Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet olyanból kutató, szaktek...

Lehet olyanból kutató, szaktekintély aki későn és levelező szakon vagy estin végez el egy egyetemet?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem valószínű. Kezdem ott, hogy valakiből kutató legyen, már egyetemi évek alatt el kell kezdeni a tudományos tevékenység űzését. Konferenciákon való részvétel, szakosztályokban aktív tevékenység, szakcikk írás, stb.


Aki levelező szakon tanul, felteszem nem jókedvéből, hanem mert munka mellett csinálja. Az egyetem melletti tudományos munka többlet időt igényel.


Szakirodalomkutatás, konzultációk, mérések, stb. ezeket mind térben és időben össze kell koordinálni. Aki munka mellett tanul, nem fog plusz ideje lenni még a kutatásra is, örül annak, ha az alapkövetelményeket teljesíti.

2019. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem látom akadályát.

Mondjuk jó kérdés hogy meló mellett hogyan kutatsz a szakdogához, de ha valaki nagy teherbírású, akár még így is megcsinálhatja.

2019. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Persze, majd munka, család, gyerek mellett még pluszban kutatgat is...
2019. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Kisfaludí György időfizikus-mérnök pl
2019. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem írta hogy lenne családja...


De értem mire gondolsz.

Ezért írtam hogy ha nagy teherbírású. De a munkájáról se tudunk semmit se.


Van nem egy IT területen dolgozó ismerős, aki lazán megcsinálhatna egy bsc-t bármilyen szakon, ha akarná, mert otthonról dolgozik, otthon pedig úgy osztja be a napját ahogy akarja.


Nyilván 12 órás, 3 műszakos gyári meló mellett halva született ötlet kutatói léten gondolkodni.

2019. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"Kezdem ott, hogy valakiből kutató legyen, már egyetemi évek alatt el kell kezdeni a tudományos tevékenység űzését. Konferenciákon való részvétel, szakosztályokban aktív tevékenység, szakcikk írás, stb."


Kezdjük ott, hogy szakcikket csak diplomával fogadnak el. Nem adják ki máshogy. A többi is ugyanolyan marhaság. Pl Marx Gyuri is fizika tanárként kezdte és kutató lett. Pál Léni is vegyészként kezdte és fizikus lett. Nem is akármilyen

2019. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Kezdjük ott, hogy szakcikket csak diplomával fogadnak el."


Akkor úgy látszik, te még nem hallottál arról, hogy pl. konzulenssel, professzorral együtt is lehet írni szakcikket, amelyben a hallgató társszerző. Sőt ha egyetem mellett a hallgató hosszabb távra gyakornok, akkor a belső konzulenssel együtt is írhatnak publikációt. Mondjuk ez tipikusan K+F tevékenységnél igaz.


Tehát azt akartam mondani lényegében, hogy aki a kutatói/tudományos világban képzeli el a jövőjét, ott már egyetemi évek alatt kell kezdeni a bekapcsolódást ebbe a pályába. Munka,család, gyerek mellett erre természetesen nem jut idő. Ha meg nem dolgozna, nem lenne a nyakán a család, akkor nappalira jelentkezne.

2019. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és Kisfaludy meg elég messze áll a fizikusi pályától. A fizikusi munka nem a filozófiai előadásokat, a bölcseletek terjesztését jelenti. Mellesleg egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy bármilyen természettudományos egyetemi szintű végzettsége lenne.
2019. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg nincs akadálya a valóságban az ilyen ritka.

Egyébként egy csomó szakon nincs levelező és esti szak sem.

2019. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A múlt rendszerben előfordult ilyen, mivel az illetőt származása miatt ne engedték nappalin tanulni, csak munka mellett, estin.
2019. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!