Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Esküvőn mennyit illik adni a...

Esküvőn mennyit illik adni a párnak nászajándékként?

Figyelt kérdés
Borítékátadás lesz, nem tárgyak vásárlása és nem akaroknt túl keveset vagy túl sokat adni.

2020. júl. 31. 10:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
28%
10 Nem en tehetek rola, hogy valakinek nincs penze eskuvore. Csinalja akkor a kozeli csaladdal, gondolom a negy szulo meg a nyolc nagyszulo (vagy amennyi el) es 5-6 kozelebbi szemely nem kerul millios tetelbe. Ha valaki 80-200 random alakot akar bamulni az eskuvojen, azokat hagy ne en fizessem mar ki. Ha pedig vendeg vagyok, az azt jelenti, hogy vendeg vagyok, nem kell belepot fizetnem.
2020. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek a 9-essel. Idióta hagyomány, ezzel az erővel ha meghívnak vendégségbe, akkor is fizethetnék a házigazdának. Azzal nincs semmi gondom, ha valaki szeretne hozzájárulni az eseményhez anyagilag is, de hadd ne legyen már elvárás. Nászajándékot szeretek adni, a pénz személytelen, nincs benne az időd, a kreativitásod, nem tudod vele kimutatni, hogy jelent neked valamit a megajándékozott.
2020. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

11-es kiforgatod a szavaimat, ki beszélt arról, hogy neked más vendégeket kellene fizetned? Jó esetben egy jegyespár nem random alakokat hív el az esküvőjére, hanem olyanokat, akiket szeretnek. A menyasszonytáncnál még régen is tolták a pénzt a vendégek, plusz nászajándék, most gyakorlatilag már a táncnál a nászajándékot kapja meg a pár, tehát még lentebb is mentek az elvárások a régi hagyományokhoz képest.

12-es neked is ugyanezt tudom mondani, vendégségbe nem megyünk ajándék nélkül az illem szerint, manapság egy esküvőre azért pénzt visznek ajándékba a vendégek, mert a pár többnyire már együtt él és megvan a "stafírung", nincs szükségük egy második étkészletre vagy kenyérpirítóra. Viszont szeretnének saját házat vagy gyereket, amihez meg pénz kell. Így a pénz ajándék igenis személyes, mert ha elhívnak egy esküvőre, ismered a párt és pontosan tudod, hogy nekik ez mekkora segítség lesz.


De összességében nektek inkább azt javasolnám, hogy ne nagyon járkáljatok esküvőre, mert nagyon bántó és sértő, amiket általánosságban feltételeztek a házasulandó párokról, sztem semmilyen rokonotoknak vagy ismerősötöknek nincs szüksége ilyen hozzáállásra.

2020. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ha nincs nászajándék és menyasszonytánc akkor adj egy huszast ezresekben hogy vastag legyen a boríték
2020. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
23%

"12-es neked is ugyanezt tudom mondani, vendégségbe nem megyünk ajándék nélkül az illem szerint, manapság egy esküvőre azért pénzt visznek ajándékba a vendégek, mert a pár többnyire már együtt él és megvan a "stafírung", nincs szükségük egy második étkészletre vagy kenyérpirítóra. Viszont szeretnének saját házat vagy gyereket, amihez meg pénz kell. Így a pénz ajándék igenis személyes, mert ha elhívnak egy esküvőre, ismered a párt és pontosan tudod, hogy nekik ez mekkora segítség lesz."


Éppen azt taglaltam, hogy az ajándék és a pénz két különböző dolog. Vendégségben nem nyomsz egy borítékot a házigazda zsebébe benne a pénzzel, ami fedezi a fogyasztásod, hanem viszel mondjuk valami innivalót, vagy csokit ajándékba. Vagy bármi olyan dolgot, amivel hozzá tudsz járulni az estéhez. Nevezz régimódinak (amúgy fiatal vagyok), de én így állok hozzá általában az ajándékozáshoz. Olyan nincs, hogy valakinek nem tudsz ajándékot adni, mert mindene megvan. Annyi a történet, hogy a boríték egyszerűbb és kényelmesebb mindkét fél számára. A második kenyérpirító tényleg probléma, de kis utánajárással a hasonló helyzetek megelőzhetőek. Még egyszer hangsúlyoznám, hogy nekem személyesen semmi problémám nincs azzal, ha valaki inkább pénzt adna, az nem tetszik, ha már elvárás, meg "így illik".


"De összességében nektek inkább azt javasolnám, hogy ne nagyon járkáljatok esküvőre, mert nagyon bántó és sértő, amiket általánosságban feltételeztek a házasulandó párokról, sztem semmilyen rokonotoknak vagy ismerősötöknek nincs szüksége ilyen hozzáállásra."


Majd én eldöntöm, hogy eljárok-e olyan esküvőkre, amikre hivatalos vagyok. Mi volt bántó, vagy sértő abban, amit írtam?

2020. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!