Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy Richard Dawkins megcáfolta Isten létezését?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam el a fent említett szerző "Isteni téveszme" című könyvét, és nagyon jónak találtam. Ez alapján tényleg valószínűsíthető, hogy nincs Isten.


Ti mit gondoltok? Richard Dawkins érvei mennyire meggyőzőek?


2016. ápr. 29. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
72%
Nem Dawkins cáfolja a létezését, hanem a józan ész és az érvek, amik az ő könyvében is papírra vannak vetve.
2016. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 Ozmium42 ***** válasza:
77%
Nekem a tehetetlenség törvénye és az energiamegmaradás törvénye cáfolja. De attól is függ, melyik isten, mert az istenek mindig olyanok, amilyennek kitalálják őket.
2016. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
35%

"Nekem a tehetetlenség törvénye és az energiamegmaradás törvénye cáfolja."


nahát ez mondjuk az ősrobbanás elméletet is

2016. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
43%
Én keresztény vagyok. Jöhet a lepontozás...
2016. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem a tehetetlenség törvénye és az energiamegmaradás törvénye cáfolja." - nekem meg pont egy elég erős "bizonyíték" az, hogy a fizikának vannak törvényei, ráadásul megszeghetetlenek és mindig következetesen, pontosan és tökéletesen, tévedhetetlenül működnek.

Egyébként a tehetetlenséggel és az energiamegmaradással kapcsolatban az az érzésem, hogy bár a relativitáselmélet nem piszkálta meg őket, de előbb-utóbb jönni fog egy másik Einstein-kaliberű zseni, aki bebizonyítja, hogy nem teljesen igazak.

2016. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:

Ozmium42, most igazából nem különítenék el egy istent sem, mondjuk legyen egy teremtő isten, aki független az összes vallástól.


Amúgy a tehetetlenség és az energiamegmaradás törvénye miért cáfolná?


Kifejtenéd részletesebben? Köszi.

2016. ápr. 29. 22:11
 7/96 anonim ***** válasza:
88%
(Hozzátéve, hogy nem a Biblia vagy a Gítá vagy a Korán istenében hiszek. Minden isten-koncepció, amit az ember meg képes alkotni, primitív ostobaság a felfoghatatlan valósághoz képest, ennélfogva nem nagy dolog megcáfolni.)
2016. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
89%

semennyire.


egy általa definiált isten fogalomról értekezik, amit meg úgy hívnak, hogy szalmabáb...


[link]

2016. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként 3-ast hogy lepontoztátok. Pedig ő írta az egyetlen dolgot, ami igaz. :D
2016. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 Ozmium42 ***** válasza:
56%

Az energiamegmaradás arról szól, hogy energia nem keletkezik és nem vész el. Ez más szavakkal azt jelenti, hogy örök, nem teremtődik, és nem is pusztul el, nincs kezdete. Az Ősrobbanás, meg az Univerzum eredete pedig nem eléggé lezárt téma, nem tudjuk mekkora össz-energiával rendelkezünk, ismeretlen a sötét energia eredete is. Ne menjünk bele, hogy egy kidolgozás alatt álló elmélet hogyan felel meg az energiamegmaradásnak. Ameddig fizikailag és teoretikusan ellátunk, addig bizony érvényesül, azon túl meg nem tudjuk, mi a helyzet. Lehet, hogy sérül, de lehet, hogy nem, és mivel tudomásunk szerint sosem sérül, kézenfekvő feltételezni, hogy a látókörünkön túl sem, miután meglehetősen széles már a látókörünk.


A tehetetlenség pedig más szavakkal arról szól, hogy mindenféle fizikai történés oka egy másik fizikai testtel vagy mezővel való kölcsönhatás eredménye, SOHA nem a fizikán túlmutató bármi (istenek, angyalok, démonok, ördögök, szellemek, mágia). Nincs tehát isteni önkény, meg gondviselés, meg kormányzás, de őrangyal meg ördögi kísértő és rosszakaró és keresztbetevő sem. Nincs szerepük ebben a világban, ki vannak innen zárva, még ha léteznének is. Ebből az következik, hogy mindenki, aki mást állít, hallucinál vagy hazudik.


Azaz, hogy teljesen korrektek legyünk: az energiamegmaradás cáfolja a teremtő istent, a tehetetlenség pedig kizárja a gondviselő és beavatkozó istent, meg az összes "szellemi" lényt, akik hatással lehetnek ránk valahogy. Mivel ezek ki vannak rekesztve a fizika állandó és sértetlen törvényei miatt, ezért ha léteznek is, a találkozás, a kölcsönhatás velük lehetetlen, vagyis aki mégis ezt állítja, annak nem lehet igaza.

2016. ápr. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!