Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Rossz ötlet ekkora összegű...

Rossz ötlet ekkora összegű ajándékot adni a páromnak?

Figyelt kérdés

Próbálom kerülni a konkrétumokat, előre is bocsi.

Szóval a páromnak nagyon nagy szüksége lenne egy bizonyos elektronikai tárgyra, aminek az ára 60-100 ezer forint között mozog. Elég jól keresek, nem okoz gondot megvenni neki karácsonyra. Viszont szüleim még gyerekként belém "verték", hogy túl nagy ajándékot sem jó adni, mert a másik kellemetlenül érezheti magát, hogy nem tudja azt viszonozni. És a mi helyzetünkben ez a helyzet: párom egyetemista, így-úgy van diákmunka meg egyebek, amiből kis zsebpénze van, de nem sok pénzből gazdálkodik. Nem is várom el, hogy költsön rám, sőt, egy jelképes ajándéknak is nagyon örülnék. Viszont belegondolva van abban valami, amit a szüleim mondtak. Ha én kis ajándékot tudnék csak adni, és cserébe kapnék valamit százezerért, akkor kellemetlenül érezném magam, de lehet ez csak ilyen férfiúi büszkeség. A másik oldalon viszont ott van az, hogy akkor is kellemetlenül érezném magam, ha kis ajándékot adnék, miközben párom tudja, hogy mennyit keresek.. ráadásul ez nem arról szól, hogy szórom a pénzt, vagy le akarnám nyűgözni, tényleg óriási szüksége lenne erre a valamire, telitalálat lenne. No mindegy, lehet én misztifikálom túl :D

3 éve vagyunk együtt egyébként, komoly kapcsolat, közös élet, stb.


nov. 19. 23:43
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan vedd meg neki, örülni fog.
Szerintem túllősz a célon, valószínűleg kellemetlenül érezné magát, ne vedd meg.
21 szavazat
 1/10 anonim válasza:
72%
Vedd meg neki, de ne karácsonyra. 60e nem egy extrém összeg, pláne műszaki cikkre. Gondolom te is profitálsz majf belőle, hogy ő rendelkezni fog ezzel a készülékkel, így magadnak veszed kvázi.
nov. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem ne bonyolítsd túl. Szüksége van rá, és Te megteheted hogy megveszed? Akkor tégy belátásod szerint. :)
nov. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég tartós kapcsolat ez már, vedd meg.
nov. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%

Hadd kérdezzek vissza:

"Szóval a páromnak nagyon nagy szüksége lenne egy bizonyos elektronikai tárgyra, "


Szüksége lenne, vagy csak szeretné nagyon? Nem tudom érthető-e a különbség.

nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne agyalj, vedd meg neki ha megteheted. Voltam hasonló helyzetben, igaz nem a párommal hanem a legjobb barátommal, de a lényeg ugyanaz. Csak erősebb lett a barátságunk utána. Ennek alapján kétlem, hogy ez egy kapcsolatban problémát tudna okozni.
nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"3 éve vagyunk együtt egyébként, komoly kapcsolat, közös élet, stb"


Hát ne haragudj, de ha kvázi eltartod a másikat, akkor nem mindegy már, hogy az ajándékod is drágább, mint az övé? Ha azt nem érzi kellemetlennek, hogy eltartod, ezt sem fogja.

nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#1: nem háztartási gépet fogok venni neki, ha erre gondolsz.. nem fogok profitálni belőle
nov. 20. 12:41
 8/10 anonim válasza:
100%

Kérdező, a 4-es kérdésre válaszolj kérlek.

Azért kérdeztem, mert nagyon nem mindegy, hogy szüksége van rá, mert pl. jobban tudja végezni a munkáját vele, jobban tud üzletelni, jobban odatalál az ügyfelekhez, vagy csak szeretne nagyon valamit, mert lehet vele játszani (mondjuk egy xbox és hasonlók nem is jön ki ennyiből).

nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A két lehetőség közül sokkal inkább a ‘szüksége van rá’ irányba billen a mérleg, még ha nem is munkaügyben fontos.
nov. 20. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor simán meg lehet beszélni óvatosan, hogy nagyobb dologban gondolkodsz és ne érezze majd magát kellemetlenül. Nálam évforduló esetén volt ilyen, bár ott eszmei értéke volt és nem anyagi.


35/F

nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!