Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni esküvőre, ha szállást is biztosítanak?

Figyelt kérdés
Közeli barátról van szó. Az esküvő egy elegáns helyen lesz (Pest megye), ahol szállást is biztosítanak a távolról érkező vendégeknek. A vacsora árat illik ugye kifizetni. De mi a helyzet akkor, ha szállást is igényelsz?Ilyenkor a szállás árát is illik figyelembe venni ajándékozàskor?

2023. márc. 15. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha megteheted anyagilag, akkor illik, igen.
2023. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
80 ezer forint / éjszaka a szállás. Ha rajtam múlna, biztos nem itt szállnék meg.
2023. márc. 15. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a vacsora sem 20e lesz.
2023. márc. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

80 szállás+kaja, az legalább 110. Azért nem a vendég tehet arról hogy azon a helyen van a lagzi. Ha egy palotában lenne akkor még azt "illene" kifizetnie? Nem. Ez a menyasszony és a vőlegény döntése volt. Miért kellene a vendégnek fizetni mindent? Sokszor elhangzikert mert mert igaz: aki nem tudja állni ezeket a költségeket az ne csináljon lagzit. Persze a pénz egy része visszajön, de a vendégnek nem kötelessége x összeget fizetni.

Szerintem attól függ mennyit keresel. Ha pl 250 ezret keresel akkor nagyon nagyon sok 110, annyit adj amennyit tudsz nélkülözni. Nehogymár a fizetésed feléd odadd. Ha kicsit többet keresel akkor mondjuk 50-60-at. De ha megteheted magadnak mert pl 400 felett keresel akkor adhatsz többet. 80 ezernél én nem adnék többet. A saját testvéremnek csak.

2023. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi ahányan megyünk annyiszor adunk általában 40 000 forintot, ha a szállást mi intézzük. Ha az ünnepeltek biztosítják a szállást akkor annak a becsült árát rádobjuk. 80 ezres szállásnál valószínűleg néznénk valami alternatív megoldást. Tökrészegen amikor a világomat sem tudom akkor gyakorlatilag bármi megfelelne nekem.
2023. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

"80 ezer forint / éjszaka a szállás. Ha rajtam múlna, biztos nem itt szállnék meg."


Szerintem nyugodtan megszállhatsz máshol, csak közölnöd kell a párral, hogy nem kéritek a szállást.

2023. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
Amennyit tudsz nélkülözni.
2023. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Ilyen drága szállást nem vagy köteles figyelembe venni. Ha ilyen drága helyen szállásolják el a vendégeket, akkor amúgy sem a te pénzed hiányzik nekik. Annyit adj amennyit jó szívvel tudsz adni.
2023. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Uh... jó drága a szoba... én ez esetben is kb 40 ezer per fő adnék. Szuper, hogy az ifjú pár és az ő szüleik ennyire tehetősek, mi sajnos nem. Biztos nem tudunk százezreket áldozni az esküvőjükre.
2023. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!