Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jó ötlet azt kérni a...

Mennyire jó ötlet azt kérni a leendő menyemtől, hogy legyen mindig őszinte velem és ha valami gond van azt nekem mondja el és ne a fiamon keresztül üzengessen?

Figyelt kérdés
Saját magamból indulok ki, én utálom ha a hátam mögött panaszkodnak rám. Nekem anyósom volt leginkább ilyen, a szemembe egy tündér volt, aztán a férjemnek panaszkodott hogy mi mindent csinálok rosszul és mennyire megbántottam. De a saját nagymamám is ilyen, illetve a régi szomszédunk. A fiam menyasszonya, a leendő menyem, közeli családtagnak számít a szememben, és szeretnék vele jóban lenni. Szeretném kultúráltan megbeszélni a konfliktusokat, szeretnék változtatni magamon, ha valamit rosszul csinálok. De ehhez szükségem van az őszinte visszajelzésre. Mit gondoltok?
2022. ápr. 2. 12:02
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Azért merült fel bennem a kérdés egyébként, mert itt szinte mindig azt tanácsoljátok hogy a fiú-férj közvetítsen a két nő között és állítsa le az anyját. De én nem így szeretném rendezni a dolgokat.
2022. ápr. 2. 12:05
 2/34 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem jó ötlet. Hagyd meg neki a lehetőséget, hogy ő döntse el hogyan szeretné ezeket intézni. Persze jogod van megkérni rá, de neki meg joga van nem ezt az utat választani, hanem ha az a szimpatikusabb neki, hogy megkéri a férjét, hogy ő szóljon neked valamiért, akkor így is tenni.
2022. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
De mégis mit csinálnál rosszul? Ha normálisan viselkedsz, tehát nem emeled fel a hangod, nem osztogatsz tanácsokat, udvariasan viselkedsz, kezet mosol, amikor kell, hazaérkezés után, wc-használat után, ilyesmi, tiszta, rendes az otthonod, tehát nem hányják el magukat, ha nálad vannak, nem kritizálod őket, akkor mi lehet a gond? Semmi. Ne aggódj, nincs értelme.
2022. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell ezt így előre bejelenteni.

Meg nem is kell mindenből olyan problémát csinálni, hogy azzal komolyan foglalkozni kelljen.

2022. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem se kell ebből problémát csinálni.

Egyszerűen viselkedj vele úgy,hogy meg legyen a bizalom feléd és akkor fel se merül,hogy "postáson" keresztül kommunikáljatok.

2022. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Semennyire.

Nincs okod feltételezni, hogy ő is ilyen, úgyhogy ne akar elrontani előre.

2022. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Kerheted, de nem feltétlenül fog működni.
2022. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Ha jó, és őszinte kapcsolatot alakítasz ki vele, akkor nem kell erre kérni, mert magától menni fog. Max azt jelezd neki, hogy nyugodtan szóljon, ha valamiben nem ért egyet, mert akkor tudsz változtatni, ha szól.
2022. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Elmondhatod neki a saját élményeidet, és azt, hogy te szeretnél jobb anyós lenni, úgyhogy nyugodtan legyen őszinte.
2022. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%
Ha ki tudtok épiteni egymás között egy öszinte kapcsolatot akkor ugyis ez lesz. Ha meg nem akkor marad az üzengetés, akármit is beszéltek meg "elvileg".
2022. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!