Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi penzt illik adni a...

Mennyi penzt illik adni a testvérnek naszajándékba?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, közalkalmazotti bérből elek. A fizetésem nagy részét elviszi az albi+rezsi+kaja. Plusz probalok osszekuporgatni is mindig valamit a fizetésemből. Testvérem sokkal jobb színvonalon el,mint en.


Ezekutan mennyit kellene adnom, hogy ne érje szo a haz elejét? (O eleg pénzszórós es folyton megszól a spórolásaim végett. Nem akarok megint en lenni a skót a szemében a naszajandekommal.)

Mi a viszonyítási alap? Legyszi írjatok meg, mert nyárig van idom összegyűjteni.


Koszonom!



2021. márc. 17. 11:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
10.:Szívesen!
2021. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb. annyit adj, amennyi fedezi az ellátásod költségeit a lagzin, de semmiképpen sem többet, mint amennyit megengedhetsz magadnak. Próbálj meg utánajárni, kb. milyen lagzit terveznek, aztán számolgass.
2021. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
19%

10 napi fizudat vidd, az szerintem arányaiban korrekt.

Én általában egy hetit szoktam vinni barátnak, 10 napit családtagnak vagy nagyon közeli barátnak.

2021. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem volt szó róla, hogy milyen lesz a lakodalom.


Értem, nyárra tervezik, addigra még nullára is lemehet a napi új fertőzöttek száma, és mindenkit beolthatnak, és boltban vagy buszon sem kell maszkot venni, és többezer fős koncerteken tombolhat a nép összezsúfolódva............ de jelenleg nem itt tartunk. Nagyon nem!


Szóval jelenleg eleve tilos lakodalmat tartani. Így ehhez nem is tudnék viszonyítani, szerintem egy családi ebédhez jelképes nászajándék elég.


Ha viszont azt tervezik, hogy nyáron hagyományos lakodalmat tartanak (ami e pillanatban még erősen kétesélyes), akkor a következő kérdésem: lenne-e menyasszonytánc?

Én olyan lakodalmakon voltam, ahol volt menyasszonytánc. Ehhez viszonyítva szerintem ha adsz 30 ezer forintot + 20 ezret menyasszonytáncba, az teljesen korrekt. De ha jobban nézik a pénzt, adj 40-et ajándékba és 10-et menyasszonytáncba.

De az se szégyen, ha szüleidtől tanácsot kérsz.

2021. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, írtad hogy: plusz probalok osszekuporgatni is mindig valamit a fizetésemből.- és az nem opció hogy pár hónapon keresztül azt a pénzt nem magadnak teszed félre, hanem a lagzira.


Tegyük fel havi 20 k-t teszel félre és mondjuk 5 hónapig a lagzira tennéd félre, így 5 hó alatt lenne 100.000 ftod. Ez nem opció?

2021. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Koszonom az uj hozzászólásokat is! Minden opciot köszönök es hasznosak voltak! Sokkal megkonnyebbultem allok most ehhez az egészhez a válaszolok utan! A legjobbakat mindenkinek!
2021. márc. 28. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!