Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Bunkóság a nagyimnak tisztálko...

Bunkóság a nagyimnak tisztálkodási szettet ajándékozni karácsonyra mikor nem tisztálkodik ?

Figyelt kérdés
dec. 16. 10:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs nagyon hobbija.Reggel leül a tv elé este pedig felkel és megy aludni.
dec. 16. 10:22
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Tisztálkodási szettet ajándékozni MINDIG bunkóság, kivéve, ha a megajándékozott kifejezetten egy bizonyos márkát használ és azt szeretne kapni.

Eleve ez olyannak tünik, hogy a megajándékozott koszos, büdös, ezért kell neki ilyesmi, másrészt rengeteg ember nem bír sokféle szert, meg a legtöbbnek a szagát sem szereti mindenki.

dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Ha nem tisztálkodik akkor igen
dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha célzásnak értelmezheti, akkor igen.
dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyinak bármit lehet ajándékozni, örülni fog.
dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös: én ugyan nagyi vagyok, de ilyesminek garantáltan nem örülnék. Ahogy a "nagyik" többsége sem értelmi fogyatékos, és nem örül sértö vagy haszontalan ajándékoknak!
dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
67%

Sértő lenne!

Végül, mit kapott/kap?


Egyes idős emberek azért nem tisztálkodnak, mert már nem látják jelentőségét, értelmét. Időskori depressziós jelenség, amely tulajdonképpen egyfajta kiáltás is lehet, ha van család (gyerek, unoka), barátok. Ilyen esetben nem tisztálkodási termékeket kell ajándékozni, hanem oda kellene figyelni az idős ember szociális helyzetére, át kéne gondolni a helyzetét, ki kellene találni megoldást a depressziós állapot ellensúlyozására. Valószínű nincs oka kimozdulni, nincs társasága, nincs elfoglaltsága. Azon idősek, akik aktívan élnek, járnak társaságába, hozzájuk is érkeznek látogatók (rokonok, barátok), nem adják le az igényességet, mivel okuk van rá.

Kedves kérdező! Tulajdonképp, benne rejlik a válasz a kérdéseben, hozzászólásodban:

"...nincs nagyon hobbija. Reggel leül a tv elé este pedig felkel és megy aludni." Szerinted, ez depressziós fiatal nem ugyanígy él? Dehogynem! Egyértelműen, nincs oka az igényességre!

Attól, hogy évente néhány alkalommal meglátogatják, az nem szolgál megfelelő mértékű motivációnak. Amennyiben, nem egyedül él, hanem veletek lakik, még szomorúbb a helyzet! Hiszen, családban is lehet magányos egy ember, ami sokkal rosszabb szituáció. Nem egyszerűen elkerülik a látogatók, hanem a saját közös ingatlanukban közömbösek vele szembe a családtagok. :-(

Az én 91 éves édesapám ágyhoz kötött, fél oldalára le van bénulva, én ápolom, velünk él 3 éve, amióta meghalt anyukám. Kissé már demens, mégsem vált igénytelenné. Aktív családi életet élünk, van két kamasz csemeténk, folyamatosan zajlik az élet, melyből apukámat sem hagyjuk ki. Mindenről tud, mindent megbeszélünk vele. Külön szobája van, amely szépen be van rendezve. Ő is egész nap tévézik, rádiózik (többek között épp egy új Panasonic táskarádiót kapott karácsonyra tegnap), olvas, nézelődik az ablakból, amikor ráérünk beszélget velünk. Kutyák is van, aki napjában többször bemegy hozzá. Amikor rövid időkre egyedül kell hagynunk, akkor a kutya szinte folyamatosan vele van. Telefonon elér minket ekkor is.

Nincs kellemetlen illat a szobájában, hiszen el van látva, mosdatom (ott az ágyban), én vágom a haját, borotválom. Minden alkalommal ki van fertőtlenítve a vécézéshez szükséges kacsa, annak tárolóvödre, ami egyben szemetesnek is használ. Hetente vagy igény esetén pizsama és ágyneműcsere van. Minden nap szellőztetve is van a szoba (és a lakás). Vagyis, nincs pisiszag, nincs kakiszag, nincs egyáltalán kellemetlen illat! Pedig ő egy fekvő helyzetben élő ember.


Sajnálatos és nagyon szomorú, ha ilyen depressziós állapotban lévő idős emberről az jut eszébe a családtagoknak, hogy célozzunk tisztálkodószerekkel feléje, hátha akkor jobban ad majd magára.

dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem, nekem is jol jon. Fogyoeszkoz
jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!