Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi olyan jó Michio Kakuban?

Fizikakedvelő kérdése:

Mi olyan jó Michio Kakuban?

Figyelt kérdés

Szenzációhajhász,hatásvadász. Legalábbis így vélem. Paranormális jelenségek modern fizika által való bizonyításnyeréséről akar írni stb. Vannak ezerszer és százszor jobb ismeretterjesző művek,ahol nem éppenhogy jelenségekkel,hanem jóval biztosabb dolgokkal foglalkoznak egy Hawking,egy Feynman egy Dávid Gyula.

Miért jó ez? Ha pedig nem az,nem gondoljátok,hogy nem tesz túl jót az átlagember modern fizikáról való vélekezésének?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 16. 07:20
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

"Arrogancia vagy gőg a neve a valaki által saját magánál kevesebbre tartott személyekkel (kisebbekkel, tudatlanabbakkal, tájékozatlanabbakkal, szegényebbekkel, alacsonyabb rangúakkal) szemben mutatott túlzott büszkeség, öntudat és felsőbbrendűség megnyilvánulásának viselkedésben, gesztusokban és fogalmazásban."

De amúgy tényleg miért nem ér semmit Dávid Gyula véleménye?

2019. jan. 17. 20:08
 32/38 Mojjo ***** válasza:
@29: Nem hiszem, hogy az ilyen megnyilvánulások nagyon segítenének neked megvédeni az álláspontod. Bár, ha nem tudod megvédeni, lehet úgy érzed, nem marad más, de hidd el, lehet elegánsabban is visszavonulni.
2019. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszönöm Mojjo.
2019. jan. 17. 20:13
 34/38 A kérdező kommentje:
Ó az nem nekem ment,bocsánat.
2019. jan. 17. 20:14
 35/38 dq ***** válasza:

#30:

ez volt az eredeti kérdés, ebből nyitott új beszélgetést a kérdező:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


> „Amúgy nem nagy baj, ha valaki DGy rajongója és tőle tanul. Az sem nagy baj, ha ad a véleményére különféle médiaproduktumokat illetően. Jobb és hitelesebb véleményt nem talál, főleg nem a GYK-n. Elhiszem, hogy ez csúnya, gonosz tekintélyre hivatkozás, de ettől még ez a helyzet.”


Persze! Ezek mind-mind nagyon jó dolgok!

Nekem azzal van problémám, ha valaki átveszi a véleményét, majd úgy csinál, mintha a sajátja lenne.

Van különbség a között, hogy „DGy ezt és azt gondolja róla”, meg a között hogy elkezdjük objektív szavakkal szidni. #26-ban le is írtam, hogy szerintem kb hogy kéne.


#31:

XDD

Én nem látom, hogy hol, mi, mivel.

Általában igyekszem pozitív lenni. Pl utánanéztél Quorán, az tetszett, meg is dícsértem egy like jellel, ha látod.

De semmiképp nem akartalak megbántani, vagy nem tudom mi jött le az írásomból. (Arrogancia, tudom.)

2019. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
#35: Én ezt 25-ös nek küldtem. Mármint ő volt arrogáns.
2019. jan. 17. 20:39
 37/38 A kérdező kommentje:
Mármint 26-os nak.
2019. jan. 17. 20:39
 38/38 A kérdező kommentje:
Te nem voltált arcátlanul bunkó.
2019. jan. 17. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!