Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Hogyan adhatnám finoman a...

Hogyan adhatnám finoman a tesóm tudtára, hogy a korához "nem méltó" ajándékokat ad?

Figyelt kérdés

Évről évre és ünnepről ünnepre remélem, hogy leszokik erről, de úgy tűnik nem.


15 éves fiúról van szó ( jó módú család) és minden egyes szüli-névnap-karácsonyi ajándékra egy fekete-fehéren nyomtatott lapot szoktunk kapni ajándékba, a másik tesóm meg a szüleink.

Pl: karácsonyra a kedvenc színészünk egy mikulás sapkában fekete fehéren kinyomtatva, mert színes nyomtató nincs, ráírva, hogy boldog karácsonyt.

Legutóbb névnapomra mondjuk túlteljesítette magát és egy iskolai fotót adott nekem magáról.


Ezzel szemben ő ünnepek előtt rendszeresen leadja a "rendelését" hogy ezt kér általában 10-20 ezer ft értékben. (Én meg is veszem mindig reménykedve, hogy talán hálaképpen egy tábla csokiig eljutunk most már lassan, de nem)

Legutóbb elküldte, hogy mit kér karácsonyra (nem élünk együtt egyébként) én pedig visszaküldtem neki, hogy én mit kérek (1090 ft.)

Teljesen kiakadt és egy hétig szóba sem állt velem :D

Pár napja viszont már jelezte, hogy az én ajándékom már kész.

Előre izgulok, hogy vajon Johhny Deppet kapom e kinyomtatva vagy Dwayne Johnsont?


Amikor a páromat átvittem bemutatni pont egy ünnep volt pár hónapja, akkor a kedvenc mesémről nyomtatott egy képet.

Hazafele a párom a kocsiban meg is kérdezte, hogy ezt komolyan gondolta e és, hogy ehhez nem e öreg már egy kicsit?

Itthon meg ki akarta dobni, de mondtam, hogy isten ments mert keresni fogják rajtam.


Nem rég megpróbáltam óvatosan közelíteni, hogy ha lesz barátnője, akkor a lányt azért illendő elvinni ide oda meg meglepni néha ajándékokkal amik pénzbe kerülnek. Erre ezt a választ kaptam: csak a ri.ancokat.

Szóval hallani sem akar róla, hogy saját magán kívül másra is lehet költeni 200ftot.


Én és a másik tesóm is rendszeresen adunk neki zsebpénzt amit mind számítógépes dolgokra költ.

Nem vagyok hálátlan, nem várok tőle semmi hűha dolgot, de 15 évesen úgy vélem ezeken túlléphetne, vagy tovább fejleszthetné ezeket mert én pl imádom a kreatív ajándékokat, de ezt még oda sem sorolnám. A családon is látom, hogy ők is így gondolják, de senki sem szól, nehogy összetörjék a kis lelkét. (Kivéve az anyját aki nem közös nekünk, az odáig van ezekért hogy mennyire ügyes, hogy tud képet nyomtatni, és ő totál támogatja ezt, és átadáskor még rendesen izgul is, hogy mit fogunk szólni hozzá)

Nem gondoltam, hogy 15......? és ki tudja hány éves koráig fogom pakolgatni a "rajzait".


Várjam meg amíg lesz barátnője aztán majd a lány szülinapjára tortát meg virágot nyomtat? Legyen az a pofon? Kapja családon kívül?


2017. dec. 10. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyomtass neki egy képet arról, amit ő ajándékba szeretne és add neki azt karácsonyra
2017. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez már eszembe jutott egy párszor, de azt hiszem a tükörnél egy kevésbé drasztikusabb módszer kéne még mielőtt kiátkoz a család :'D
2017. dec. 10. 14:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell finomkodni vele, hanem üljön le vele az anyja és beszéljen a fejével, hogy ez így nem O.K.

Nem lehet úgy élni, hogy csak kapni akar, de adni luxus.

Mi ez, gyűjtögető életmód?!

2017. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég debil a kölyök. Plusz elkényeztetett. De általában ez a kettő együtt jár. Sajnos nem a valóságban él, erre már jóval korábban kellett volna nevelni, most már mindegy. Majd egyszer lehet rátok gyújtja a házat ha nem kap meg valami plüssjátékot 20 évesen :D
2017. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem.Nem a szüleiteknek kéne ajándékot venni ahelyett hogy a 15 éve debilre bízzák?
2017. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hahaha :D már én is fejtegettem, hogy szerintem pszichopata és majd lemészárolja az iskolát vagy ilyesmi.

Amúgy mind jól írjátok...

az anyja szereti ezeket, az nem fog leülni beszélni, sőt támogatja.

Az apánk kb szarik bele az ünnepekbe ajándékokba bár neki szóltam már nem rég emiatt, meglátjuk idén lesz e bármi hatása. Nem hiszem. Viszont örülök, hogy ezek szerint nem reagálom túl ezt az egészet, és tényleg gázok vannak a fejében :/

2017. dec. 10. 15:21
 7/13 A kérdező kommentje:

5ös!

3-an vagyunk tesók, abból már csak a 15 éves lakik otthon, mi ketten pedig már külön élünk.

Az a szokás, hogy mindenki ajándékozik mindenkivel, neki pedig eddig terjed a fantáziája.

Vagy úgy érted, hogy a szülőknek kéne venni nekünk valamit amit oda ad a 15 éves?

Mert ezzel amúgy egyet értek, pont ezt próbáltam nem rég felvázolni az apánknak aki makogott valamit de voltaképp egyet értett. Idén kiderül ért e valamit, gondolom nem.

2017. dec. 10. 15:25
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
De te miért veszel neki? Vegyenek neki a szüleid. Szerencsére nálunk nem szokás ez a mindenki mindenkinek vesz valamit. Én mondjuk gyerektől semmilyen ajándékot nem várnék el, akkor se, ha jómódú.
2017. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek neki egy színes nyomtatót 😃
2017. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Így értettem igen.A születieknek kéne ajándékozni még.Majd ha lesz saját keresete beszállhat ő is.
2017. dec. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!