Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Illik ez a ruha esküvőre?...

Illik ez a ruha esküvőre? Mennyit illik adni menyasszonyi táncba?

Figyelt kérdés

2015.február 14-én lesz apukám testvérének az esküvője.

Mivel elég hideg lesz nem tudom,hogy mennyire ajánlatos ezt a ruhát felvenni? [link]

A másik kérdés,hogy mennyit illik adni? (Három fős család)

A válaszokat előre is nagyon szépem köszönöm/köszönjük.



2014. okt. 24. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit túlzás ez a ruha, koszorúslánynak tudnám elképzelni. A másik kérdésre nem tudok válaszolni, szerintem ez nagyrészt a viszonyotokról és az anyagi helyzetetektől függ.
2014. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.:)

Én is ezen gondolkodtam,hogy nem-e túlzás kicsit.. Végül is megrendelem és majd élőbe lesz ami lesz..:)

2014. okt. 24. 21:09
 3/9 horbeni ***** válasza:

a ruha nagyon szép!

A pénz pedig nyilván attól függ milyen lehetőségeitek vannak! ha lehetőségetek van rá, akkor pár tízezret legalább érdemes adni

Ezzel őket is támogatjátok, és van egy mondás, hogy jobb adni mint... :)

2014. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Átlagosan élünk..:)

A ruha szerintem is nagyon szép.. Már úton van lassan 2hete. :)

2014. okt. 27. 06:20
 5/9 anonim ***** válasza:

A ruha nagyon szép, a színe is illik oda (nem illik pl. fekete, fehér, piros). Elég alkalmi öltözet, de nem hivalkodó. Ha hideg van, akkor kell hozzá egy boleró, sál vagy kendő, ami hozzá passzol, és rendben vagy. Egy dolog még: nem illik túlöltözni a menyasszonyt. Ha puritán ruhája lesz, az mellé ez ciki. Ezt érdemes még megtudnod.


Ami a pénzt illeti, első körben érdemes tudni, hogy mennyit költenek "rátok". Az átlagos esküvői vacsi 10e Ft körül van fejenként, a vacsora helyszín igényességéből következtethettek rá, hogy ez valójában több vagy kevesebb. Ehhez jönnek hozzá a tömények (van ahol benne van, van ahol fizetős), illetve a szállás, ha van/kell. Alapszabály, hogy legalább ezeknek az értékét visszaadjuk, + a lehetőségek/kapcsolat közelsége függvényében még valamennyit. Közeli rokonok esetében néhány tizest még illik beletenni, de ha nem kerül bele, akkor nem illik ezért megsértődni. Illetve főleg idősebbektől várják a hozzájárulást, ha nagybácsi/nagynéni házasodik, akkor valószínűleg fiatalok vagytok, (+ kicsi gyerek?) akkor tőletek nincs nagy elvárás.

Tehát ha nincs szállás és átlagos csomag van, én a helyetekben én 40-50 körül adnék.

2014. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A menyasszony ruhája szív dekoltázsú lesz,ami felül strasszokkal lesz kirakva. Az alja tüll.:)

A lakodalom egy étterem-panzióban lesz megtartva. Nekünk szoba nem lesz foglalva,mivel mi helyiek vagyunk. :)

Kisebb gyerek nem lesz. Csak apukám(43-44),anyukám(36-37) és én(13-14).

Azért írtam kettő számot,mivel még nem töltöttük be a 44,37 illetve a 14évet. :)

2014. okt. 30. 08:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Jah, azt hittem, te az anyuka vagy :)

A koroddal tökéletes a ruha, azzal nem lesz gond. :)


Ilyen felállásban viszont a szüleidtől az általam írttól picit több hozzájárulás lehet az illő. Ezt úgy is szokták, hogy a testvér valamilyen konkrét esküvői költségbe beszáll (ital, dekor, videós, vagy a koszorúslányok ruhái, ilyesmi), és mellé ad nem túl nagy összegű borítékot a táncba. Az írt összeget hármótokra értettem, tehát ha mondjuk külön-külön táncoltatjátok meg, akkor annyi felé szétosztva borítékolva.

2014. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De ők nem fogadjàk el a segítséget még szülőktől se.:/

Koszorúslány meg nem lesz..:/

2014. okt. 30. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad a vastagabb boríték.
2014. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!