Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Vittetek valamilyen virágot...

Vittetek valamilyen virágot vagy bonbont a tanárotoknak/tanáraitoknak alkalmakkor?

Figyelt kérdés

Ezen a héten pénteken lesz az évzárónk, azaz a bizonyítványosztás, és úgy döntöttem, hogy az osztályfőnökömnek, és az igazgatónőnek szeretnék virágot vagy csokit vinni.

Viszont nem tudom, hogy melyiket vigyem, mert állítólag egész hétre meleget mond, és a csoki félek, hogy el fog olvadni, mert reggel buszoznom kell egy órát, de szívem szerint inkább virágot vinnék mindkét tanárnak.

Az osztályfőnökhöz biztos hogy hamar odajutok, de az igazgatónőnek mikor tudnám odaadni (úgy értem hogy mikor menjek oda hozzá?)


2023. jún. 19. 12:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az igazgatónőnek igazából csak tiszteletből szeretnék ajándékot adni, mert nagyon sokat segített nekem ebben a tanévben.
2023. jún. 19. 12:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez manapság szokás? Az én iskoláskorom sok évtizede ért véget. Akkor csak az osztály közösen vett virágot, kávét, bonbont az osztályfőnöknek ballagáskor. Másnak nem, és más év végeken sem.

Annyira talán nem lesz hőség, hogy a csoki megolvadjon reggel, de én a virágra szavazok mindenképpen.

2023. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vittem, nálunk is a közös ajándék volt a szokás. Csak egyetlen egyszer vittem tanárnak csokit, a rajztanáromnak, aki felkészített az érettségire. De ő különórákat adott csak nekem, mert én voltam az egyetlen érettségiző, kölcsönadta a saját könyveit, rajzeszközeit, jegyzeteket írt nekem, szóval rengeteget segített.

Esetleg vihetsz más fajta édességet is, ami nem olvad, pl. szoktak teasüteményt vagy kekszet is árulni szép fém díszdobozban. De a virág is jó, viszont akkor inkább cserepeset vigyél, sajnos a vágott virág sem bírja ebben a melegben sokáig.

Az igazgatónőhöz is simán odamehetsz az évzáró után, valószínűleg nem fog neki minden diákja ajándékot vinni. Igazából az a legegyszerűbb, ha megnézed melyikükhöz mennek oda többen, és oda mész először, ahol kevesebben vannak.

2023. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

#1

Általánosban nálunk is a közös ajándékozás volt a szokás, de már gimis vagyok, (9.-es, de igazából 10.-esnek mondom már magam) és persze pedagógusnapon volt egy pár lány, akik közösen adtak egy nagy virágcsokrot az ofőnek, de évzárón azt mondták, egyenként is lehet adni, NEM KÖTELEZŐ!, csak aki szeretne.

Az egyik barátnőm virágcsokrot visz az osztályfőnökünknek.

2023. jún. 19. 15:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy amúgy szerintem ilyenkor tökmindegy, hogy együtt vagy külön adjuk oda az ajit
2023. jún. 19. 15:30
 6/13 NTBS ***** válasza:
100%

Ez egyénfüggő.

Van, aki szokott, van, aki nem.

2023. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az igazgatónő nem fog furán reagálni, ha viszek neki virágot? (csak mert engem nem tanít)
2023. jún. 21. 16:25
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagy úgy értem nem tartják e többi emberek majd ezt hülyeségnek?
2023. jún. 21. 16:25
 9/13 A kérdező kommentje:
A*
2023. jún. 21. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Írtad, hogy sokat segített neked ebben a tanévben, úgyhogy valószínűleg tudni fogja, miért kapja. De a legegyszerűbb, ha a virág átadásakor is elmondod neki, hogy ezzel szeretnéd neki megköszönni a sok segítséget. A többiek meg lehet, hogy furcsállják majd és nem értik, de hát igazából nem is tartozik rájuk.
2023. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!