Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Budapesten hol lehet a "cipősd...

Budapesten hol lehet a "cipősdoboz"-os ajándékot inkább személyesen átadni egy általam választott gyermekotthonban élő kisfiúnak vagy kislánynak?

Figyelt kérdés
Hogy szebb legyen a karácsonya és láthassuk az arcát amikor kibontja.
dec. 9. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha már úgyis tudod melyik gyermekotthon akkor legegyszerűbb oda elvinni gondolom. Persze előtte konzultálj a személyzettel, biztos van ott olyankor egy kis ünnepség.
dec. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
remélhetőleg sehol, az a gyerek nem turistalátványosság, amin megszemlélheted, milyen jóságos és áldozatkész állampolgár vagy...
dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek a 2. válaszolóval. Azért gyűjtik össze ezeket az ajándékokat, hogy csoportokat egy - egy közösséget tudjanak ajándékozni. Egyszerre ajándékoznak meg több gyereket. Odaviszel egy gyereknek ajándékot és várod a hatást? A többi gyerek meg nézze, hogy milyen nagy lelkű vagy?

A közeledben is biztos van olyan család akik örömmel vennék a kedveskedésedet.

dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó, nem értem a támadást.


Arról, hogy sokkal személyesebb átadni valamit kézből kézbe, mintsem azt sem tudom egyáltalán jó helyre kerül-e a csomag.


De ti biztos sokkal többet adakoztok megmondó létetekre mintapolgárként.


Szégyellhetitek magatokat. Ez a baj a magyarokkal, hogy ha segítség kell, akkor fityiszt mutatnak a honfitársaid.

dec. 10. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ez a baj ezzel a felsőközéposztálybeli magamutogatással... de tényleg, duzzogás helyett mondjuk válaszolhatnál hármas kérdéseire... inkább te szégyellnéd el magad végre, tényleg nem érzed, mi a hibás ebben a gondolatmenetedben?
dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem segítség ha odamész adni a jóságos gazdag embert egy gyermekotthonba. Pont az a lényege ennek az akciónak, hogy ne legyen személyes, ne kelljen a gyereknek hálálkodnia, kezet csókolnia valami idegennek aki hajlandó megtisztelni őt pár megunt játékkal. És igen, én is szoktam több cipősdobozt csinálni. De nem megyek oda parádézni velük. Ez nem valami vásár, ahol kiválasztod a legcsillogóbb szemű árvát és neki adod a cuccot aztán várod az elismerést. Szégyelld magad.

És akkor a kötelező random magyarozás: Ez a baj a magyarokkal, hogy nem képesek csendben adni, csak fényezni akarják magukat.

dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén is csináltam, természetesen nem én adom oda, hanem az adott karitatív szervezet munkatársai. Ők ismerik a rászorultság fokát.

Azt nyugodtan megválogathatod, hogy melyik szervezetben bízol és add annak. De szerintem gyermekotthonba ráadásul nem is lehet így egyénileg bemenni és ajándékot adni, a gyerekek biztonsága érdekében. Mert lehet, hogy te jószándékú vagy, de sokan mások meg nem.

dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem a támadásotokat. Attól, mert valaki személyesen szeretné átadni az ajándékát, látva az örömet, meg a célba érést (és nem azon gondolkodni, hogy vajon az egyik önkéntes nem-e nyúlta le, és rakta fel jofogásra a tárgyakat egyesével) miért kell egyből arra gondolni, hogy ünnepeltetni megy magát? Én is szívesebben adnék kéztől kézbe egy bevásárlási csomagot, mint küldeném el látatlanba valaki bankszámlájára az összeget, amit ki tudja mire költ majd el. És nem hálálkodást várnék. Meg merem kockáztatni, hogy látva egy család boldogságát apró dolgoknak, és hogy milyen körülmények között élnek egyes emberek, egy életre beleégne a retinámba. Valószínű sűrűbben is adakoznék, mint pénzt utaljak egy bankszámlaszámra, ami mögött azt se tudom egyáltalán rászoruló ül-e.
dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!