Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Milyen ajándékot vegyek...

Milyen ajándékot vegyek karácsonyra a 20 éves unokahúgomnak?

Figyelt kérdés

A nővérem lányáról van szó, még tanul. Már 3 éve nem találkoztunk, így 3 szülinap-névnap-karácsony-húsvét kimaradt, meg a ballagása és a bérmálása, ezért arra gondoltam, hogy most karácsonyra egy nagy ajándékot vennék neki 500.000 Forint értékben.

Tehát valami normálisat szeretnék venni neki. Persze ha ezt az összeget kézbe kapná, biztos nem arra költené, amit én választok majd, de szerintem személyesebb, ha én választom ki, csak egy kis segítség kéne az ötleteléshez.

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2020. dec. 1. 13:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

De minek? Kompenzálni akarsz? Gondolod hogy így semmissé lehet tenni azt, hogy gyakorlatilag semmi kapcsolatotok sincs?

Vegyél neki a Pandora-ban egy bármilyen ékszert, ezzel nem fogsz mellé lőni és nem is akkora összeg.

A "biztos nem arra költené, amit én választok majd"-ra: tudod az ajándék akkor jó, ha örül neki a megajándékozott - tehát vagy olyat veszel neki, amit ő maga is megvenne magának, vagy pénzt adsz neki, amiből megveszi azt, amit szeretne. Inkább adj egy nagyobb Merci csokit neki...

2020. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
73%

20 éves, elvileg felelős. A helyedben odaadnám neki a pénzt, vagy megbeszélném vele, hogy mit szeretne.

Te amúgy mire gondoltál, van valami elképzelésed?

2020. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Semmilyet. Mi a francnak. Nem is közeli rokon. Én senkinek nem adok ajándékot hulla felesleges. Pláne ilyen értékben. Ha annyira akarsz adni add neki a pénzt majd elveri amire akarja. Baromira nem erről szól a karácsony. Bocsi de ez szánalmas. Neki meg ciki. Majd ad cserébe egy bögrét mondjuk. Ne hozz kínos helyzetbe senkit. Ha rászorul és anyagilag akarid támogatni vegyél neki laptopot. Annak legaláb van értelme. Márbba tanul és nem játéknak használja.
2020. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

A kérdésem szempontjából teljesen irreleváns, hogy miért nem találkoztunk és hogy miért szeretnék venni neki drága ajándékot, hisz nem befolyásolja, hogy milyen szükségletei lehetnek egy 20 éves lánynak.

A szülei nem állnak úgy anyagilag, hogy csak úgy szórják a pénzt, ezért szeretnék valamivel besegíteni. Az öccsének hasonló értékben egy tábletet veszek, de az unokahúgom májusban kapott új laptopot illetve múlt hónapban vett új telefont. Kapásból én ezekre gondoltam, de így ezek kihúzva.

Egyébként nagyon okos lány, infót tanul, jól beszél idegen nyelveket. Szereti a képregényeket meg a fanatasy sorozatokat. Most ezen is el lehetne indulni, de azok nem nagy értékű, maradandó ajándékok lennének.


A továbbiakban nem szeretnék kioktatást, hogy ne vegyek, meg minek... olyan hozzászólásokat várok, hogy ti 20 évesen minek örülnétek/örültetek volna, vagy a gyereketek minek örülne, mire lenne szüksége?

2020. dec. 1. 15:47
 5/28 anonim ***** válasza:
38%

Igen csak csóró család lehet, ha múlt hónapban laptopot kapott a 20 éves kislány, most meg új telefont vett :)

Nem tudom mit vársz, személyes ajándékot nem tudunk ajánlani, személyteleneket meg gondolom te is tudsz. Ha esetleg szeret rajzolni is ilyen izéket, kaphatna egy digitális rajzpadot, kifizethetnél egy tanfolyamot, ami esetleg érdekli, ráteheted neki egy számlára, kifizetheted a jogosítványát, elviheted pár napra wellnessezni (nyilván ha a korlátozások engedik), külföldi útra is mehet belőle, egy kisebb autó is kaphatna, új bútorokat választhatna belőle a szobájába. Egyik sem személyes, de ha tényleg rosszul állnak anyagilag, akármelyik jól jöhet.

2020. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szóval az, ha megvesznek részletre egy laptopot, meg a diák melóból egy telefont, akkor mindjárt azt jelenti, hogy szórják a pénzt? Ennyire csóró vagy, vagy csak ennyire szánalmasan akarsz kötekedni?😂 Szerinted mit érsz el vele? Tökjó ötletek írtál, de nem értem, hogy mire mész ezzel a kötekedéssel. És nem tudod, hogy mit várok? Már kétszer leírtam. Hogy valaki, aki 20 éves, vagy van egy ennyi idős gyereke, leírja hogy igen, egy ennyi idő örülne ennek és ennek. A nyaralás ötlete nagyon tetszik, de én is elég trükkösen tudok csak haza jutni jelenleg :D
2020. dec. 1. 19:21
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
Értettem, hogy mit vársz, de mi őt nem ismerjük, nem tudjuk, hogy jár e valamilyen szakkörre, mi a vágya. Îgy személyes ajándékot nem tudunk ajánlani. “Személyteleneket” igen, de gondolom, hogy amiket leírtam, azokra te is gondoltál, ha csak a nővéreddel beszélsz telefonon is tudod, hogy esetleg akar e a lánya jogsit vagy vágyik e valamire, szüksége van e valamire az egyetemhez (ha jár). Sajnálom, nem is igazán beszólásnak szántam, amit írtam, csak megakadtam azon, hogy azt írtad, nincsenek olyan anyagi helyzetben. Nekem ebből az jött le, hogy a te nagyobb összegű ajándékod valamelyest segíteni a lány életszínvonalát, magyarán tényleg nélkülözik. De nem akartalak megbántani!
2020. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az apám csinálta pont ezt. Miközben arra vágytam, hogy velem legyen és szeressen. Gyűlöltem, hogy megvett kilóra és közben nem törődött velem csak letudott a drága ajándékokkal. Tepjesen értelmetlen amit csinálsz. De sajnos az ilyen emberek azt hiszik pénzel mindent elintézhetnek és fel sem fogják amit a másik mond. Az alapján amit leírtál pedig nincs ilyen fél millás cucc aminek örülne egy okos 20 éves lány. Pénzkidobás és még örülni sem fog.
2020. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%
Ja és mielőtt azzal vádolnál nem vagyok csóró és cseppet sem irigyellek.
2020. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
67%
Mi kellhet egy 20 éves lánynak? Lassan lakás, meg kocsi. Ha nincs jó anyagi helyzetben, akkor szerintem a legjobb az, ha a pénzt adod neki, hogy arra költse amire akarja,vagy tudjon gyűjtögetni. Esetleg vehetsz neki még aranyat, az legalább értékálló, ha nem tetszik neki, és zaciba adja, legalább nem "pazaroltad" el a pénzed.
2020. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!