Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit ajandekozzak külfoldi...

Mit ajandekozzak külfoldi rokonaimnak?

Figyelt kérdés
egy honap mulva kulfoldre utazok keresztanyukamhoz keresztapukamhoz es a 15 eves lanyukhoz de nem tudom milyen ajandekokat vigyek nem kell nagy dolog de meg sosem voltak magyarorszagon ugyhogy valami szuvenir hungarikum jo lenne sorolnatok pár dolgot?

2017. ápr. 20. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom
2017. ápr. 20. 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Bolti pirospaprikát ne vigyél, mert csak drágák, de nem érnek semmit. Házit vigyél. A linkben sok gagyi cucc van.
2017. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor ezt csináltam egy külföldi esküvőre:

1. Vettem egy szép herendi porcelán tálat (egy darab, amolyan magasabb falú tányér-szerűség)

2. Ebbe belepakoltam olyan magyar édességeket, mint például sport szelet, Balaton szelet, Tibi csoki, Melódia, Boci csoki, stb.

3. Vettem bele pirospaprikát, orvosi pemetefüvet (szerintem nagyon jó íze van, ők is odavoltak érte :D), negro cukorkát, házi lekvárt és mézet.

4. Vittem egy jó magyar bort.


Így volt a felnőtteknek és a gyerekeknek is, és ezt szépen össze lehetett csomagolni.

2017. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Gagyi magyarosch-t ne.

Nem tudod, mit szeretnek: főznek-e, isznak-e, stb., az ilyenkor szokásos csetreszek, dísztárgyak legnagyobb része gagyi, ízléstelen.


Téliszalámit ne: egyszerű milánói szalámi recept, a világon mindenhol kapható, jobb minőség.

Pálinkát ne: egyrészt kislány vagy, másrészt minek?

Nem csak vidéki, paraszti hagyományokból áll Magyarország.


Én a helyedben kézműves ritkaságot vinnék, nem kommersz gagyit.

Pl. létezik kiváló minőségű, magyar, kézműves kozmetikumcsalád, abból vinnék valami szép ajándékcsomagot, és hozzá a nemzetközileg is elismert, különleges bonbonokat készítő Bilák Imre egy bonbonválogatását. Esetleg a Cadeau manufaktúra hasonló csokoládéválogatását.


Hogy miért? Gagyit adni ciki. Gyerek ne osztogasson alkoholt. Dísztárgyakat ne, mert a magyarkodósak ízléstelenek (én sem tenném ki őket, pedig magyar vagyok), csak egy kacat lenne és nem ismered az ízlésüket sem. Szállítható tartós ételek közül mindenfélét, mindenhol lehet kapni, semmi extra nincs bennük, sem a szalámiban, sem a kolbászban. A paprikával pedig az az igazság, hogy mindenhol lehet kapni füstölt paprikát (spanyol), ami jobb, mint a magyar paprika, én még a pörköltbe is teszek, mert jobbá teszi. Akkor meg minek? Semmi különleges nincs benne.


Én így gondolkodnék.

2017. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Kimaradt: vinnék egy apró,szép Herendi tárgyat. Nem Zsolnayt, nem mást. Az nem drága, objektíve ízléses dolog, és örök emlék.

2017. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Mindenképpen meg kellene kérdezni, a rokonokat, hogy mit akarnak Magyarországról.


Èn külföldön élek 10 éve, és nekem egy rakat dolog nem hiányzik már Mo-ról. Habár mi évi 1x Mo-ra utazunk, de akkor a következöket hozzuk. Szörp, balatonszelet, ropi, györiédes kekszek(pilota, vaniliáskarika, nápolyik), kuki. Ebböl betárazunk egy nagyobb adaggal. Èn mondjuk a magyar csokikat utálom. ìgy ha valaki jön látogatni, külön kérem , hogy csokit egy darabot sem hozzon, max a gyerekeknek balatonszeletet, de vaniliás karikát hozhat ... Ja és túrorudit, de abból is elég pár darab.


Ha a lány tud magyarúl olvasni, akkor vigyél neki korban megfelelö izgalmas könyveket. Nem kell magyar íro legyen, de legyen magyar nyelvü.

2017. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!