Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi olyan jó Michio Kakuban?

Fizikakedvelő kérdése:

Mi olyan jó Michio Kakuban?

Figyelt kérdés

Szenzációhajhász,hatásvadász. Legalábbis így vélem. Paranormális jelenségek modern fizika által való bizonyításnyeréséről akar írni stb. Vannak ezerszer és százszor jobb ismeretterjesző művek,ahol nem éppenhogy jelenségekkel,hanem jóval biztosabb dolgokkal foglalkoznak egy Hawking,egy Feynman egy Dávid Gyula.

Miért jó ez? Ha pedig nem az,nem gondoljátok,hogy nem tesz túl jót az átlagember modern fizikáról való vélekezésének?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 16. 07:20
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
22%
Fáradj át az ezotériára ilyen kérdésekkel.
2019. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

*kutatónak


Én amúgy biosz területén mozgok, szóval magamat is laikusnak tekintem ebben a témában, annak ellenére hogy legalább a basic általános és középsulis fizikával tisztában vagyok.

A tudományos módszertan viszont egyöntetűen minden tudományágra vonatkozik, és ez a tudományos publicisztikát is magába foglalja (ismeretterjesztő könyveket ne írjunk meg hatásvadász módon, például)

2019. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

#11:Ezotériára?:D

Mi a baj azzal,hogy valaki nem viseli Kakut?

2019. jan. 16. 17:06
 14/38 A kérdező kommentje:
#10: Ezt gondoljuk mindannyian. De hiába van aki ezt az egészet "hátárfeszegetésként,"lázadásként" fogja fel.
2019. jan. 16. 17:09
 15/38 dq ***** válasza:

Dávid igazán vigyázhatna a szájára.


Ha az embernek ekkora a hatása hogy 13 (?) évesek terjesztik az esztétikai nézeteit és ízlését bármiféle fogalom nélkül tényként; az sokkal nagyobb felelősséget igényel.


Kakuval meg nincs baj, elég megnézni a külföldi, nem Dávidtól eredező visszhangját.

2019. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Mojjo ***** válasza:
100%
@15: Ugyanolyan sz@r a külföldi visszhangja is.
2019. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Jó, annyit azért hozzátennék, egyfajta személyes vallomásként, hogy 13-15 éves korom között nagyon odavoltam a Talentum Tudományos Könyvtár sorozatában megjelent csillagászati és fizikai témájú könyvekért. John gribbintől a Kozmikus Körforgást olvastam, Kakutól a Hiperteret, Hawkingtól a Világegyetem diójéjbant. Szóval szerettem ezeket a ma már magam által is részben hatásvadásznak tartott könyveket.

És szerintem csak jót tett nekem, mert rettentően tágult a világról alkotott képem és a világnézetem.

Nem csak a természettudományos és tudománytörténeti ismereteim bővültek, hanem a szókincsem is. Az önkonzisztens szót például pont Michio Kaku könyvéből tanultam meg.


szerintem ez pozitiv

2019. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Tom Benko ***** válasza:

Kaku addig volt jó, amíg kevésbé volt ismert. Eleinte egészen jókat mondott, csak az utóbbi években teljesen elszállt magától. Elég ezt megnézni:

[link]


Mintha húsz éve nem végezne tudományos tevékenységet...

2019. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Hát igen,sajnos erőteljesen ez a helyzet.
2019. jan. 17. 15:23
 20/38 dq ***** válasza:

#16: „Ugyanolyan sz@r a külföldi visszhangja is.”


Igen?

2019. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!