Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember szaporodhat saját...

Az ember szaporodhat saját magával?

Figyelt kérdés

Nem sokat értek a genetikához, ezért kérem a véleményeteket.

A bibliai teremtéstörténetről van szó, ami szóba került, én nem hiszem el, nem vagyok vallásos.

Arról van szó, hogy Ádám oldalbordájából gyúrva Évát lényegében klónozással teremtette Isten meg őt, amivel tudtommal csak ugyanazt a személyt lehet reprodukálni, vagyis férfiből férfit, nemének megváltoztatása nélkül.

Ám ha valahogy mégis el lehet ezt érni, kérdés az, hogy miképpen, hogy férfi genetikai állományából nőt klónozzon valaki, Istenről szólva ezt megengedhetjük, hiszen mindenható, ám az azonos genetika később nem teszi e lehetetlenné a természetes szaporodást?

Vagy nem lenne probléma a genetikai azonosság?



2019. ápr. 25. 11:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én csak azon férfiról tudnám elképzelni hogy önmaga szaporodik aki a hímvesszejét be tudja csúsztatni egy saját testnyílásába.. :DD

Aztán 9 hónap múlva megszüli a saját gyerekét. Csak egy arasznyival hosszabb úton fog a világra bukkanni a bébi mint nők esetén..? =8()


Lányok esetén csak saját 14 éves lányomnak hinném el hogy ő úgy lett terhes hogy még szűz.. :)

Illetve még neki se.

2019. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 sadam87 ***** válasza:
100%

#18

Onnan lehet tudni, hogy például olyan rendellenesség esetén, amikor valakinek csak 1 db X nemi kromoszómája van, az illető nő lesz, de terméktelen.

[link]


Oké, hogy ugyanazok a gének vannak a két X kromoszómán, de a gének száma is erősen számít (lásd pl. Down-kór), hiszen ez befolyásolja a képződő fehérjék mennyiségét. És tényleg igaz, hogy az egyik X kromoszóma inaktiválódik, de azért tudtommal nem teljesen. A cikk alapján a gének kb. 15% normál aktivitást mutat az inaktív X kromoszómában is.

[link]

2019. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Nem csak hogy a klónozásnál a nem változtatás nem lehetséges de jelenleg klónozás sem létezik. Nem tudom honna szerezted ezeket az információkat. Viszont elvben klónozás után átműthetnének bárkit. Az a technológia már ma is létezik.
2019. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!