Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme lesz embert küldeni...

Mi értelme lesz embert küldeni a marsra?

Figyelt kérdés
Azon túl, hogy ez így újabb mérföldkő lenne...
2019. jan. 16. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy csillagász vagy tudós, de én arra tippelek, hogy azért lesz értelme, mert ha egyszer sikerül a marsra telepíteni embereket, akik ott egy újabb űrállomást építve jobban tudnak találni olyan helyet ami hasonló mint a föld. Tovább lehetne kutatni. De lehet, hogy a marson vannak olyan ásványi vagy bármilyen kőzet anyagok amiből hasznot tudunk csinálni.
2019. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb, hogyha beüt a crach a Földön, akkor talán van esélye az emberiségnek fennmaradni.


Óriási technológiai fejlődés lenne egy önfenntartó kolónia létrehozása... ezek a technológiák pedig szépen leszivárognak a civilszférában.


Például a marsi anyagok felhasználásával történő 3D épületnyomtatás, vagy fémalkatrész eszközök nyomtatása. Szupertakarékos önfenntartó rendszerek építése viszontagságos körülmények között.


Ezeknek óriási haszna lesz a közeljövőben.


Nem beszélve az élet eredetének kutatása, amit sokkal hatékonyabban végezhet helyben egy ember még.

2019. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mind a marslakóknak mind a földlakóknak mérföldkő lesz a felfedezés, hogy nincsenek egyedül a világon.
2019. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom. De király lenne, ha találnának valamit, ami anno a Marson is kiirtotta az életet és véletlenül visszaküldik a Földre, ahol ugyanolyan pusztításba kezd és itt is kiirt minden életet. Előzőleg kiderülne, hogy a Vénuszról származik, a marsiak véletlenül elvitték a saját bolygójukra, mi meg a Földre.

Aztán sok millió év múlva erre járna egy földönkívüli űrhajó, ami vészjelzéseket fogna a Földről és leszállnának. Nem értenék, hogy miért tűnt el az élet innen ilyen hirtelen, de ők is megtalálnák azt a valamit és visszavinnék a saját bolygójukra...stb.

Szerintem izgalmas lenne ilyen rejtélyes módon kipusztulni és egy galaxis méretű rejtéllyé válni. <3

2019. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt ugyanolyan áttörés, mint a Holdraszállás volt, másrészt az első lépés afelé, hogy a jövőben az emberiség egy része a Marson éljen.
2019. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A marson nincs értelme "élni". Akkora ott a kozmikus ionizáló sugárzás hogy nem lehet ellene megfelelően védekezni.

Hogy mi értelme lesz? Szerintem csupán presztízs. Vagy talán még a bányászat/kutatás de nem sokkal több.

2019. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!