsz egy bogarat, vagy megölsz egy állatot. Bár ha eddig látsz akkor fölösleges bármit is mondani.


"Ezt mondanod se kellett volna, erre tippeltem én is, hogy a magyar net egyik dobogós s.egglyukán csináltak tehénfost az agyadból"


Ez a mondat mondjuk a TE intelligenciádról elég sok mindent elmond.


Üdv.: Egy nagyonsötétzöld

2010. jún. 28. 12:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!