Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Jó ötlet ezt venni anyóséknak...

Jó ötlet ezt venni anyóséknak anyák napjára?

Figyelt kérdés

Röviden: Anyósom és azt ő anyja ugyanazt a mentalitást képviselik az életben (az élet veszélyes,ne merj lépni, elégedj meg azzal ami van)

Párom most váltott munkahelyet és ennek kapcsán nagyon kiéleződött köztünk az ellentét. Rendesen megharagudtak a 31 éves fiára/unokájára,hogy mit mocorog és majd jól kivágják az új helyen és akkor jön a kutya világ.


Májusban Orvos-Tóth Noémi jön a városunkba, a Szabad Akarat c. könyve kapcsán lesz előadása. Arra gondoltam vennék nekik jegyet, hátha kicsit tágíthatom a nézőpontjukat. Az Örökölt sors c. könyvet olvasták (általam), az tetszett nekik.


Pont erről szólna az előadás,hogy ezeket a hiedelmeket ne örökítsük már minden áron tovább.



2022. ápr. 21. 14:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Anyósék eldönthetik, hogy mit mondanak a férjednek, ti meg eldönthetitek, mennyire veszitek azt figyelembe. Alapvető hiba, ha te akarod "megjavítani" a másik embert, ráadásul olyanra ami neked kedvez. Járj el ezekre az előadásokra, olvass ilyen könyveket, hogy te majd ne vidd tovább a szüleid mintáiból a rosszakat. Ne a férjed hozzátartozóit akard farigcsálni.

Amúgy nagyon úgy néz ki, hogy két-három generációval ezelőtt még a menyek álltak haptákban az anyósok előtt, most meg már lassan ott tartunk, hogy a nagyszülők méteres listát kapnak pl. az unokázáshoz. Ez sem lesz ám jobb hosszú távon mint az az előző volt.

2022. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Jól van, belegondoltam. Tényleg hülye ötlet volt. Maradunk a virágnál.


Köszi mindenkinek!

2022. ápr. 21. 15:43
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

"Az Örökölt sors c. könyvet olvasták (általam), az tetszett nekik."

Mármint mi? A képek, vagy a néni a borítón? Mert fel nem fogták, az tuti.

2022. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
85%
Egy középkorú/idősebb és egy idős nőt már nem fogsz tudni átnevelni, megváltoztatni, felesleges is erőlködni. Vegyél nekik egy-egy szál virágot és a férjeddel éljétek úgy az életeket, ahogy nektek tetszik, a megjegyzéseket pedig engedjétek el a fületek mellett.
2022. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%
Adjál nekik virágot, de ettől fü elhívhatod őket az előadásra, de ne, mint anyáknapi ajándék, hanem max úgy, hogy "tök érdekes a téma szerintem, kicsit kapcsolódik ahhoz, amiről az utóbbi időben sokat beszélgettünk, ha gondoljátok, elmehetnénk!"
2022. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ez nem ajándék
2022. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%
Ne ám, még a végén anyósod ott helyben nyakon vágja az anyját! Hogy elrontotta a nevelését!
2022. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom ki az a nő, aki majd megmondja a tutit, de a két vénasszony elég buta és korlátolt, fel sem fognák, hogy miről is van szó.
2022. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet.
2022. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Dzsoki ***** válasza:
A két néninek,el kell magyarázni,hogy ez a 21.század. Egy váltással,akár jól is lehet járni. Akár szakmailag,akár anyagilag. Optimális esetben,is-is. A könyv ingyenreklámja,ötletes. Amennyiben dedikálnád,akkor sem veszek belőle.
2022. máj. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!