Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora kárt okozna egy KÖZEL...

Gyulusss kérdése:

Mekkora kárt okozna egy KÖZEL FÉNYSEBESSÉGGEL a földbolygóba csapódó fél ökölnyi-kb negyed kilós - meteorit, ha figyelmen kívül hagyjuk a légköri súrlódást?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora lenne szám szerint a becsapódás ereje-hány kiló tnt robbanóerejével érne fel, és ez mondjuk hány, vagy hányad hiroshima-i bomba ereje?


Vitázom egy ismerősömmel.Ő azt mondja, max egy nagyobb épület dőlne romba, szerintem ennél mérhetetlenül nagyobb pusztítást végezne.


2010. júl. 7. 22:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet átszámolni meteort atombombának, ugyanis az atombomba bizonyos magasságban robban, a meteor ütközésének energiája viszont a légkörben kezd elnyelődni, aztán a becsapódáskor és azután folytatódik az elnyelődés.


Bonyolult lenne kiszámolni, hogy összességében súlyosabb-e vagy enyhébb lenne a becsapódás hatása, mint a felszínen robbanó bombáé. Tippem az, hogy kevésbé súlyos, de ez erősen kérdéses.


A Földön Székesfehérvár középpontjában robbanó 4 Mt-s atombomba hatásai a következők: 4 km körzetben az épületek teljesen elpusztulnak (az egész város tehát), az épületek súlyos sérüléseket szenvednek, illetve nagyrészt összedőlnek 12 km-es körben (Pákozd, Szabadbattyán); súlyos károktól a kisebb károkig keletkeznek épületkárok 30 km-es körben (Martonvásár, Bodajk, Balatonkenese a legtávolabbi károsodott települések).


Ez a hatás nagyságrendje, ettől lefelé és felfelé jelentősen eltérhet a tényleges hatás, fölfelé elsősorban akkor, ha szétrobban a levegőben a meteor, ekkor nagyobb területen fejti ki a hatását, vagy akár több darabja nagyobb területet beszórhat.

2010. júl. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
méghogy átlyukasztaná a bolygót, s kijönne a másik oldalon, egy nem tudom háynezer tonnás, legalább 600 km/h val közlekedő állítólagos Flight 77 még a Pentagon közepéig se jutott el s máris a semmivé füstölgött el potom 3 mp alatt 2001 szeptember 11-én, legalábbis a hivatalos kamuzás szerint.
2010. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!