Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértetek ezzel a gondolattal?

Egyetértetek ezzel a gondolattal?

Figyelt kérdés

"Simán csak legalizáljunk mindent, és hagyjuk, hogy Darwin tegye a dolgát."


Én teljes mértékben. Közvetve ma is ölünk meg embereket, de igazából nem eleget. Szerintem minden drogot legalizálni kellene. Aki megölné magát, arra úgysem lenne szükségünk.



2019. jan. 1. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A napi 3 szál cigi; az 1 feles 2, sör; és a 1 tű összehasonlítása nálad egyenrangú?
2019. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Rendőr nem vitt el, de nemzeti öntudatukra ébresztett sötét prolik már akartak megverni, csak met egy olyan helyen dohányoztam, ahol szerintük nem volt szabad.
2019. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%
:) Prolik. Meg "szerintük". Te aztán kellemes egy társaság lehetsz irl.
2019. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen, szerintük. Mert aztán odahívtuk az intézmény vezetőjét, hogy tegyen igazságot, és kiderült, hogy semmilyen törvény vagy szabály nem tiltja az adot helyen való dohányzást. A lincshangulat ettől függetlenül kialakult, ahogy az igaz magyar emberek közt illik.
2019. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Magyarul zavartál néhány embert, és csak azért akartak megverni, mert dohányoztál és semmi köze nem volt a lincshangulatnak ahhoz, ahogy viselkedtél és kommunikáltál velük. Egyből neked akartak esni, mire te befutottál a főnökséghez és segítséget kértél. És mindezt a magyarok csinálták.


Ügyes vagy.


Akkor a másik kérdésre is felelj: Szerinted a kemény drogok és a dohányzás között tényleg semmilyen különbség nincsen sem élettanilag, sem függőségileg?

2019. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 hollófernyiges ***** válasza:
53%

"Egy drogost nem a jól átgondolt logikusan alátámasztott ésszerűség vezérel."


A nikotin keményebb fizikai függőséget okoz, mint a marihuána, de én még nem láttam olyat, hogy valaki cigiéhségtől elborultan gyilokolt volna. A kemény dorgok esetében ha normálisan, az egészségügy van megbízva vele, és a függőnek nem kell attól félnie hogy sittre vágják, akkor simán bemegy egy kórházba és kap kezelést.

2019. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

@20:54


Kiragadtál egy drogfajtát a sok közül. Annyi fajta drog van, hogy mind nem is ismert (folyamatosan gyarapszik a fajták száma), csupán a nagy számok törvénye szerint egy hipotézis, hogy valaki ölne is érte. Olyat hogy a jelenlegi szabályozás szerint sittre vágtak volna mint fogyasztót, nem hogy én nem láttam, de még Zaher Gábor se (ő maga mondta). Kórházi kezelése meg jelenleg is létezik. Az hogy ez mennyire megy olajozottan hogy milyen a magyar eü, ebbe (most) ne menjünk bele.

2019. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nekem jogom volt ott dohányozni, akkor nehogy már még én legyek a hibás, mert pár öntudatos vadparasztnak ez nem tetszik. Akkor menjen arrébb ő. Inkább az ő viselkedésük volt civilizálatlan, én ezért is próbáltam higgadt maradni, és javasoltam, hogy ha nekem nem hisznek, hívják ki az intézmény vezetőjét. Megtették.


Másik kérdés: De, nagy különbség van a drogok és a dohányzás között. A dohányzás sokkal károsabb, sokkal többen halnak bele, és nem ad semmiféle intellektuális pluszt. Ellenben a drogok erőteljesen fokozzák a szellemi teljesítményt, és biztos lehetsz bene, hogy nélkülük a világ szegényebb lenne számtalan remek filmmel, zeneszámmal. Amerikában ugyanis a felső réteg kivétel nélkül él vele. Talán nem véletlenül.

2019. jan. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ráadásul azok a legelterjedtebbek, amiket még Zácher sem ismer: Amfetaminok különböző fájatja.


Ha példálódzok és érveket hoztok fel könnyű találni példákat, amik nagyon máshogy viselkednek, mint a többi drog. Ha MINDEN drogot legalizálnál, akkor MINDEN drognak az esetét kell nézni, nem csak a koffein, nikotin, alkohol eseteit, amik már amúgy is legálisak. Csak azért, mert az egyik drog, nem azonos sem a hatása, sem a függőségi rátája, sem a környezetre gyakorolt hatása a többiével.


Dohányzás közben vezetsz, vagy ittasan, vagy éppen heroinnal a véredben, nagyon nem azonos esetek.


Nehéz úgy komolyan venni az érveiteket, ha ezeket nem tudjátok megkülönböztetni.

2019. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Legfelsőbb réteg hogyan viselkedik drogozás közben - ezt elképzelted: szép zenéket és jó filmeket gyártanak.

Nos akkor nézz szét Amerikában, hogy az alsó réteg hogyan viselkedik drogozás közben. :) Ők mit csinálnak?


A dohányzás krimianalizálása, mint kifejezés továbbra is túlzás. Megállóban, sőt terhes anyák mellett, de még terhes anyák is dohánynak. Napi szinten látni ilyet az utcán. Sőt! Korházban a wc-ben dohányzik a szívműtétre váró beteg. Akinek a TB-jét mi fizetjük, mert ő munkanélküli. Mégis csak egy szájkarate van általában ilyenkor és nincs semmilyen törvényszék elé állítás, mint ahogy te írtad: Nem minimalizálják.


Sok dohányos fel sem fogja, hogy másokat zavar a dohány füst. Te legalább belátod, hogy káros másokra nézve. Így nálad tudatos az a cselekvés, ha másokat károsítasz. Mindemellett akkor is jogod van károsítani másokat. Mint a te esetedben is. Melléd állt a vezetőség és a JOG, hogy nyugodtan károsíts másokat vele. Aztán neked áll feljebb, ha beszólnak, hogy büdös és bunkó dolog másokat károsítani ilyen szinten? Az, hogy csak azért esnének neked, mert dohányzol és semmi másért - még mindig nem tisztázott. De nem szép dolog másokban kárt tenni,azaz sem dohányozni mellettük, sem megverni a másikat. Csak míg a dohányzásért senkit nem csuktak le, verekedésért már igen. És bűnözés. A dohányzás tök legálisan károsít bárkit. Pár helyről ki van tiltva: bejárattól 5 méterre minden intézménynél (bár akinek a 20 centis farok valójában csak 5 cm, azok általában az 5 métert is 1-1.5 méternek veszik és közelebb dohányoznak, mint amennyire kéne :)


Azért érdekes, hogy egy jelenleg teljesen legális drog problémáját ide hozod a személyes tapasztalatoddal, mert ez is mutatja, hogy a sokkal keményebb drogok esetén még élesebb lenne a helyzet, amit még nehezebb lenne kezelni.


A "dohányos" sem megy be a kórházba, hogy jaj, dohányzom, baj van. Akkor megy be, amikor már eltömődik az ere, amikor már súlyos következményeket tapasztal.

2019. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!