Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ajándékba ad olyanra pénzt,...

Ajándékba ad olyanra pénzt, amire nem elég és aztán számon kéri rajtam?

Figyelt kérdés

Kaptunk ajándékba pénzt családtagtól. Megnézte neten, hogy mennyibe kerül 2 belépőjegy x helyre. Mondta, hogy menjünk fel Budapestre kirándulni és menjünk el arra a helyre.

Én tudtam, hogy úgyse fogunk, mert oda-vissza az úti költség több, mint kétszerese + ha nem otthon vagy, akkor az étkezést is meg kell oldani.

Még nem dolgoztunk, így igen, még az is anyagi probléma volt, hogy csomagoljunk valamit magunknak.

Most karácsonykor rákérdezett, hogy na, végül elmentünk-e arra a helyre, amire pár éve adta a pénzt, és nem volt túl boldog, mikor mondtam, hogy nem.

Nem lettem volna elég erős ahhoz, hogy megmondjam, hogy hogy lehet ilyen hülye, hogy kiszámolja a 2 belépő árát és akkor azt hiszi, hogy kifizette a kirándulást, de ez a rákérdezés mégis kellemetlen volt.

Most amúgy nem is ajándékozott pénzt, lehet azért nem. :D

Mit kellett volna csinálni?



2021. dec. 29. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Még anno kellett volna mondani, hogy ez arra kevés pénz.
Most kellett volna mondani, hogy annyiból nem jött volna ki.
Bármit mondhattál volna, hogy mire költötted.
Jól tetted, hogy őszinte voltál, de nem részletezted.
Miért nem hazudtad, hogy ott voltatok? Úgyse tudja.
Egyéb, leírom kommentben.
18 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak hagyd a francba szerintem! Épp csak nem könyörög, hogy ne is keressétek soha!
2021. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt adni, kikötni, hogy mire adja, bunkóság.

Mire föl határozza meg, hogy te milyen programra menj? Mire föl ver téged külön költségekbe?

Ez ugyanolyan bunkóság, mint valakinek a lakásába kiegészítőket venni, pl. lámpát, terítőt, vázát, valamilyen lelógó frincfrancot, aztán számon kérni, hogy miért nem rakja ki, niért nem használja az illető megajándékozott.

Nem határozzuk meg a másik programját, főleg, nem kényszerítjük, hogy amiatt olyan költségekbe verje magát, amit amúgy nem tenne, vagy nem is tud megtenni.

Mondja azt, hogy itt van 10 ezer Ft. Költsd arra, amire vágysz.

2021. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!