Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Egyetemistaként hónap végén...

Egyetemistaként hónap végén lánybúcsú + esküvő?

Figyelt kérdés

Meghívtak egy lánybúcsúra, és a 2 héttel utána lévő esküvőre is (hozzáteszem, hogy lánybúcsún soha, esküvőn pedig egyedül még soha nem voltam, így nem tudom mit illik/mi a szokás).

Azt is fontos megemlíteni, hogy mindkettő hónap legvégén lesz, ráadásul olyankor, amikor nincs fizu (szociális, tanulmányi stb.), hanem az utána lévő hónapban van dupla (nem tudom, ez miért van így), azaz jóformán le leszek égve.

A lánybúcsún a szállást úgy osztjuk el, hogy a menyasszony részét is mi álljuk, meg akkor gondolom még sokmindent mellé (sajna ezt sem tudom). A kérdésem arra irányulna, szerintetek egy nemkereső, tulajdonképpen csóró egyetemistának mennyi pénzt/milyen ajándékot lenne illendő vinni az esküvőre, így, hogy részt vett a lánybúcsún is? Félreértés ne essék, nem szűkmarkú akarok lenni, csak szerintem evidens, hogy annyit nem fogok tudni vinni, mint egy "felnőtt", főleg olyan, aki nem is ment a lánybúcsúra. Felmerült ötletként, hogy a lánybúcsú miatt esetleg annak a költségét "levonni", és akkor így csak a kaja árát + kaparós sorsjegyeket, vagy ilyesmit vinni mellé esetleg.

Ti mit gondoltok, mit várnátok el ebben a helyzetben a menyasszony helyében? Ha kölcsön is kérnék anyukámtól, akkor is azt nyilván visszaadnám neki, tehát teljesen az én pénzemről lenne szó.



2020. júl. 22. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

- Tudni kellene, mennyire vagytok a menyasszonnyal egymással közeli barátságban, vagy csak mint évfolyamtárs.

- Azt sem ártana tudni, a menyasszony és családja milyen anyagi helyzetben van, mert nagyon meglehet, hogy ami neked végtelenül nagy összeg, az az ő szemükben esetleg "sértően kevés"... ez esetben inkább el sem mennék, megoldanám egy távirattal, vagy sms-el.

- Beszélj a többi meghívottal is, ha egy borítékba összerakjátok amit adni tudtok, egyenlő részt mindannyian. Talán még ez lenne a legjobb.

2020. júl. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A menyasszony egy barátnőm keresztanyukája, fiatalok, most vettek új házat. A barátnőm által lettünk mi is jóban, sokszor láttak vendégül engem is maguknál, nagyon megkedveltem őket, de ofc így nincs meg az a szorosabb viszony.

Igen, ez az utóbbi amúgy jó ötlet. Az lenne a legjobb, ha kiderülne, hogy valami konkrét dolog kell nekik, és akkor arra összedobni páran. Viszont a meghívottak közül egyedül a barátnőmet és az ő barátját ismerem, a többieket sajnos nem. De gondolom a barátnőmék részét a szülők adják, tehát nem konkrétan ő...

2020. júl. 22. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha le vagy égve inkább hanyagold.
2020. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Azt hittem, hogy valamelyik egyetemi társatok megy férjhez, de így nehéz.

Másrészt még a várható kiadások mellé tedd hozzá azt is, hogy neked is kellene valami ruha, cipő, amiben elmehetsz akár a lánybúcsúra, ill. egy másik az esküvőre.

Persze elmehetnél ugyanabba két hét múlva az esküvőre is, de nem éreznéd magad jól... kész vagyon az egész.


Nem verném magam ilyen kiadásokba, mert ez így már nem két fillér. Valami elfogadható indokkal kimenteném magam, és felejtős az egész.

2020. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A lánybúcsú többnapos és inkább olyan medencézős-iszogatós lesz, oda nem kell semmi extra ruha. Tehát csak bikini, játszós, ilyesmi. Az esküvőre pedig van csinos öltözékem szerencsére, többféle is. Tehát ilyesmire nem költenék, ahogy fodrászra, körmösre, sminkesre sem.

De köszönöm a választ, akkor gondolom ők is fogják tudni, hogy nincs felesleges 30-40 ezrem. El szeretnék menni mindenképp, de akkor csak jelképes összeget fogok vinni.

2020. júl. 22. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó! A lánybúcsúra viszel egy üveg italt, amit bedobsz a közösbe. Az esküvőre egy csokor a borítékkal. Jó lesz az!
2020. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"és akkor így csak a kaja árát + kaparós sorsjegyeket"

Lehet, hogy félreértelek, de egyébként sem "kell" többet adni. Azt szokták adni, hogy a vacsora árát illik visszaadni, nem kell egyedül 60-80-100 ezret adni.

2020. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben nem is azért hívtak meg, mert annyira a pénzed kellene nekik, hanem azért, mert szeretnék, hogy részese legyél az esküvőjüknek. Ha csak jelképes összeget tudsz vinni, azzal sincs semmi baj, mert ha ismernek, tudják milyen anyagi körülményeid vannak. Ha jófejek, nem lesz ebből semmi gond, hidd el.


Persze voltam már olyan esküvőn, ahol a menyasszony kicsapta a hisztit utána, hogy elköltöttek milliókat, a csicska násznép meg nem adott annyit, hogy nullszaldóra jöjjön ki.. :D halistennek távoli rokon volt és a csaj amugyis ilyen természetű volt :)

2020. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Na ezért nem szeretnék én ilyen lánybúcsút..igazából én sosem értettem ezt a legény meg lánybúcsú divatot..
2020. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Megmondom őszintén hogy én a leánybúcsút szkippelném a helyedben mert ott ki fog csúszni a kezedből az irányítás az anyagiakat illetően. A fő szervezői menet közben még ki fognak találni ezt meg azt meg amazt, es ki tudja mi lesz a végösszeg amit ki kell fizetni mindenkinek.

Az esküvőre meg te döntöd el hogy mennyit tudsz adni.

2020. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!