Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Tudnátok ötletet mondani,...

Tudnátok ötletet mondani, hogy milyen ajándékot tudnák karácsonyra adni a testvérem mennyasszonyának?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy én kellene tudjam ezt, de annyira (sajnos) nem ismerjük egymást, mivel ők külföldön élnek és ritkán látogatnak meg, az egyik ilyen alkalom karácsony lesz és szeretnénk mi (a szüleim és én) is viszonozni a tőlük kapott ajándékot, csak egy kicsit tanácstalanok vagyunk. 27 éves nő és kb. 100000 ft-t szánnánk rá. Köszi a válaszokat és..Áldott ünnepet!

dec. 12. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

100 ezret egy olyanra, akit nem is ismertek?... Minek?

Miért nem vesztek olyasmit, amit közösen kaphatna a testvéreddel? Most, hogy már összetartoznak (állítólag), miért akarnának külön-külön kapni ajándékot?

dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem puhatolózol a testvérednél?

Hiába mondanám, hogy vegyetek neki valami konyhai gépet, hogyha van neki/ nem egy konyhatündér, akkor haszontalan az ajándék.

Ha jobb nem jut eszetekbe, akkor valami utalványt vegyetek.. de azt is érdemes olyan helyre, ahonnan biztos tud venni magának valamit.

dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

karácsonyi asztalterítő

karácsonyi sütis szakácskönyv

karácsonyi mintás ágynemű

karácsonyi mintás konyharuha/kötény/stb. szett

kezdő háztartásba jól szokott jönni az ilyesmi

dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem ismeritek, nem kell személyes ajándék. 100.000 ft egy kvázi idegenre szerintem nevetséges.

Testvéredet kéne megkérdezni, miket szeret a lány, az alapján lehetne elmozdulni valamilyen irányba. Az utalvány szerintem is jó ötlet, max mellé valami "azonnal fogyasztható", pl valami extrább édesség vagy kézműves akármi (konkrétum annak függvényében, hogy miket szeret a csaj).

dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tesódat kérdezd.
dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
86%

Biztos nem költenèk ennyit egy idegenre. Azt se tudod mit szeret.

Vennèk valami kávè különlegessèget, meg esetleg valami piát. Pl levendula bor.

Talán mèg egy bonbont hozzá.

Mondjuk az is lehet hogy nem iszik, nem kávèzik ès csokizni se szokott 😂 nehèz így, hogy semmit se tudsz róla.

dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Úristen, na akkor nem csak az én párom családja ilyen. Bár ők ismernek, nem bajlódtak a kérdéssel és vettek nekem szülinapomra egy átkozott drága és kbszott ronda piros bőr retikült, amin aranyszínű meg barna bőr díszek vannak. Vállalhatatlan kategória.
dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
100 ezer forintból, ha valóban ennyit akartok rájuk szánni, vegyetek nekik egy wellnesshétvégét valahol, két főre, és akkor a tesód ajándékáról is le van a gond!
dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A legutóbbi (15:24-es) válaszolóhoz hasonló szituációkat szerettem volna elkerülni ezzel a kérdéssel...többen említettétek, hogy soknak tartjátok az összeget, egyetértek (ezért is írtam, hogy kb.), ez lenne a felső határ...és azért gondoltam ennyire, mert nem veszünk minden lépten(szülinap, névnap stb.)
dec. 12. 15:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"nem veszünk minden lépten(szülinap, névnap stb.)"

Ez is csak azt mutatja, hogy nem elég közeli kapcsolat. Akkor meg nem kell túllihegni az ajándékozást karácsonykor sem. Nem akkor kell bepótolni az egész évet. Valami szimbolikus ajándék pont elég. A gesztus a lényeg. Felnőtt emberek köreiben legalábbis.

dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!