Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki természettudományt...

Ha valaki természettudományt akar tanulni, az jobban teszi ha azt hazudja, hogy ateista vagy agnosztikus?

Figyelt kérdés

Üdvözletem.


Nagyon szeretem a tudományokat, a könyvtáram tele van tudományos-ismeretterjesztő könyvekkel a legkülönfélébb témákban. Úgy döntöttem, hogy szeretnék tovább tanulni, és valódi tudós lenni, tudományos fokozatot szerezni. Leginkább a fizika nyűgöz le, így ez érdekelne. Viszont én magam hívő ember vagyok. Nem igazán járok templomba, és nem is térítek, mert az nem az én stílusom, de én hiszek Istenben, számomra nem okoz gondot összeegyeztetni a tudományos modelleket a hitemmel.


Mármost, ez a téma nem jönne elő magától, mert nem szoktam vallásos kérdésekről beszélni, de mi történik akkor, ha előjön majd az egyetemen ez a téma, pl. a diáktársaim között, egy izgalmas előadás után? Feltételezem, sok ateista vagy agnosztikus van ilyen karokon, hiszen a vezető kutatók nem hívők. Ha esetleg felteszik nekem a kérdést, hogy én mit gondolok, és beismerem, hogy én istenhívő ember vagyok, akkor azért ki fognak-e közösíteni, esetleg érhet-e valamilyen hátrány a tanárok részéről?


Hallottam egy pár "érdekes" story-t, ezért kérdezem...


2019. jún. 4. 09:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
#20, többségében ateisták válaszoltak, és engem se pontoztak le. A probléma azzal van, hogy meg se próbálsz asszertív lenni, de már elő is hoztad az áldozati pózokat. Pont, mint egy hittérítő. Abban igazad van, hogy a mai világban nagy az ateofóbia, de az egyetemeken ez nem jellemző, ezért érthetetlen, hogy ezeket miért hozod fel.
2019. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"az egyetemeken ez nem jellemző"

Pontosan.

Ezért aztán még az is felmerült bennem, hogy a kérdező (vagy aki őt félrevezette) szándékosan találta ezt ki, hogy lejárassa az ateistákat, vagy az egyetemistákat, a tudósokat, stb.

De ez nem bizonyított, szóval nem állítom, csak felmerült bennem.

2019. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#22


Jobban tennéd, ha inkább nem írnál ide többet. Nem az ateizmusod miatt kaptál zsinórban három 0%-ot, hanem a viselkedésed és az ostoba gondolataid miatt.


Érdekes, csak te jártál így, a többi ateista válaszoló nem. Szóval szerintem itt fejezzük be.


Köszönöm a válaszokat a többieknek, akik képesek voltak érdemben reagálni a kérdésemre.


Sziasztok.

2019. jún. 4. 20:36
 24/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem előbb rakd helyre magadban az isten és természettudomány ellentmondásosságát és utána menj amerre gondolsz, mert sosem leszel profi abban amit csinálsz, ha mindkét dolgot el tudod fogadni. Olyan sok lúzer van ebben az országban, és kiemelkedő, mély tudásúakból meg vészesen kevés.


- A felperes elmondja az álláspontját, mire a bíró azt mondja, hogy magának igaza van.

- Az alperes is elmondja az álláspontját, mire a bíró neki is azt mondja, hogy magának igaza van.

- Erre felszólal a jegyző, hogy bíróúr , egyszerre nem lehet igaza mindkettőnek....

- Mire a bíró: Látja jegyző úr magának is igaza van.


Szóval vagy puncid van, vagy fütyid.

A kettő együtt nem nem működik, mert előbb utóbb magadat ba..od meg.

2019. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
71%
Orbán Magyarországában komolyan attól félsz, hogy hátrány ér a kereszténységed miatt a tanárok részéről? Szedd össze magad.
2019. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha a világban érvényesülni akarsz, jobb ha nem hangoztatod miben hiszel.

Virág elvtárs mondta: "Magából még sok minden lehet, Pelikán elvtárs, ha nem áll keményen a lábán."

2019. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!