Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Karácsonyi ajándék (ötletek)...

Karácsonyi ajándék (ötletek) tanárnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném a kémiatanáromat, aki egyben osztályfőnököm is, megajándékozni, egyféle gesztusként kifejezvén azt hogy hálás vagyok mindazért amit eddig tett az osztályért, és értem. Mivel közeleg a karácsony, úgy gondoltam ez egy megfelelő alkalom lenne.

Nem szeretnék semmi drágát, inkább valami kézzel készített dolgot, viszont roppant módon unkreatív vagyok, mikor ajándékozásra kerül a szól. Valakinek nincs esetleg valami frappáns ötlete?



2016. nov. 10. 20:25
 1/6 anonim válasza:
100%
Periódusos rendszer torta? Kézzel készült, ötletes, személyre szabott, nem drága (viszont melós). Ha nem vagy egy nagy cukrászmester, a muffin is megteszi, ha készítesz valami krémet és habzsákba töltöd, ráírhatod az elemek nevét, nincs más hátra mint 118 muffint kisütni, ráírogatni a vegyjeleket, és kipakolni a tanár asztalára úgy hogy periódusos rendszer jöjjön ki belőle :) Elég melós de szerintem lehidalna tőle :)
2016. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm. :) Várom még a továbbiakat is, aztán a végén csak jutok majd valamire, a segítségetekkel
2016. nov. 10. 21:27
 3/6 BrekiX válasza:
Sajnos már nem tudom pontosan ,hogy hogyan kell csinálni de kristály díszt adhatnál neki. Nekünk anno kémia szorgalmi volt,hogy víz+cukor oldatba azt hiszem kellett tenni cérnát vagy hurkapálcikát,a lényeg,hogy kristályosodjon ki. Nem emlékszem már a nevére sem de valami sugár cukor és ehető is(csak tegyél bele valami színeset aminek van íze pl.szörp) kb.2hét után fog kikristályosodni. :)
2016. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:

Cukor kristályosítása: https://www.youtube.com/results?search_query=crystallize+sugar


Készíthetsz neki egy szép fotókönyvet is, mondjuk érdekes anyagokkal, pár szép szóval róluk. Vagy nevezetes kémikusokkal.


Ha van egy kis kézügyességed, akkor faraghatsz is neki valami szép kémiai dolgot, mondjuk egy endorfin-molekulát, egy szép nagy fa Periódusos Rendszert, azt még ki is festheted, vagy egy csini kristályt.


Esetleg veszel hat feles poharat, belegravírozod a C, H, N, O, S és P betűket, és "ihat szerves kémiát". :)

2016. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek is jók, köszönöm!
2016. nov. 13. 23:00
 6/6 anonim válasza:

Valami különleges teaválogatás, ami lehet akár egyedi is.

[link]

2016. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!